Skocz do zawartości

Nowy PiwoWar :)


McBolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam na imię Piotrek i jestem ... fanatykiem piwka.

Ponieważ uwielbiam piwko pszeniczne, a o takowe dobre jest dośc trudno, postanowiłem sam wziąźć się w garść i nawarzyć sobie piwa z Wasza pomocą. Zestaw startowy zakupiony i już wystartował. Juz dawno nic nie sprawiło mi tyle radości co widok mojego własnego fermentującego piwka (na załączonym orazku)

 

drozdze.jpg

 

Na razie pytań nie mam, bo po przebrnięciu przez połowę forum mam informacyjny zawrót głowy i musialem zacząć robić notatki:) Jak przebrnę do końca i będę nadal miał jakieś pytanko to Was pomęczę

 

Niech Chmiel Będzie z Wami :D:o:)

Edytowane przez McBolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za miłe powitanie

 

noo, zapomniałem wypełnić profilu :D teraz jest trochę więcej szczegółów o mnie

 

Piwko robię w Warszawce, ale plany mam, aby przeniesc browar na działkę pod Sochaczewem. Duza ciemna piwnica pozwoli mi ważyć piwko dolnej fermentacji, a co najwazniejsze, bede tam mogl pomiescic i przechowwac więcej butelek :D. Marzy mi się duża kadź, ale czy się uda.. zobaczymy

 

..na razie drożdze przestały szaleć i pianka z pierwszego piwka powoli opada. Tym razem cichą sobie odpuszczę, bo po pierwsze to 'briukit', a po drugie, to nie starczy mi cierpliwosci ;] Przy drugiej warce (polece według planu, czyli druga z ekstraktu, a trzecia juz z zacieraniem), - pszenicznej, nie będe się tak spieszył.. tym bardziej, że nie musi tak długo leżakować

Edytowane przez McBolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.