Skocz do zawartości

Zainwestuj w Browar Jastrzębie


marekwojcik

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

sprawdziłem stronę, browar istnieje od 2013 i słyszę o nim pierwszy raz. nie wróżę kariery.

A patrzyłeś w ekipę piwowarów?

Jastrzębska Akcja Piwowarska obecna na forum, ich debiut kontraktowy nie okazał się hitem ale jak widać koledzy nie odpuścili.

 

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

szanuję za niskonakładowy spam. następnym razem załóżcie konto i natrzaskajcie chociaż te 5 postów żeby nie było tak łyso :)

 

sprawdziłem stronę, browar istnieje od 2013 i słyszę o nim pierwszy raz. nie wróżę kariery.

Zupełnie nie jestem związany z browarem. Jestem piwowarem domowym i po prostu zastanawiam się czyt warto zainwestować. Tylko tyle i aż tyle. Po prostu pytam czy ktoś ich zna. Innym beczkom udało się :)

Edytowane przez marekwojcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, zasada napisał:

A patrzyłeś w ekipę piwowarów?

Jastrzębska Akcja Piwowarska obecna na forum, ich debiut kontraktowy nie okazał się hitem ale jak widać koledzy nie odpuścili.

 

 

patrzyłem, nie znam nikogo. dzięki za linka do RB, teraz przynajmniej nie mam wątpliwości czy nie zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

dzięki za linka do RB, teraz przynajmniej nie mam wątpliwości czy nie zainwestować. 

Nie żebym chciał być adwokatem JAP, ale z tego co pamiętam problemem była infrastruktura browaru użyczającego swoich mocy.

Nowa i własna instalacja mnie nastraja optymistycznie w temacie jakości produktu. Ale piszę w ciemno, nie piłem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAP to była bardziej zabawa niż projekt biznesowy,  poza tym było wiele problemów, które przypieczętowały zakończenie projektu pt. Jastrzębska Akcja Piwowarska. Projekt BROWAR JASTRZĘBIE jest w pełni projektem biznesowym. Na dzień dzisiejszy mamy nieruchomość, projekty instalacji, projekty budowlane, zezwolenia, pozwolenia w tym budowlane, wybranego producenta instalacji itd. Browar ma być średniej wielkości tj. około 10 tyś hl rocznie. Pieniądze są zbierane na budowę browaru. Niezależnie od tego, równolegle warzymy piwo jako browar kontraktowy i budujemy sieć sprzedaży, na dzień dzisiejszy ilości które warzymy są jeszcze nie wielkie. Nasza produkcja powinna się znacznie zwiększyć pod koniec roku. Nie będę oceniał naszego piwa, oceńcie sami. Na naszej stronie i FC piszemy gdzie sprzedajemy nasze piwo, na razie ograniczamy się do Śląska. Na Festiwalu piwa w Warszawie i w Poznaniu, nie będziemy mieli swojego stanowiska, ale będziemy i będziemy mieli nasze piwo. Poza tym na stronie www.beesfund.com  są podane lokale, gdzie będziemy prowadzić promocje naszego piwa, polecam odwiedzić. Reasumując BROWAR JASTRZĘBIE był poprzedzony Jastrzębską Akcją Piwowarską, ale jest to zupełnie inny projekt.

Piotr Piekarski - Prezes Zarządu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zadałem sobie trud i przeczytałem ten cały dokument ofertowy i jest jeden problem...  

Cyt.

"Przydział subskrybowanych akcji nastąpi w terminie 2 (dwóch) tygodni
od ostatniego dnia terminu do zapisywania się na akcje. Przydział
nastąpi w sposób uznaniowy."

 

Chodzi o" sposób uznaniowy " czyli zarząd przyzna Ci udziały jak mu się podoba, albo w ogóle Ci ich nie przyzna... .

 

Jeśli miał bym kiedykolwiek kupić tego typu "akcje"  to najszybciej na newconnect...  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Carlito napisał:

Zadałem sobie trud i przeczytałem ten cały dokument ofertowy i jest jeden problem...  

Cyt.

"Przydział subskrybowanych akcji nastąpi w terminie 2 (dwóch) tygodni
od ostatniego dnia terminu do zapisywania się na akcje. Przydział
nastąpi w sposób uznaniowy."

 

Chodzi o" sposób uznaniowy " czyli zarząd przyzna Ci udziały jak mu się podoba, albo w ogóle Ci ich nie przyzna... .

 

Jeśli miał bym kiedykolwiek kupić tego typu "akcje"  to najszybciej na newconnect...  

 

 

Na newconnect takie akcje musiałyby być 2x droższe bo po drodze jest wiele gęb do nakarmienia :)

 

Taki zapis jest oczywiście niejasny i powinien zostać sprecyzowany ale odnosi się do sytuacji, w której zgromadzeni chętni wyrazili chęć zakupu większej ilości akcji niż przewiduje emisja. To nie jest tak, że Ty zapłacisz a nic nie dostaniesz. Dostajesz akcje albo zwrot kasy.

Pod dokumentem ofertowym nikt się nie podpisał więc ma niewielką moc. Zasadniczo cała ta emisja wygląda jak wielka prowizorka.

Generalnie takie rzeczy reguluje ustawa z dnia 15 września 2000 r. czyli Kodeks spółek handlowych a nie jakaś platforma internetowa. Ja na ich miejscu byłbym bardzo ostrożny bo kary KNF potrafią być duże.

 

A wszystkim chętnym polecam płatność kartą. Jak coś pójdzie źle to wystarczy odpalić procedurę ChargeBack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko piwowarem/chemikiem, więc być może Piotr by to lepiej wyjaśnił, ale...

1) Sprzedaż akcji została zgłoszona do KNF. Dokument ofertowy, jak i wszystkie materiały reklamowe też są zgłoszone tamże, 

2) W zeszłym roku nastąpiła zmiana ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych w celu dostosowania do prawodawstwa UE. Dlatego też można organizować sprzedaż akcji przez crowdfunding do 1mln euro.(nie jak poprzednio do 100 tys.). Nie trzeba też mieć prospektu emisyjnego. Wystarczy dokument ofertowy

3) Tak jak wyjaśniał tangomagic "sposób uznaniowy" dotyczy sytuacji, gdy przekroczymy limit. Jeśli dojdzie do tej sytuacji, to wtedy zastosujemy zasadę "kto pierwszy ten lepszy.

 

Pozdrawiam

Mieczysław Franc

Browar Jastrzębie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.