Skocz do zawartości

III Krakowski Konkurs Piw Domowych V/VI 2019


FurioSan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

W imieniu MłOT zapowiadam kolejną edycję Krakowskiego KPD.

 

Finalne decyzję co do stylów zapadły wczoraj więc opisów jeszcze brak, jednak zostaną podane nie później niż wynika to z regulaminu Pucharu PSPD.

 

Jak co roku, w letnim czasie stawiamy na lżejszy kaliber niż w czasie zimowego Mikołajkowego.

 

W 2019 roku kategorie są trochę bardziej wymagające ale wciąż jedną z nich pozostawia spore pole do własnej interpretacji przez piwowara.

 

Kategorie konkursowe są dwie:

1. Pils Niemiecki - BJCP 2015 kategoria 5D

2. Wild APA - czyli APA z charakterem dzikich drożdży. 

 

Zapraszamy i zachecamy do udziału.

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie nagród - w pierwszej edycji konkursu sponsorowali Marxam, Fermentum Mobile oraz Viking Malt.
Nagrody od Marxam i Fermentum Mobile zostały wysłane w połowie lipca. Wiemy, że paczki dotarły (sam o tym pisałeś).
Odnośnie słodów od Viking Malt - nagrody za konkurs zgodnie z umową ze sponsorem wysyłane są przez Twój Browar w oparciu o plik zamówienia. I w związku z tym plikiem zamówienia wysłaliśmy mail do laureatów z zapytaniem jakie słody chcą otrzymać w nagrodę. Ostatni z laureatów przesłał swoje zamówienie dopiero w drugiej połowie sierpnia. Dokładnie 24 sierpnia przekazaliśmy zamówienie do sponsora, o czym informowaliśmy laureatów (nawet tych, co to błędny adres email podali na karcie zgłoszeniowej). Dopiero po miesiącu od ww. informacji dostaliśmy pierwszy sygnał, o tym że słody nie doszły. Po interwencji u sponsora otrzymaliśmy informację, że zamówienie zostało przekazane do Twojego Browaru, a ten z kolei odpowiedział, że mają problem z dostępnością słodów i w ciągu kilku kolejnych dni zrealizują zamówienie. Odpowiedź od TB przekazaliśmy laureatom, którzy upominali się o słody.
Tak więc z naszej strony "rozliczenie nagród" dla laureatów jest zamknięte - czekamy na sponsora na wywiązanie się z umowy.

 

A wracając do pytania - tak, bierzemy się za następna edycję i ogłaszamy style z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby piwowarzy mogli na spokojnie zaplanować kalendarz warzenia piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2018 o 21:28, nymons napisał:

Odnośnie nagród - w pierwszej edycji konkursu sponsorowali Marxam, Fermentum Mobile oraz Viking Malt.
Nagrody od Marxam i Fermentum Mobile zostały wysłane w połowie lipca. Wiemy, że paczki dotarły (sam o tym pisałeś).
Odnośnie słodów od Viking Malt - nagrody za konkurs zgodnie z umową ze sponsorem wysyłane są przez Twój Browar w oparciu o plik zamówienia. I w związku z tym plikiem zamówienia wysłaliśmy mail do laureatów z zapytaniem jakie słody chcą otrzymać w nagrodę. Ostatni z laureatów przesłał swoje zamówienie dopiero w drugiej połowie sierpnia. Dokładnie 24 sierpnia przekazaliśmy zamówienie do sponsora, o czym informowaliśmy laureatów (nawet tych, co to błędny adres email podali na karcie zgłoszeniowej). Dopiero po miesiącu od ww. informacji dostaliśmy pierwszy sygnał, o tym że słody nie doszły. Po interwencji u sponsora otrzymaliśmy informację, że zamówienie zostało przekazane do Twojego Browaru, a ten z kolei odpowiedział, że mają problem z dostępnością słodów i w ciągu kilku kolejnych dni zrealizują zamówienie. Odpowiedź od TB przekazaliśmy laureatom, którzy upominali się o słody.
Tak więc z naszej strony "rozliczenie nagród" dla laureatów jest zamknięte - czekamy na sponsora na wywiązanie się z umowy.

 

A wracając do pytania - tak, bierzemy się za następna edycję i ogłaszamy style z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby piwowarzy mogli na spokojnie zaplanować kalendarz warzenia piw.

