Skocz do zawartości

Petainer czy Cornelius


shallet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Proszę o poradę: zamierzam kegować moje piwa - sprzętu jeszcze nie mam stąd moje pytanie - czy pójść w system Cornelius czy Petainer. Za petami przemawia cena systemu (nie ukrywam że ważna sprawa - przy 2, 3 kegach różnica zasadnicza). Proszę o info nt. wyższości jednego nad drugim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cornelius 18.9 litra piwa
Petainer chyba 30 tak?
2 corneliusy wchodza do lodowki a petainer ?
Corneliusy kosztuja po 150zl ale sa niezniszczalne prawie, a petainery browary i puby oddaja chetnie za darmo.
Osobiscie wybralem corneliusy i zadowolony jestem :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corneliusy są do pesi, Petainery są do piwa.

Petainery są 10, 15, 20, 30 litrowe.

Obsługa 30 litrowych jest kłopotliwa. Ciężkie i nieporęczne ale 15 litrów to już bez problemów.

Mam kegerator,  do którego 2 Petainery 15 litrówe wraz z butlą wchodzą do lodówki. 

W petainerze możesz nagazować lub odgazować piwo bez większych problemów.

Do transportu masz kartony.

Petainera można umyć przez głowicę.

Petainery napełniam przez głowicę i wszystko działa jak należy.

Przy odrobinie wprawy możesz otwierać petainery, ale po co?

A na dokładkę możesz otworzyć lodówkę i zobaczyć ile jeszcze masz piwka jest w petainerach. 

 

 

Edytowane przez Wickham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 12:31, Wickham napisał:

Corneliusy są do pesi, Petainery są do piwa.

Petainery są 10, 15, 20, 30 litrowe.

Obsługa 30 litrowych jest kłopotliwa. Ciężkie i nieporęczne ale 15 litrów to już bez problemów.

Mam kegerator,  do którego 2 Petainery 15 litrówe wraz z butlą wchodzą do lodówki. 

W petainerze możesz nagazować lub odgazować piwo bez większych problemów.

Do transportu masz kartony.

Petainera można umyć przez głowicę.

Petainery napełniam przez głowicę i wszystko działa jak należy.

Przy odrobinie wprawy możesz otwierać petainery, ale po co?

A na dokładkę możesz otworzyć lodówkę i zobaczyć ile jeszcze masz piwka jest w petainerach. 

 

 

Dokładnie tak. Mam system na keg petainer i potwierdzam wszystkie wyżej wymienione zalety. Corneliusów nie używałem, więc porównania nie mam. Wg mnie jedynym minusem (choć pod innym względem to plus) petainerów jest to, że są one z plastiku i że teoretycznie są jednorazowe. Wolałbym generalnie mieć piwo w nierdzewce, bo z plastikiem i jego wielokrotnym używaniem to różne są teorie. Ale jeżeli już będziesz miał zrobiony system pod petainery to zawsze możesz dokupić do tego nierdzewny keg, np taki https://allegro.pl/keg-beczka-po-piwie-destylator-bimber-30-l-i7545188395.html#thumb/1 . BeerService (TU) podaje 

Typ Flach A (czyli taka jak do petainera) jest odpowiedni do następujących marek:

  • Tyskie
  • Warka 
  • Lech
  • Leżajsk
  • Carlsberg
  • Perła
  • Okocim
  • Amber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.