Skocz do zawartości
FurioSan

III Krakowski Konkurs Piw Domowych V/VI 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

W imieniu MłOT zapowiadam kolejną edycję Krakowskiego KPD.

Finalne decyzję co do stylów zapadły wczoraj więc opisów jeszcze brak, jednak zostaną podane nie później niż wynika to z regulaminu Pucharu PSPD.

Jak co roku, w letnim czasie stawiamy na lżejszy kaliber niż w czasie zimowego Mikołajkowego.

W 2019 roku kategorie są trochę bardziej wymagające ale wciąż jedną z nich pozostawia spore pole do własnej interpretacji przez piwowara.

Kategorie konkursowe są dwie:

1. Pils Niemiecki - BJCP 2015 kategoria 5D

2. Wild APA - czyli APA z charakterem dzikich drożdży. 

Zapraszamy i zachecamy do udziału.

Edytowane przez FurioSan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozliczyliście jeszcze poprzedniej edycji z nagród dla laureatów a już bierzecie się za następną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie nagród - w pierwszej edycji konkursu sponsorowali Marxam, Fermentum Mobile oraz Viking Malt.
Nagrody od Marxam i Fermentum Mobile zostały wysłane w połowie lipca. Wiemy, że paczki dotarły (sam o tym pisałeś).
Odnośnie słodów od Viking Malt - nagrody za konkurs zgodnie z umową ze sponsorem wysyłane są przez Twój Browar w oparciu o plik zamówienia. I w związku z tym plikiem zamówienia wysłaliśmy mail do laureatów z zapytaniem jakie słody chcą otrzymać w nagrodę. Ostatni z laureatów przesłał swoje zamówienie dopiero w drugiej połowie sierpnia. Dokładnie 24 sierpnia przekazaliśmy zamówienie do sponsora, o czym informowaliśmy laureatów (nawet tych, co to błędny adres email podali na karcie zgłoszeniowej). Dopiero po miesiącu od ww. informacji dostaliśmy pierwszy sygnał, o tym że słody nie doszły. Po interwencji u sponsora otrzymaliśmy informację, że zamówienie zostało przekazane do Twojego Browaru, a ten z kolei odpowiedział, że mają problem z dostępnością słodów i w ciągu kilku kolejnych dni zrealizują zamówienie. Odpowiedź od TB przekazaliśmy laureatom, którzy upominali się o słody.
Tak więc z naszej strony "rozliczenie nagród" dla laureatów jest zamknięte - czekamy na sponsora na wywiązanie się z umowy.

A wracając do pytania - tak, bierzemy się za następna edycję i ogłaszamy style z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby piwowarzy mogli na spokojnie zaplanować kalendarz warzenia piw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.10.2018 o 21:28, nymons napisał:

Odnośnie nagród - w pierwszej edycji konkursu sponsorowali Marxam, Fermentum Mobile oraz Viking Malt.
Nagrody od Marxam i Fermentum Mobile zostały wysłane w połowie lipca. Wiemy, że paczki dotarły (sam o tym pisałeś).
Odnośnie słodów od Viking Malt - nagrody za konkurs zgodnie z umową ze sponsorem wysyłane są przez Twój Browar w oparciu o plik zamówienia. I w związku z tym plikiem zamówienia wysłaliśmy mail do laureatów z zapytaniem jakie słody chcą otrzymać w nagrodę. Ostatni z laureatów przesłał swoje zamówienie dopiero w drugiej połowie sierpnia. Dokładnie 24 sierpnia przekazaliśmy zamówienie do sponsora, o czym informowaliśmy laureatów (nawet tych, co to błędny adres email podali na karcie zgłoszeniowej). Dopiero po miesiącu od ww. informacji dostaliśmy pierwszy sygnał, o tym że słody nie doszły. Po interwencji u sponsora otrzymaliśmy informację, że zamówienie zostało przekazane do Twojego Browaru, a ten z kolei odpowiedział, że mają problem z dostępnością słodów i w ciągu kilku kolejnych dni zrealizują zamówienie. Odpowiedź od TB przekazaliśmy laureatom, którzy upominali się o słody.
Tak więc z naszej strony "rozliczenie nagród" dla laureatów jest zamknięte - czekamy na sponsora na wywiązanie się z umowy.

