Jump to content
Sign in to follow this  
ChmielowyAli

płatki owsiane z niespodzianką

Recommended Posts

Zamieszczam jako ciekawostkę.

Zwykle nie kupuję płatków w sklepach browarniczych, jednak pewnym razem przy okazji zakupów w popularnym sklepie z literkami B i A, kupiłem kilogramową paczkę płatków owsianych. Leżała u mnie szczelnie zamknięta od maja tego roku.

Nadchodzi czas warzenia stouta, skleikowałem płatki, już mam dosypywać słód, gdy zobaczyłem pływające na powierzchni ciemnobrązowe łuski.

Trochę zdziwiony, no bo skąd brązowa łuska na owsie, zacząłem badać zagadnienie. Okazało sie że to części małych owadów. :)

Tak więc sprawdzajcie, choć pobieżnie, stan surowca przed użyciem :)

3 godziny temu, ChmielowyAli napisał:

Zamieszczam jako ciekawostkę.

Zwykle nie kupuję płatków w sklepach browarniczych, jednak pewnym razem przy okazji zakupów w popularnym sklepie z literkami B i A, kupiłem kilogramową paczkę płatków owsianych. Leżała u mnie szczelnie zamknięta od maja tego roku.

Nadchodzi czas warzenia stouta, skleikowałem płatki, już mam dosypywać słód, gdy zobaczyłem pływające na powierzchni ciemnobrązowe łuski.

Trochę zdziwiony, no bo skąd brązowa łuska na owsie, zacząłem badać zagadnienie. Okazało sie że to części małych owadów. :)

Tak więc sprawdzajcie, choć pobieżnie, stan surowca przed użyciem :)

mi się raz trafiły mole. przeżarły worek ze słodem i zaczęły się zalęgać w kolejnych workach (które też poprzegryzały). generalnie jakieś 5 kilo słodu poszło w kibel