Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko forumowicze ☺ chcialbym sie was poradzic w temacie kupna nowej kapslownicy , do tej pory uzywalem grety bez wymiennej glowicy ale mocno juz sie wysluzyla I zaczela obcinac szyjki ... Co do wyboru mam juz swoje trzy typy zaczne od tanszej czyli kapslownicy "cassia" https://allegro.pl/kapslownica-cassia-stolowa-wloska-stal-kapsl-26-29-i6849635491.html wyglada dosyc ciekawie I solidnie ale nigdzie nie moge znalezc filmiku z uzytkowania wiec trudno wyciagnac mi jakies wnioski z samego zdjecia , czy ktorys z was uzytkowal juz ten model ? Druga to "Griffo heavy duty" tutaj maialem latwiej bo bylo sporo pochwal dla tej kapslownicy ale wiekszosc tematow jest sprzed kilku lat i nie ma porownan wobec nowszych modeli . Trzeci model to kapslownica "revolution " https://www.homebrewing.pl/kapslownica-stolowa-revolution-p-1402.html  

Na temat tej kapslownicy znalazlem sporo filmikow jak uzytkownicy pociagaja jednym palcem dzwignie kapslujac piwo , dosyc fajnie to wyglada no ale nie wiem czy jest warta swojej ceny ... jesli mozecie dajcie znac jesli korzystacie lub korzystaliscie z ktorejs z tych kapslownic I ktora byscie wybrali , z gory dzieki .

Strzaleczka ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Ornelli, którą dostałem w prezencie. Nie narzekam. Jakbym miał sam kupować, to wybrałbym Reginę. Najlepszy stosunek jakości do ceny. Taka budżetowa wersja Griffo HD

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałem graty przez 35 warek... zaczęła ucinać i kupiłem Grifo HD w sklepie marxam.pl - była dobra promocja, nie wiem czy nadal jest.

Powiem tak, jak mogłem tak się męczyć tyle czasu. Różnica jest ogromna. Żałuję, że Greta nie padła dużo wcześniej. 

Jedyna uwaga: warto przesmarować pręt, który u mnie strasznie obcierał i skrzypiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też od siebie polecę Grifo HD, zakapslowałem już nią ok 1500 butelek, działa jak żyleta. Sprawdziłem też na szybko ceny i faktycznie marxam ma chyba aktualnie najlepszą 130 zł

https://marxam.pl/kapslownice-kapslownica-stolowa-grifo-heavy-duty,c279,p920,pl.html

Edytowane przez Jagr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marxam Brewing napisał:

No i Grifo HD również polecamy z czystym sumieniem - sprzęt nie do zdarcia!

W dniu 1.11.2018 o 01:14, oxy96 napisał:

 

@Marxam Brewing nadal jest promocja na Greta HD? :)

 

Oczywiście o Grifo HD mi chodziło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, walluk79 napisał:

Jest też coś takiego jak ręczna kapslownica Eterna. Za około 35-50 PLN. Jako początkujący zakapslowalem z 55-60 butelek. I wszystkie szczelne. Niezależnie od rodzaju kołnierza na butelce... Póki co mogę polecić dla tych którzy nie mają zbyt dużo przestrzeni. 

 

Ja również używam Eterny i mogę polecić z czystym sumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.