Jeżeli rozliczenie nagród jest zamknięte z Waszej strony to ja tylko dodam, że od pół roku nie potraficie wysłać dyplomów. Niby pierdoła ale fajna pamiątka dla piwowara.

Ja już się poddaję w tej kwestii, kopanie się z koniem nie ma sensu. Dodam na koniec, że takiej ignorancji ze strony organizatora konkursu nie spotkałem nigdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jedyny konkurs gdzie organizatorzy nie przysłali dyplomów. Przez ponad rok upominałem się o dyplom za Zielonogórski KPD z 2017 roku, dla mnie ważny, bo pierwszy raz wygrałem konkurs piwowarski. Po kilku obietnicach. że przyśle i mętnych tłumaczeniach, okazało się, że nie ma dyplomów do wysłania, Pan Czechanowski odpuścił temat i ja również przestałem się kopać z koniem i prosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TomBombadil napisał:

To nie jedyny konkurs gdzie organizatorzy nie przysłali dyplomów. Przez ponad rok upominałem się o dyplom za Zielonogórski KPD z 2017 roku, dla mnie ważny, bo pierwszy raz wygrałem konkurs piwowarski. Po kilku obietnicach. że przyśle i mętnych tłumaczeniach, okazało się, że nie ma dyplomów do wysłania, Pan Czechanowski odpuścił temat i ja również przestałem się kopać z koniem i prosić.

 

Dobrze wiedzieć to od Ciebie tutaj, szkoda, że się nie odezwałeś na PW. Był dyplom wydrukowany i podpisany przeze mnie podczas ostatniej edycji konkursu tak jak pisałem z Tobą. Widzę, że znowu Haust nie dotrzymał umowy i go nie wysłał razem z tymi z nowej edycji. Nie odpuściłem tematu i cisnąłem Hausta w tej sprawie, za każdym razem jak tam się pojawiałem pytałem o ten dyplom. Po mojej stronie była zrobienie całego konkursu ocena oraz metryczki, natomiast nagrody i wysyłka dyplomów była po stronie browaru co pisałem Ci wielokrotnie. Teraz nie ma do kogo napisać nawet w tej sprawie bo się zamknęli. 

 

Sprawę biorą sobie za honorową i sam zrobię Ci ten dyplom i podpiszę. Niestety nie będzie tak piękny jak te z Hausta, a typowy PSPD ale mam nadzieje, że będziesz zadowolony chociaż z takiego. Proszę jeszcze o adres na PW.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na pw rok temu w lecie, obiecywałeś samemu się zająć dyplomem i wysłać, nie wysłałeś. Przypominałem w tym roku przy tegorocznej edycji konkursu w Zielonej Górze, posty są w wątku konkursowym z tego roku i też dyplomu jak nie było, tak nie ma. Czy kolejną obietnicę dotrzymasz? Zobaczymy, adres podam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, TomBombadil napisał:

Pisałem na pw rok temu w lecie, obiecywałeś samemu się zająć dyplomem i wysłać, nie wysłałeś. Przypominałem w tym roku przy tegorocznej edycji konkursu w Zielonej Górze, posty są w wątku konkursowym z tego roku i też dyplomu jak nie było, tak nie ma. Czy kolejną obietnicę dotrzymasz? Zobaczymy, adres podam na pw.

 

Dotrzymam pisałem sprawa honorowa skoro kolejny raz nie doszło to do skutku pomimo tego, że dyplom był naszykowany dla Ciebie i go podpisywałem. Trochę mnie wnerwili tym na koniec współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Wszystkich zainteresowanych krakowskim KPD zachęcamy do śledzenia facebookowego profilu: 

 

https://www.facebook.com/Krakowski-Konkurs-Piw-Domowych-676464059455116/

 

Dla osób niekorzystających z fb, wiadomości będą publikowane również tutaj. 

 

Edytowane przez cząsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Regulamin Krakowskiego Konkursu Piw Domowych

Regulamin
1.Organizatorem Krakowskiego Konkursu Piw Domowych 2019 (dalej: Konkurs) jest Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych z siedzibą w Warszawie  (kod: 00-454), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej pod prowadzonego przez Sąd Rejonowy Bielsku-Białej, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000362180, o nadanym Numerze Identyfikacji Podatkowej: 5482625237, oraz numerze REGON: 241868278. Zadania Organizatora wykonuje Małopolski Oddział Terenowy PSPD.

