Skocz do zawartości

Piwo z brewkita niskie blg


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

38 minut temu, Piotr Krzysztof Podlodowski napisał:

Większość piwa mi sie rozszczelnilo kilka butelek zostalo schlodzobe smakuje nawet ok. Mierzylem temperature w piwnicy dzis i jest niestety 21stopni. Chcialem zrobic golden pale ale z brewkita czy to bedzie za wysoka temperatura?

Za ciepło niestety. Chyba że zaopatrzysz się w drożdże, które fermentują w tym zakresie nie dając paskudnych posmaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotr Krzysztof Podlodowski napisał:

Większość piwa mi sie rozszczelnilo kilka butelek zostalo schlodzobe smakuje nawet ok. Mierzylem temperature w piwnicy dzis i jest niestety 21stopni. Chcialem zrobic golden pale ale z brewkita czy to bedzie za wysoka temperatura?

Co się zrobiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, anteks napisał:

nie słyszałem o takich przypadkach, to raczej butelki strzelały

Mi sie raz kapsle wybrzuszyly i do tej pory nie wiem czy byly jakiejs gorszej jakosci czy co bo piwo bylo mocno nagazowane, ale nie przegazowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2018 o 12:09, rob7320 napisał:

..... jak robisz z brewkitu to nie dodawaj cuku , lepiej płynny ekstrakt niechmielony ...

Przepraszam, że podpinam się pod post, ale ponieważ padło to stwierdzenie, to uznałem, że mój problem się wiąże z tematem.

Zrobiłem moje pierwsze piwo z brew kitu jakiś czas temu (ok. 3 miesiące), zgodnie z instrukcją. Niestety, nie pomyślałem o tym, by zachować informację, jaki to był brew kit (kupiłem w sklepie we Wrocławiu) i nie pamiętam, ale nie to jest istotne. Dodałem cukru, bo tak było w instrukcji, a podczas butelkowania też użyłem cukru. Butelek nie wstrząsałem po zakapslowaniu. Po miesiącu otworzyłem pierwszą butelkę. Piwo było wystarczająco nagazowane, pięknie się pieni, ale ma wyraźny posmak drożdży, który przeszkadza. Już się trochę przyzwyczaiłem, ale muszę je pić sam, ponieważ kogo bym nie poczęstował, to pyta o te drożdże. Na forum jest mowa o posmaku bimbrowym, jak się dodaje cukier do brzeczki, ale ja nigdy bimbru nie piłem i nie wie, czy to przypadkiem nie o ten smak chodzi? Kolega mówi mi, że to wina tanich drożdży, które były w zestawie i proponuje, by następnym razem kupić droższe - powyżej 15zł za saszetkę... Czy może mieć rację, czy też - jak pisze rob7320 - jest to wina dodanego cukru, zamiast ekstraktu niechmielonego? Pomóżcie, proszę, ponieważ piwo się kończy, a nie chciałbym popełnić poprzedniego błędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sage67 napisał:

jest to wina dodanego cukru, zamiast ekstraktu niechmielonego?

 

Tak, wina cukru + zapewne zbyt wysoka temperatura fermentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  5 godzin temu, Jancewicz napisał:

 

Tak, wina cukru + zapewne zbyt wysoka temperatura fermentacji

Rozumiem więc, że mogę użyć drożdży dołączonych do zestawu i - o ile nie użyję cukru i obniżę temperaturę fermentacji - to nie będzie posmaku drożdży?

Drożdże dołączone do brewkitu  z reguły są gorsze( nawet nie znamy nazwy  )od dedykowanych do danego stylu .Polecałbym jednak użyć np S04 lub US-05. Musisz kontrolować  proces fermentacji   do temperatury  jak długości , no i oczywiście trzeba uważać przy zlewaniu do butelek aby nie ponieść osadu drożdżowego , no i później przy przelewaniu z butelki zostawić ostatni łyk , bo tam będą same drożdże i mogą dostać się do szklaki . 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rob7320 napisał:
  5 godzin temu, Jancewicz napisał:

 

Tak, wina cukru + zapewne zbyt wysoka temperatura fermentacji

Rozumiem więc, że mogę użyć drożdży dołączonych do zestawu i - o ile nie użyję cukru i obniżę temperaturę fermentacji - to nie będzie posmaku drożdży?

Drożdże dołączone do brewkitu  z reguły są gorsze( nawet nie znamy nazwy  )od dedykowanych do danego stylu .Polecałbym jednak użyć np S04 lub US-05. Musisz kontrolować  proces fermentacji   do temperatury  jak długości , no i oczywiście trzeba uważać przy zlewaniu do butelek aby nie ponieść osadu drożdżowego , no i później przy przelewaniu z butelki zostawić ostatni łyk , bo tam będą same drożdże i mogą dostać się do szklaki . 

Us-05 zapewne są lepsze ale pamiętam, że za mojej brewkitowej kariery używałem drożdży z zestawu i kontrolujac proces, czystość a przede wszystkim temperatury fermentacji, piwa wychodziły dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jancewicz napisał:

Us-05 zapewne są lepsze ale pamiętam, że za mojej brewkitowej kariery używałem drożdży z zestawu i kontrolujac proces, czystość a przede wszystkim temperatury fermentacji, piwa wychodziły dobre. 

Tak masz rację , na brewkitowych wychodzą piwa, ale większa jest szansa ,że będą stare , były źle przechowywane, a na  wszelki wypadek jak nie wystartują dobrze mieć saszetkę sucharów ( np US05) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za cenne wskazówki.

Niestety, pojawiły się również nowe wątpliwości... Powiedzcie proszę, czy to zestawienie drożdży i brewkitu będzie OK? Nie mam US05, czy powinienem je kupić?

Oprócz tego, bardzo proszę o podpowiedź, jaki ekstrakt słodowy użyć zamiast cukru?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

PILSNER.jpg

Edytowane przez Sage67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są belgijskie drożdże :D Nie zrobisz na nich Pilsnera. Ogólnie do Pilsnera potrzebne W34/70 i 10C fermentacji więc podejrzewam, że nie masz takiej temperatury. Z tego zestawu wyjdzie Ci taki ala Blond Ale - więc oczywiście zrobisz na nim piwo ale nie bedzie to tym co jest na brewkitcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem boxa ze steropianu. Dzis bede badal ile wrzucic wkladow lodowych aby obnizyc temperature do tych 15 stopni przynajmniej na 24h.Koszt plyt  w castoramie to 25 pln plus wykalaczki :)Moja piwnica jest kiepska na dworze 7 stopni a tam 21.

 

Edit. Box dobrze mi sie sprawuje. Trzyma temperature od 12 do 18 stopni max. Tylko pytanie czy ta dolna temperatura ktora sie utrzymuje przez pierwszz 3 godziny wlozenia zamrozonych wkladow nie zaszkodzi golden pale ale? Na us05 robie piwko

Edytowane przez Piotr Krzysztof Podlodowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robie wļaśnie to piwko jak na zdjeciu. Uzyłem drozdzy us05, ekstrakt slodowy płynny 1,7 kg. 19 litrow wody.Temp fermentacji od 15 do 17 stopni. Po 7 dniach burzliwej i 4 dniach cichej blg utrzymuje sie na poziomie 9. Co robic ? Dolac wody podniesc temp na kilka dni?

P_20181029_110406.jpg

Edytowane przez Piotr Krzysztof Podlodowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.