Jump to content
Karolus

Użycie cieńkusza do nowego piwa

Recommended Posts

Robiąc kilka piw z rzędu (powiedzmy dzień po dniu), za każdym razem zostaje mi kilka litrów cieńkusza 4-6BLG (zakładając wysładzanie do poziomu 3BLG).
Do tej pory robiłem z tego jakieś piwa "gorsze" (owocowe, imbirowe, itp). 
No ale ile można takich resztek spożyć ;), dlatego zastanawiam się teraz czy mógłbym wykorzystać te "resztki" przy zacieraniu/warzeniu nowego piwa (oczywiście przy założeniu że style i skład w miarę do siebie pasują).

Jeśli tak ta na którym etapie, dodać wody w której będę zacierać kolejną warkę, czy lepiej użyć do wysładzania, a może nie warto zawracać sobie d.... i lać w kanał? (chociaż szkoda by było) :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam jak nie robię owocowki to zacieram czasem  w wyslodzi nach z tego samego dnia. Czy to coś daje,  albo psuje nie wiem.  Poprostu szkoda wylać. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie widzę żadnych przeciwskazań żebyś to zamroził i potem dodał do kolejnej warki, i tak to będziesz gotował przecież. kwestia jedynie opłacalności takiego procederu, no i fajnie by było nie dawać wysłodzin ze stouta do pale ale ;). jakbyś miał większy ekstrakt to możesz zamrozić i zostawić to do rozkręcania startera. szybciej jednak chyba to pójdzie z ekstraktem słodowym

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.