Konkurs odbędzie się w terminie 25 maja 2019 r.

W Konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

2.Konkurs odbywa się w kategoriach:

Wild American Pale Ale [11 - 15°Blg]

https://www.facebook.com/notes/krakowski-konkurs-piw-domowych/wild-american-pale-ale/686128988488623/

 

German Pilsner [11-12,5°Blg]

http://www.bjcp.org/style/2015/5/5D/german-pils/

opisy kategorii stanowią integralną część regulaminu.

3.Konkurs odbywa się zgodnie z “Zasadą Dobrej Praktyki” dla konkursów piwa opracowanymi przez PSPD.

Ocenę piwa przeprowadzi Komisja Sędziowska, w skład której wejdą sędziowie certyfikowani przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej jest Łukasz Kantor.

4.Zasady uczestnictwa

W konkursie może wziąć udział tylko piwo uwarzone domowymi metodami przez indywidualnych piwowarów domowych lub w kooperacji (dalej: Browar domowy).

Każdy Browar domowy może zgłosić jedno piwo w danej kategorii. Możliwe jest zgłaszanie się w obu kategoriach.

Piwo zgłoszone do konkursu należy dostarczyć na adres:

 

Strefa Piwa
Aleja Pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego 49A, 31-514 Kraków
(z dopiskiem: IIIKKPD)


w ilości 4 butelek o pojemności 0,5 l lub mniejsze w ilości zapewniającej minimum 1.5 l piwa. W przypadku butelek o większej pojemności browar domowy zobowiązany jest do dostarczenia 4 butelek piwa.

Butelki nie mogą mieć trwale przylepionych etykiet ani oznaczeń (jeśli kapsel jest w jakiś sposób oznaczony, należy go zakleić). Etykietę na butelce z podaniem imienia, nazwiska oraz stylu piwa należy przymocować gumką recepturką.

Udział w Konkursie jest płatny. Opłacie podlega zgłoszenie piwa do kategorii. Opłata wynosi 12,00 zł dla członków Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych i 18,00 zł dla pozostałych osób. W przypadku browarów domowych stanowiących kooperację kilku piwowarów domowych browar domowy traktowany jest jako członek Stowarzyszenia jeżeli choć jeden z kooperantów jest członkiem Stowarzyszenia.

Opłaty należy dokonać do dnia 15 maja 2019 r. na rachunek bankowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych:

82 1540 1287 2001 6200 5272 0002
Bank Ochrony Środowiska S.A. O/Rzeszów
Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
ul. Dojazdowa 2
43-400 Cieszyn

 

Piwa należy dosłać do dnia 15 maja 2019r.

W tytule przelewu należy wpisać: III KKPD + imię i nazwisko piwowara (w przypadku browaru domowego należy wskazać nazwisko jednego piwowara, a jeśli korzysta się ze zniżki dla członków PSPD należy podać nazwisko członka Stowarzyszenia) + ilość zgłoszeń do konkursu + informacje o byciu członkiem PSPD. (przykładowo: IIKKPD Michał Kowalski 4 TAK)

O zwrot niewykorzystanego wpisowego można ubiegać się jedynie do dnia 16 maja 2019 r.

5. Uczestnicy zgadzają się na upublicznienie swojego imienia, nazwiska, nicku oraz zajętego miejsca.

Uczestnicy konkursu na prośbę organizatora zobowiązuje się do udostępnienia szczegółowej receptury piwa, a także wyraża zgodę na jej upublicznienie.

Jeżeli do Konkursu zgłoszonych zostanie mniej niż 3 piwa w danym stylu, Konkurs w tym stylu nie zostanie rozstrzygnięty.

6. Eliminacje w danej kategorii przeprowadza się jeżeli ilość zgłoszonych piw przekroczy liczbę 12 zgłoszeń.

W przypadku równej ilości punktów dwóch lub więcej piw o ustaleniu kolejności decyduje suma miejsc, jakie dane piwo zajęło u poszczególnych jurorów w interpretacji: im mniejsza wartość tej sumy, tym wyższe miejsce. Gdyby i to rozwiązanie nie przyniosło rozstrzygnięcia, o kolejności piw decyduje przewodniczący jury na podstawie oglądu arkuszy oceny tych piw

Wyklucza się możliwość wystawienia piwa do Konkursu przez jurora w stylu, w którym będzie oceniał piwa w Konkursie.

