Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

Najbardziej kraftowa ulica w Warszawie

Recommended Posts

W Warszawie jest kilka ulic, które można uznać by uznać za rozrywkowe. Liczne lokale, puby i bary, gdzie spotkać się ze znajomymi lub poznać kogoś nowego. Krótko mówiąc: miejsca, gdzie kwitnie życie nocne. Wśród nich jest jedna ulica, przy której kwitnie życie kraftowe.

O ulicy

Aleje Jerozolimskie to jedna z najważniejszych arterii Warszawy. Przebiegają przez samo centrum łącząc wschodnią i zachodnią część miasta. Równolegle do alei przebiega nieduża uliczka, która od pewnego czasu się dużą sławą polityczną: Nowogrodzka. Ma 2200 metrów i długą historię – istnieje prawdopodobnie od XV wieku. Tu znajdował się niegdyś dworzec kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, po którym nie ma już śladu; zostały jednak punkty, które odegrały role podczas ostatniej wojny i Powstania Warszawskiego. Fani historii mogą też zajrzeć na pobliską ul. Mysią, gdzie rezydowała niegdyś cenzura. Zainteresowani architekturą docenią modernistyczny Gmach Urzędu Telekomunikacyjnego i Telegraficznego. Warto też skręcić w ul. Koszykową, by zobaczyć fenomenalne Filtry Warszawskie. Zakupoholicy zaś powinni zajrzeć do Vitkaca. Z ciekawostek: przy Nowogrodzkiej znajduje się ambasada Australii.

nowogrodzka-1-1024x627.jpg

Jednak dla nas najważniejsze jest inna strona Nowogrodzkiej. Ulica swój imprezowy żywot wiedzie głównie na odcinku od Brackiej do Marszałkowskiej. Tutaj znajdują się też trzy ważne multitapy. Zaczynamy piwną wycieczkę w samym środku miasta: w okolicach Rotundy,  przy „Patelni” i stacji metra Centrum. Kierunek: z zachodu na wschód. mapka ulicy

Kufle i kapsle

Wychodząc z przejścia podziemnego przy hotelu Novotel i idąc w kierunku Nowogrodzkiej mija się Parkingową. To ulica, która nocą nie zasypia. Nie wszystkie rozrywki tutaj cieszą się najlepszą sławą, warto zatem przejść dalej w głąb Nowogrodzkiej.

kik-2-1024x634.jpg

Pierwszy lokal na naszej drodze to też pierwszy multitap otwarty na tej ulicy. Kufle i Kapsle (KIK) zostały otwarty w 2013 roku, gdy multitapów było jeszcze niewiele. Szybko stał się jednym z ważniejszych kraftowych miejsc w Warszawie. To tu w początkach rewolucji odbywały się huczne premiery, spotkania z browarami czy imprezy piwowarów domowych. Dziś jest już mniej imprezowo, ale lokal nadal cieszy się popularnością. Kufle i kapsle to dwie nieduże sale plus letni ogródek. Otwarte zazwyczaj od 14:00.

  • Adres: Nowogrodzka 25
  • Ilość kranów: 16
  • Jedzenie: przekąski

Jabeerwocky

Przechodząc kawałek dalej po przeciwnej stronie warto zajrzeć do Jabeerwocky. Pub został otwarty w 2015 roku. Również ma dwie sale, ale znacząco większe, niż KIK. Przed wejściem w okresie letnim rozkładany jest rozległy ogródek. Mimo sporej przestrzeni lokal bywa zatłoczony.

jaber-1-1024x660.jpg

Wewnątrz wystrój tworzą czerwone cegły i rock’n’rollowe grafiki. Jabeerwocky często kooperuje z browarami tworząc własne piwa. Czynny przeważnie od 14:00.

  • Adres: Nowogrodzka 12
  • Ilość kranów: 17
  • Jedzenie: na gorąco: hot-dogi, chili, skrzydełka, żeberka, panini i przekąski

Drugie Dno

Kontynuując spacer Nowogrodzkiej należy przekroczyć ulicę Kruczą (uwaga, sygnalizacja świetlna, pasy i samochody). I już po chwili jesteśmy pod kolejnym pubem z dobrym piwem. Multitap Drugie Dno jest najmłodszy za całej trójki; otworzył się w 2016 roku.

2-dno-1-1024x586.jpg

Lokal jest dwupiętrowy: parterze są dwie sale plus antresola. Jedna z nich otwarta na kuchnię, bo Drugie Dno to także restauracja serwująca pełnoprawne posiłki. Można zatem wpaść tu i na piwo, i na jedzenie. Trzecia sala znajduje się w podziemiach i ma własne (wynajmowane na imprezy) krany zamontowane w podświetlanej chłodni. Wystrój jest industrialny, tworzą go surowe cegły, metal, złota farba i fabryczne lampy. Na zewnątrz letni ogródek piwny.

  • Adres: Nowogrodzka 4
  • Ilość kranów: 15
  • Jedzenie: na gorąco: sezonowane steki, burgery, quesadille, burrito, skrzydełka, dania lunchowe, sałatki, nachosy i przekąski

 

 

 

The post Najbardziej kraftowa ulica w Warszawie appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.