Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

Krafty kontra FAS już w najbliższy weekend!

Recommended Posts

Co roku, 9 września obchodzony jest Światowy Dzień FAS. Dlaczego wtedy? To nawiązanie do 9 miesięcy ciąży.

Społeczność entuzjastów piwa rzemieślniczego zaangażowała się w szerzenie świadomości dotyczącej FAS i wspieranie fundacji zajmujących się zagadnieniem alkoholowego zespołu płodowego, który jest jedną z tzw. chorób cywilizacyjnych, bo bez spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży nie byłoby o nim mowy.

Zainspirowany całoroczną akcją BeerOff Challenge uznałem, że warto skupić się na weekendzie, w którym jest dzień świadomości zachęcając społeczność zebraną wokół kultury piwnej do szerzenia świadomości, akcji informacyjnych, ale również wspierania podmiotów zajmujących się powyższym zagadnieniem.

Dlaczego uważam, że warto? Piwo to społeczny trunek, który ma łączyć ludzi, być elementem dobrego spędzania czasu, ale warto pamiętać, że w dalszym ciągu to jest alkohol i z każdym działaniem wiąże się odpowiedzialność za czyny, dlatego też wydaje mi się, że jednym z istotniejszych wyrazów odpowiedzialności względem społeczności ze strony entuzjastów piwa jest szerzenie wiedzy i świadomości związanej ze skutkami picia piwa, zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Mam nadzieję, że piwo połączy nas także w tych działaniach.

Entuzjaści piwa rzemieślniczego najczęściej przedstawiani są jako świadomi konsumenci i ta świadomość według mnie powinna objawiać się nie tylko w odniesieniu do jakości wybieranych produktów, ale także do skutków ich zachowań. Wyrazem tego jest między innymi wspieranie i udział z naszej strony w takich akcjach jak Dzień FAS.

Listę planowanych wydarzeń można znaleźć tutaj.

Michał Sułkowski

kilkaslowopiwie.com

The post Krafty kontra FAS już w najbliższy weekend! appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.