7.Postanowienia końcowe

Każdy piwowar, którego piwo weźmie udział w Konkursie, otrzyma metryczkę z oceną swojego piwa w formie zależnej od etapu do którego piwo się zakwalifikowało.
Nagrody szczegółowe w Konkursie zostaną podane w terminie późniejszym. Nagrody zostaną wręczone osobiście lub zostaną przesłane na koszt organizatora pod adres podany w Formularzu Zgłoszeniowym.

Spośród dwóch zwycięskich piw w swoich stylach zostanie wyłonione piwo, którego twórca otrzyma możliwość uwarzenia swojej receptury wraz z zespołem browaru Brokreacja.

8.Informacja o trzech najlepszych piwach z każdej kategorii zostanie ogłoszona publicznie podczas festiwalu Beerweek w sobotę 25 maja br. Organizator Konkursu (Kacper Jasica w postaci reprezentanta Małopolskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych), organizator Beerweek oraz sponsorzy nagród zastrzegają sobie prawo opublikowania, w tym w mediach elektronicznych, imion i nazwisk piwowarów, którzy awansowali do rundy finałowej oraz lokaty, którą zajęli. Formularz zgłoszeniowy zawiera zgodę na powyższe.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do częściowej zmiany Regulaminu w przypadku wystąpienia istotnych, nieprzewidzianych okoliczności.

ORGANIZATOR
Małopolskii Oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych


SPONSOR GŁÓWNY
Browar Brokreaja -PARTNER
Krakowski Konkurs Piw Domowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!
Mały update związany z regulaminem Krakowskiego Konkursu Piw Domowych. Cały czas pracujemy nad uruchomieniem znanego i lubianego systemu rejestracji kont i piw on-line. Prosimy wszystkich o chwilę cierpliwości, a wiadomość podamy jak tylko uda nam sie dopiąć wszystkie szczegóły.

 

Prezes Małopolskiego OT PSPD

Kacper Jasica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam!

Piwa dostarczyłem pod wskazany w regulaminie adres 02.05. Oznaczyłem również tak jak było w regulaminie: imię i nazwisko piwowara + styl.

Teraz czytam w nowym regulaminie:

 

"Butelki nie mogą mieć trwale przylepionych etykiet ani oznaczeń innych niż etykieta konkursowa wygenerowana z systemu rejestracyjnego, która jest obowiązkowa (jeśli kapsel jest w jakiś sposób oznaczony, należy go zakleić). Etykietę konkursową należy wygenerować w systemie rejestracyjnym (sekcja "Zgłoszenia", kolumna "Akcje", środkowa ikona drukarki), wydrukować w poziomie, przymocować trwale do butelki taśmą bezbarwną bez zasłaniania kody kreskowego i QR"

 

Co teraz? Zarejestrować się mogę, ale wygenerowanych etykiet nie przykleję na piwa, które dostarczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Furmuss napisał:

Wtam!

Piwa dostarczyłem pod wskazany w regulaminie adres 02.05. Oznaczyłem również tak jak było w regulaminie: imię i nazwisko piwowara + styl.

Teraz czytam w nowym regulaminie:

 

"Butelki nie mogą mieć trwale przylepionych etykiet ani oznaczeń innych niż etykieta konkursowa wygenerowana z systemu rejestracyjnego, która jest obowiązkowa (jeśli kapsel jest w jakiś sposób oznaczony, należy go zakleić). Etykietę konkursową należy wygenerować w systemie rejestracyjnym (sekcja "Zgłoszenia", kolumna "Akcje", środkowa ikona drukarki), wydrukować w poziomie, przymocować trwale do butelki taśmą bezbarwną bez zasłaniania kody kreskowego i QR"

 

Co teraz? Zarejestrować się mogę, ale wygenerowanych etykiet nie przykleję na piwa, które dostarczyłem.

 

Zarejestruj się proszę w systemie i podeślij mi w wiadomości prywatnej swoje imię i nazwisko. Etykiety wydrukujemy i przykleimy w Twoim imieniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.