Skocz do zawartości

Prawo


fagot

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w porannych wiadomościach:

http://wiadomosci.onet.pl/2163176,11,pomysl_pis_ws_piwa_odrzucony,item.html

 

A tak troszkę "z innej beczki", czy znacie uregulowania prawne obejmujące swoimi restrykcjami domowe warzenie piwa?? Domowa produkcja wina jest bardzo mocno ograniczana a co z piwem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak troszkę "z innej beczki", czy znacie uregulowania prawne obejmujące swoimi restrykcjami domowe warzenie piwa?? Domowa produkcja wina jest bardzo mocno ograniczana a co z piwem??

Kto ci ogranicza robienie wina w domu?????

 

Co nie jest zabronione jest dozwolone!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak troszkę "z innej beczki"' date=' czy znacie uregulowania prawne obejmujące swoimi restrykcjami domowe warzenie piwa?? Domowa produkcja wina jest bardzo mocno ograniczana a co z piwem??[/quote']

Kto ci ogranicza robienie wina w domu?????

 

Co nie jest zabronione jest dozwolone!!!

jacer ma racje.

 

USTAWA z dnia 22 stycznia 2004 r. o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina mówi wyraźnie (Art. 1. ustęp 2) "Przepisów ustawy nie stosuje się do wyrobów winiarskich wytworzonych domowym sposobem na własny użytek i nieprzeznaczonych do obrotu."

 

EDIT:

Jeśli chodzi o piwo to można stosować powyższe przepis:

 

W Art. 3. Wyrobami winiarskimi w rozumieniu ustawy są:

1) fermentowane napoje winiarskie, w tym:

...

h) napoje niskoalkoholowe będące napojami o rzeczywistym stężeniu alkoholu od 0,5 % do 8,5 % objętościowych, otrzymanymi metodą całkowitej lub częściowej fermentacji alkoholowej...

Edytowane przez rysmis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak specjalnie to się winem nie interesuję. Kiedyś był zapis ograniczający ilość wyprodukowanego w domu wina do 100 litrów. Pewnie się coś zmieniło. Nie śledzę zbyt uważnie. Zaś jeśli idzie o piwo to jakoś nie mam problemów z wypijaniem tego co sobie nawarzyłem :/ Tym bardziej, że wśród bliskich same piwożłopy ;)

A wracając do ustawy opisanej w linku. Moim zdaniem dużo skuteczniejsza jest edukacja młodych ludzi niż ograniczanie swobody prowadzenia kampanii reklamowych. Ale to oczywista moje zdanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był zapis ograniczający ilość wyprodukowanego w domu wina do 100 litrów. Pewnie się coś zmieniło. Nie śledzę zbyt uważnie.

Ograniczenie do 100 litrów było w ustawie przegłosowanej za Bieruta. Od 1996 roku już nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.