Skocz do zawartości

1200 lat Cieszyna w BBZ itd...


misio melu

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas spaceru na górze zamkowej w Cieszynie spotkałem wiewiórkę ...i ta wiewiórka przemówiła do mnie tak zwyczajnie po polsku, że niby podsłuchała co gadają nowego w browarze ;

ile piw wypiła wcześniej nie wiem ,więc mogą to być informacje warte sprawdzenia...-

-zostanie uwarzone oficjalne piwo jubileuszowe 1200lecia,nawiązujące do historycznego piwa cieszyńskiego

"mastnego" 13Blg -mastne to znaczy tłuste- z dodatkiem słodu pszenicznego (dostępne będzie na terenie Cieszyna i najprawdopodobniej w Almie)

-9.05 gra miejska-jednym z punktów historycznych gdzie grupy będą szukać legendarnych TRZECH BRACI uwięzionych przez złowrogiego doktora MRUKA będzie BBZ -do wygrania atrakcyjne nagrody

-14.05 noc muzeów -wjazd do muzeów za friko -zwiedzanie browaru 19.00,21.00,23.00

-12.06 festiwal kulinarny - specjalna konkurencja potraw na piwie Brackim

W przyszłym tygodniu wybiorę się znów na spacer na górę zamkową ,może dowiem się jeszcze czegoś nowego od wiewiórki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Super sprawa. Browar Zamkowy zapowiada się świetnie.

Może jak już zrobią muzeum, browar, zaczną warzyć ciekawe piwa to może i wyremontują ten zabytek.

Przynajmniej coś się dzieje i zapowada się ciekawie.

1200 rocznica miasta z browarem zapowiada się super.

Koniecznie idź i słuchaj uwarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa. Browar Zamkowy zapowiada się świetnie.

Może jak już zrobią muzeum, browar, zaczną warzyć ciekawe piwa to może i wyremontują ten zabytek.

z tego co dosłyszałem to GRUPA Ż. jest biedna ,coraz biedniejsza i jeszcze kryzys i nie stać ich na dofinansowanie tych paru złotych na remont...do tego doszedł jeszcze jeden problem- odchodzi przyjazny różnym ciekawym inicjatywom prezes GRUPY Ż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety MISIO ma rację z tym prezesem. Miejmy nadzieję, że nowemu słupki, wykresy i zyski nie zasłonią oczu. Dojrzy piękno tego browaru. Najbardziej szkoda, że ta impreza jest w tym samym czasie co giełda w Żywcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety MISIO ma rację z tym prezesem. Miejmy nadzieję, że nowemu słupki, wykresy i zyski nie zasłonią oczu. Dojrzy piękno tego browaru. Najbardziej szkoda, że ta impreza jest w tym samym czasie co giełda w Żywcu.

To nie chodzi o piękno browaru, to chodzi o zmiany jakie zachodzą na rynku. GŻ zrobiłaby bardzo głupio, gdyby nie wykorzystała atutu jaki ma w postaci Zamkowego. KP i CP nie mają takiego małego, tradycyjnego browaru. To może być spory atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o piękno browaru, to chodzi o zmiany jakie zachodzą na rynku. GŻ zrobiłaby bardzo głupio, gdyby nie wykorzystała atutu jaki ma w postaci Zamkowego. KP i CP nie mają takiego małego, tradycyjnego browaru. To może być spory atut .

To bardzo słuszna uwaga,ale pieniędzy na inwestycje faktycznie jest mało, a musicie pamiętać,że BBZ nie jest pierwszy na liście lokalizacji ,w które należałoby wpakować gotówkę, to jest raczej taka maskotka, której wymieni się trociny jak w skarbonce zostanie trochę drobnych...

Co do nowego prezesa to przychodzi on od 1 sierpnia i z moich informacji wynika,iż jest to człowiek,który osiągnął bardzo wysokie wyniki finansowe na poprzednim stanowisku ,więc na pewno przykłada dużą wagę do sprzedaży i umocnienia pozycji na rynku (nazwiska podać niestety nie mogę, ale w google nie wiele o nim piszą,więc nie wiele by to dało).

Co do samego BBZ uważam ,że przy odrobinie samozaparcia i wkładu finansowego GŻ może mocno popłynać w stronę piw "niszowych" ale produkowanych przemysłowo,a co za tym idzie zdobyć kolejny segment rynku, ale to są już domysły mało doświadczonego ekonomisty, wiec poddaje je tylko pod ewentualną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z moich informacji wynika,iż jest to człowiek,który osiągnął bardzo wysokie wyniki finansowe na poprzednim stanowisku ,więc na pewno przykłada dużą wagę do sprzedaży i umocnienia pozycji na rynku .

przykłada jak każdy...trudno się dziwić ,że osiągnął takie dobre wyniki w okresie kiedy była ogólna tendencja wzrostu sprzedaży w środkowej post europie (o ile dobrze pamiętam to pracuje 4 lata w heinekenie -Czechy,Węgry,Rumunia itd...)

najważniejsze ,żeby nie brać se tego do głowy -jak niektórzy mówią...

 

w niedzielę grupa ,która uwolni Trzech Braci wygra telewizor i przy nim se siądą i wypiją dobre piwo i niech im służy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na noc muzeów. Nie byłem jeszcze a przeciez to juz III odsłona tej imprezy. Na pewno warto. I jeszcze nocne zwiedzanie Browaru . Brzmi ciekawie.

 

Dziś byłem w Cieszynie i jakoś nie natknąłem się na slady gry miejskiej.

 

I z innej beczki. W zeszłym roku w Cieszynie odbywał się festiwal teatrów. Byłem na jednym spektaklu. Najbardziej jednak utkwił mi w pamięci karnawał w Cieszyńskiej Wenecji. Przednia zabawa. Wie ktoś czy może w tym roku taki festiwal sie odbędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe będzie to piwo, znam orientacyjny skład. Mogę podać, że ma mieć 13°Blg.

Żywiec podał: pilzneński, pszeniczny, monachijski, karmelowy.

Nazwa: Mastne.

 

drozdże US-05

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiliśmy se grupką rundkę po muzeach itd...jeśli chodzi o browar to tylu ludzi ile przyszło na zwiedzanie nie było chyba nawet na ostatnim 'wielkim' pogrzebie ! Wielki Konieczny chodził ,mówił ,prosił już chyba na kolanach tłum, że zrobi zwiedzanie jeszcze w innym terminie i żeby się zapisywać i kto się zapisze na później to zobaczy więcej i będzie traktowany jak VIP a może nawet się załapie na gadżet...nie bardzo to pomagało -niewielu poszło na taki dil ......i niestety ubolewam że zwiedzanie wczoraj(absolutnie nie winiąc organizatorów czy przewodników -nawet wieszcz nie mógł tego przewidzieć) przypominało dobieg do odjeżdżającego z przystanku autobusu ! Mój przewodnik już ostatnimi siłami ledwo mówił i zwiedzanie w locie trwało ok. 30min {spokojne zwiedzanie bez "wodotrysków" i rozważań o rozkładzie skrobi na cukry proste trwa 1.15-1.30}

...pozostaje w moim piwnym lokalno patriotycznym sercu niedosyt i jakaś taka pustka czy obawa ,że wiele osób będzie miało mocno mieszane uczucia po tej wizycie...kurde szkoda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.