Skocz do zawartości
darinho

Zbieram kapsle na ,,elewację" piwnicy.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. W 2016 zbudowałem sobie piwniczkę (opis TU) ale w sumie to jej nie wykończyłem, bo jakoś nie było to niezbędne. Ogólnie odkąd warzę i kupuję różnorodne piwa to zbieram też kapsle tak trochę kolekcjonersko. Ostatnio byłem w sklepie Kapsel w Zielonej Górze, brałem jedno piwo na miejscu (jest tam ogródek :-) ) i poprosiłem sprzedawcę o kapsel z mojego piwa. W efekcie dostałem cały karton kapsli . I tak wpadłem na pomysł, że w końcu otynkuję wejściową ścianę a następnie wykleję ją kapslami. 

Przed:

1131716835_10oddrzwi09052016.thumb.JPG.2c55280795736e563c6cb8d71b5b494d.JPG

Po tynkowaniu i dzisiejszym wyklejaniu:

20180927_171342.thumb.jpg.f3b43eedebf87b6a9c4536b45f621688.jpg

Póki co wykleiłem na próbę tylko te kapsle które mi się powtarzają. 

I stąd moja prośba i pytanie. Czy może ktoś z Was ma na zbyciu jakieś większe ilości kapsli? Albo przy okazji zakupów w sklepie specjalistycznym/ zwykłym może by tak jak ja dostał/ poprosił o te kapsle? Itp?. Trochę mi głupio tak żebrać, ale skoro można duże ich ilości dostać w sklepie za friko to nie zaszkodzi mi Was spytać. Jak ktoś może pomóc to proszę pisać na priv. W zamian mogę oczywiście opłacić przesyłkę, podesłać moje piwo, lub kapsle na wymianę. Mam duże ilości następujących modeli: (te trzy w lewym górnym rogu to unikaty z mojego Browaru ,,Szyszyna" ;-)

20180927_183712.thumb.jpg.c381ec6192fcbbfb5ad223f8a02071b1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbijam temat. Jednak zdecydowałem się wykleić całą moją kolekcję. Lepiej będą się prezentować tu niż w jakimś klaserze czy kartonie w szafce. Zwłaszcza, że za kolekcjonera się nie uważam. Te jednakowe na dole to zwykłe złote kapsle na których kolejno są wypisane warki, które sam zrobiłem + sporo pustych miejsc na kolejne. Ktoś ma coś na zbyciu???

20181002_181700.thumb.jpg.42b8f171ca787077fe431a82414fa216.jpg

20181002_192837.thumb.jpg.6f0a252fb890e96327482a08914fcc3b.jpg

20181002_192853.thumb.jpg.0cc975a0c60adc929dc0959a0f65a20d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam w piwnicy cały karton kapsli różnych i z tych warek domowych i z kupnych. Nie są jakoś super zadbane ale mogą być zdatne do użycia. Kapsle też nie były ściagane bez zginania - część pewnie jest lekko pogiętych. Więc jak masz ochotę to bez problemu karton udostępniam (miały i tak iść na złom w niedługim czasie). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Undeath napisał:

Mam w piwnicy cały karton kapsli różnych i z tych warek domowych i z kupnych. Nie są jakoś super zadbane ale mogą być zdatne do użycia. Kapsle też nie były ściagane bez zginania - część pewnie jest lekko pogiętych. Więc jak masz ochotę to bez problemu karton udostępniam (miały i tak iść na złom w niedługim czasie). 

A w jakiej formie udostępniasz? Bo osobiście to raczej nie podjadę. Jak byś mógł wysłać to na pw dam dane i podeślę coś w zamian. Ok? Chyba, że bywasz w Zielonej Górze to tam mógłbym odebrać osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wieczorem były 3°C i potem przyszło szybkie ocieplenie. Mimo, że to jest pod dachem i nie w zamkniętym pomieszczeniu to na kapslach rano była skroplona woda. Chyba kupię puszkę lakieru i pociągnę warstwę żeby rdza wszystkiego nie zżarła. Mogłem tak od razu, ale nie spodziewałem się takiego problemu. Wewnątrz piwnicy było 8°C i chyba ściana zaczęła się ,,pocić".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, darinho napisał:

A w jakiej formie udostępniasz? Bo osobiście to raczej nie podjadę. Jak byś mógł wysłać to na pw dam dane i podeślę coś w zamian. Ok? Chyba, że bywasz w Zielonej Górze to tam mógłbym odebrać osobiście.

Bywam daj nr telefonu na PW zdzwonimy się, bo planuje odwiedzić jakoś w przyszłym tygodniu ZG :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi