Skocz do zawartości

Cydr przestał pracować po 8 dniach - 5blg


Teleseil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

8 dni temu nastawiłem swój pierwszy cydr jabłkowy - 10l soku. 

Od początku fermentacja przebiegała bardzo słabo, być może przez temperaturę w piwnicy (ok. 19-20* C). Nastaw początkowy miał 12 blg, po 8 dniach nastaw ma 5 blg, ale drożdże chyba w ogóle już nie pracują (rurka nie pyka).

Drożdże Ciderini Sweet (2,5g) i dodałem pożywkę "Pożywka dla drożdży winiarskich Biowin" (5g).

Co w takiej sytuacji? Próbowałem, to w smaku w sumie przypomina trochę szampana. Zlewać do butelek czy jeszcze poczekać, czy ogólnie cydr nie nadaje się do niczego?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze cydru, który z 11-12 blg nie zszedł do 0. Temperatura nie jest za niska. Po 8 dniach blg powinno być niżej już, właściwie to już  po burzliwej. Co masz za sok?

 

2,5 g? Mało trochę. Napisane było na ile litrów soku to wystarczy?

Edytowane przez oxy96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teleseil napisał:

Na drożdżach napisane jest, że porcja 5g wystarczy na 10-15 litrów, dałem troszkę więcej niż połowę. Sok Riviva z biedronki.

Za mało drożdży.  Sok z biedronki zjadają od ręki;)

55 minut temu, INTseed napisał:

Przenieś w troche cieplejsze miejsce.

Poczekaj te 14 dni i butelkuj.

 

Chyba tylko tyle Ci zostało. Będziesz miał na słodko. Tylko po butelkowaniu kontroluj czy nie dojadają. Żeby granatów nie zrobić. 

Chyba, że masz może gęstwe jakaś, to ona by ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że dojadły, ale chyba trwało do dłużej ze względu na małą ilość drożdży.

A może z pomiarem było coś nie tak? Bo 2 dni różnicy i po właściwej burzliwej dojadły 4-5 blg, to dziwne.

A robiłeś coś z tym cydrem czy zostawiłeś tak jak był?

Jeśli Ci się nie śpieszy to daj mu jeszcze przynajmniej 2 dni, a najlepiej jeszcze chwilę dłużej, jeśli przez 2 dni dojadły aż 4-5 blg to jeszcze parę rzeczy muszą ogarnąć po sobie.

 

Co do mętności, to z tego co pamiętam (dawno już tego soku nie używałem), to ładnie się sklaruje w butelkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.