Jump to content

Recommended Posts

Mam 9 butelek na sprzedaż, pół litra, Chemipro San. Jest to StarSan ze zmienioną nazwą, porównywałem z oryginałem - kolor, gęstość, zachowanie to samo. Skład również ten sam.

Cena: 48PLN/sztukę + wysyłka.

Wysyłka - paczkomatem 12PLN lub odbiór osobisty Wrocław.

1 godzinę temu, Radi_wroc napisał:

Wkleisz proszę, etykietę ze składem i instrukcją używania ? 

Etykieta mówi mało, bo tylko o niebezpieczeństwach, ale na stronie dystrybutora EU (Brouwland) jest cały PDF z kartą charakterystyki.

Dawkowanie też napisane tylko na stronie dystrybutora - 1,5-2,5 ml Chemipro San na 1 litr wody.

download_20200320_083350.jpg

MSDS_Chemipro® San_PL_1.02.pdf

Posted (edited)

a co myślisz o tym zapisie w stosunku do starsanu: Sposób użycia: do płukania po dokładnym umyciu za pomocą dobrego alkalicznego detergentu, takiego jak Chemipro Wash. Użyj 15 do 25 ml Chemipro San na 10 litrów wody. Nakładaj na powierzchnię za pomocą szmatki, gąbki, zamocz lub rozpyl. Spłucz tylko czystą wodą.

?

Jeśli chodzi o skład to chyba identyczny też nie jest ?

Edited by Radi_wroc

Podobno właśnie to był jeden z zarzutów UE do StarSanu - że nie może być zaleceń aby nie płukać chemikaliów. Więc aby mieć "krytą dupę" i móc w ogóle wprowadzić środek do obrotu, musieli taką informację umieścić. Nie zmienia to faktu, że środek to w praktyce JEST StarSan i przy użyciu zgodnie z instrukcją, jego stężenie w wodzie wynosi 0,15%-0,25%.

Środek zabija drobnoustroje, ponieważ już taka ilość kwasu fosforowego zmniejsza pH wody do ~1,3, a środek powierzchniowo czynny spienia roztwór oraz działa negatywnie na błony komórkowe drobnoustrojów.

W mojej opinii dalej płukanie nie jest potrzebne, ale jest to nowe zalecenie zgodne z wytycznymi UE.

Godzinę temu, Mikigu napisał:

Są jeszcze też chętnie załapię się na jedną butelkę.

Tak, są jeszcze.

Po rezerwacji Mikigu zostały mi jeszcze 4 butelki.

Dzień dobry. Ja również się piszę na 1 flaszkę. Pozdrawiam

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)
W dniu 20.03.2020 o 09:30, fizolof napisał:

Podobno właśnie to był jeden z zarzutów UE do StarSanu - że nie może być zaleceń aby nie płukać chemikaliów. Więc aby mieć "krytą dupę" i móc w ogóle wprowadzić środek do obrotu, musieli taką informację umieścić. Nie zmienia to faktu, że środek to w praktyce JEST StarSan i przy użyciu zgodnie z instrukcją, jego stężenie w wodzie wynosi 0,15%-0,25%.

Środek zabija drobnoustroje, ponieważ już taka ilość kwasu fosforowego zmniejsza pH wody do ~1,3, a środek powierzchniowo czynny spienia roztwór oraz działa negatywnie na błony komórkowe drobnoustrojów.

W mojej opinii dalej płukanie nie jest potrzebne, ale jest to nowe zalecenie zgodne z wytycznymi UE.

Kwasu fosforowego w Starsanie jest 50%, w Chempiro >30% co oznacza, że może go być 31% albo więcej... Także w praktyce to niekoniecznie jest to to samo co Starsan.

Edited by nike21

Posted (edited)
3 godziny temu, nike21 napisał:

Kwasu fosforowego w Starsanie jest 50%, w Chempiro >30% co oznacza, że może go być 31% albo więcej... Także w praktyce to niekoniecznie jest to to samo co Starsan.

Karta charakterystyki od producenta (której PDF jest w załączniku kilka postów wyżej):

image.png.68fbcb69524148be8027b1437e866f58.png

Edited by fizolof

Skoro tak, to wezmę flaszkę...

Paczka doszła, dzięki.

W dniu 30.03.2020 o 23:35, JsKefir napisał:

no to się spóźniłem, chyba ze ktoś coś

Niestety - u mnie już pusto.

20 godzin temu, nike21 napisał:

Paczka doszła, dzięki.

Super, cieszę się, że wszystko odbyło się bez problemów :)