A wracając do pytania - tak, bierzemy się za następna edycję i ogłaszamy style z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby piwowarzy mogli na spokojnie zaplanować kalendarz warzenia piw.

Jeżeli rozliczenie nagród jest zamknięte z Waszej strony to ja tylko dodam, że od pół roku nie potraficie wysłać dyplomów. Niby pierdoła ale fajna pamiątka dla piwowara.

Ja już się poddaję w tej kwestii, kopanie się z koniem nie ma sensu. Dodam na koniec, że takiej ignorancji ze strony organizatora konkursu nie spotkałem nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jedyny konkurs gdzie organizatorzy nie przysłali dyplomów. Przez ponad rok upominałem się o dyplom za Zielonogórski KPD z 2017 roku, dla mnie ważny, bo pierwszy raz wygrałem konkurs piwowarski. Po kilku obietnicach. że przyśle i mętnych tłumaczeniach, okazało się, że nie ma dyplomów do wysłania, Pan Czechanowski odpuścił temat i ja również przestałem się kopać z koniem i prosić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, TomBombadil napisał:

To nie jedyny konkurs gdzie organizatorzy nie przysłali dyplomów. Przez ponad rok upominałem się o dyplom za Zielonogórski KPD z 2017 roku, dla mnie ważny, bo pierwszy raz wygrałem konkurs piwowarski. Po kilku obietnicach. że przyśle i mętnych tłumaczeniach, okazało się, że nie ma dyplomów do wysłania, Pan Czechanowski odpuścił temat i ja również przestałem się kopać z koniem i prosić.

Dobrze wiedzieć to od Ciebie tutaj, szkoda, że się nie odezwałeś na PW. Był dyplom wydrukowany i podpisany przeze mnie podczas ostatniej edycji konkursu tak jak pisałem z Tobą. Widzę, że znowu Haust nie dotrzymał umowy i go nie wysłał razem z tymi z nowej edycji. Nie odpuściłem tematu i cisnąłem Hausta w tej sprawie, za każdym razem jak tam się pojawiałem pytałem o ten dyplom. Po mojej stronie była zrobienie całego konkursu ocena oraz metryczki, natomiast nagrody i wysyłka dyplomów była po stronie browaru co pisałem Ci wielokrotnie. Teraz nie ma do kogo napisać nawet w tej sprawie bo się zamknęli. 

Sprawę biorą sobie za honorową i sam zrobię Ci ten dyplom i podpiszę. Niestety nie będzie tak piękny jak te z Hausta, a typowy PSPD ale mam nadzieje, że będziesz zadowolony chociaż z takiego. Proszę jeszcze o adres na PW.

Edytowane przez Undeath

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem na pw rok temu w lecie, obiecywałeś samemu się zająć dyplomem i wysłać, nie wysłałeś. Przypominałem w tym roku przy tegorocznej edycji konkursu w Zielonej Górze, posty są w wątku konkursowym z tego roku i też dyplomu jak nie było, tak nie ma. Czy kolejną obietnicę dotrzymasz? Zobaczymy, adres podam na pw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, TomBombadil napisał:

Pisałem na pw rok temu w lecie, obiecywałeś samemu się zająć dyplomem i wysłać, nie wysłałeś. Przypominałem w tym roku przy tegorocznej edycji konkursu w Zielonej Górze, posty są w wątku konkursowym z tego roku i też dyplomu jak nie było, tak nie ma. Czy kolejną obietnicę dotrzymasz? Zobaczymy, adres podam na pw.

Dotrzymam pisałem sprawa honorowa skoro kolejny raz nie doszło to do skutku pomimo tego, że dyplom był naszykowany dla Ciebie i go podpisywałem. Trochę mnie wnerwili tym na koniec współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wszystkie nieporozumienia zostały rozwiązane to proszę jakiegoś moda o posprzątanie wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi