Skocz do zawartości
Pierre Celis

Krafty kontra FAS już w najbliższy weekend!

Rekomendowane odpowiedzi

Co roku, 9 września obchodzony jest Światowy Dzień FAS. Dlaczego wtedy? To nawiązanie do 9 miesięcy ciąży.

Społeczność entuzjastów piwa rzemieślniczego zaangażowała się w szerzenie świadomości dotyczącej FAS i wspieranie fundacji zajmujących się zagadnieniem alkoholowego zespołu płodowego, który jest jedną z tzw. chorób cywilizacyjnych, bo bez spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży nie byłoby o nim mowy.

Zainspirowany całoroczną akcją BeerOff Challenge uznałem, że warto skupić się na weekendzie, w którym jest dzień świadomości zachęcając społeczność zebraną wokół kultury piwnej do szerzenia świadomości, akcji informacyjnych, ale również wspierania podmiotów zajmujących się powyższym zagadnieniem.

Dlaczego uważam, że warto? Piwo to społeczny trunek, który ma łączyć ludzi, być elementem dobrego spędzania czasu, ale warto pamiętać, że w dalszym ciągu to jest alkohol i z każdym działaniem wiąże się odpowiedzialność za czyny, dlatego też wydaje mi się, że jednym z istotniejszych wyrazów odpowiedzialności względem społeczności ze strony entuzjastów piwa jest szerzenie wiedzy i świadomości związanej ze skutkami picia piwa, zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Mam nadzieję, że piwo połączy nas także w tych działaniach.

Entuzjaści piwa rzemieślniczego najczęściej przedstawiani są jako świadomi konsumenci i ta świadomość według mnie powinna objawiać się nie tylko w odniesieniu do jakości wybieranych produktów, ale także do skutków ich zachowań. Wyrazem tego jest między innymi wspieranie i udział z naszej strony w takich akcjach jak Dzień FAS.

Listę planowanych wydarzeń można znaleźć tutaj.

Michał Sułkowski

kilkaslowopiwie.com

The post Krafty kontra FAS już w najbliższy weekend! appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×