Skocz do zawartości

Fermentacja i przelewanie


Karol Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Przy kranie delikatnie kapalo. Z tym sobie poradziłem. Pytanie czy tak mała piana po jednym dniu to kłopot? Wczoraj wieczorem była wyższa.  Piwo to PALE Ale 

20181021_112345.thumb.jpg.394b7573ab938f9feaaf724bfb4582ac.jpg

Jaka temp. fermentacji? Jakie drożdże?

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://czerwonadynia.pl/Piwowarstwo/Brew-Kity/UK-India-Pale-Ale.html to jest to, nie wiem jakie drożdże tam były... temperatura 25 stopni 

Górna granica dla drożdży wg opisu ze strony. Fermentacja przebiega po prostu bardzo szybko w tej temp. Dlatego piana krótko się utrzymywała.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, josephson napisał:

Fermentacja przebiega po prostu bardzo szybko w tej temp

Nie tak po prostu. Piana opadła bo najprawdopodobniej większa część cukrów została przefermentowana, ale tak wysoka temperatura powoduje że powstaje bardzo dużo estrów, wyższych alkoholi i innych niechcianych aromatów.  Jeśli mierzyłeś temperaturę otoczenia, to w fermentorze mogło być 1-3 stopnie więcej. W sam raz dla miłośników zapachu rozpuszczalnika i radzieckich perfum. Polecam przeczytać dokładnie wiki i wrócić z pytaniami.

Ewentualnie zmieniasz nazwę piwa na Fuzle Ale i mówisz że tak miało być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fradio napisał:

Nie tak po prostu. Piana opadła bo najprawdopodobniej większa część cukrów została przefermentowana, ale tak wysoka temperatura powoduje że powstaje bardzo dużo estrów, wyższych alkoholi i innych niechcianych aromatów.  Jeśli mierzyłeś temperaturę otoczenia, to w fermentorze mogło być 1-3 stopnie więcej. W sam raz dla miłośników zapachu rozpuszczalnika i radzieckich perfum. Polecam przeczytać dokładnie wiki i wrócić z pytaniami.

Ewentualnie zmieniasz nazwę piwa na Fuzle Ale i mówisz że tak miało być

Cieszę się, że w końcu ktoś to napisał :) Niestety okazało się, że w tym przypadku kolega Karol martwi się o to, o co nie powinien się martwić. Jakikolwiek wpływ na piwo związane z jego przelewaniem to w sumie pikuś przy tej strasznie wysokiej temperaturze fermentacji. To piwo będzie po prostu niedobre i średnio pijalne, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.