Skocz do zawartości

głowica kapslownicy


jarekm

Rekomendowane odpowiedzi

Rurka stojaka jest za krótka, trzeba ją wymienić.

Rurki używane w szafach ubraniowych jako poprzeczki na wieszaki prawie pasują do tych podstaw (trzeba się wykazać papierem ściernym, siłą i samozaparciem podczas osadzania w podstawie - górnej części tj. uchwytu wiertarki nie sprawdzałem więc się nie wypowiadam)

Edytowane przez wbl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka stojaka jest za krótka, trzeba ją wymienić.

Dlaczego? Rurka ma 50cm długości, mechanizm 12cm wysokości, podstawa jakieś 2cm. Czyli prześwit to 36cm. Dla porównania browamator podaje, że grifo kapsluje butelki 12-37cm a grifo HD 17-38cm. Butelka NRW ma chyba 26cm wysokości (skrzynki do nich mają 29cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy taka wieszakowa rurka się nie wygnie pod naporem ???

50 cm nie starczy ? Butelka ma z 25 cm.

Rurka wytrzyma, zakorkowałem tak kilka warek, potem przesiadłem się na HD nie będąc pewnym szczelności butelek, obecnie otwieram butelki kapslowane samoróbką, nie ma się co przejmować, piwo jest nagazowane jak należy.

 

Dodam tylko, że nie wykorzystywałem sprawnego stojaka ale jego szczątki - te ustrojstwa są cholernie delikatne jeśli chodzi o docisk śrub ustalających wysokość stałej części uchwytu na rurze prowadzącej - musiałem tą część zastąpić ceownikiem o wysokości 20 mm.

 

Mi na rurze od stojaka zabrakło kilku centymetrów do kapslowania butelek po dużych piwach (0,6l),

czy do 0,5l wystarczy - nie wiem - nie sprawdzałem, chciałem zrobić coś uniwersalnego.

Przepraszam za ewentualne zamieszanie nie do końca zweryfikowanym stwierdzeniem.

 

Do Mumina:

Trzeba jeszcze doliczyć kilka centymetrów na głowicę i jej mocowanie w uchwycie

Edytowane przez wbl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka stojaka jest za krótka' date=' trzeba ją wymienić.[/quote']

Dlaczego? Rurka ma 50cm długości, mechanizm 12cm wysokości, podstawa jakieś 2cm. Czyli prześwit to 36cm. Dla porównania browamator podaje, że grifo kapsluje butelki 12-37cm a grifo HD 17-38cm. Butelka NRW ma chyba 26cm wysokości (skrzynki do nich mają 29cm).

Zmierzyłem swoją rurkę - ma tylko 40 cm, co wyjaśnia różne doświadczenia.

Edytowane przez wbl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.