Skocz do zawartości

Piwo imbirowe


brtq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Dzisiaj 12 dni po zabutelkowaniu nie wytrzymałem i otworzyłem swoje pierwsze własne piwo. Butelkowalem przy 3 blg i dodałem z tego co pamiętam 125-130g cukru, piwka leżały sobie w jakiś 24 stopniach. Na dnie butelek zrobił się osad z drożdży, na jednych większy a na innych mniejszy ale to podobno normalne. No i piszę ten post moi drodzy, ponieważ pierwsza butelka jaka otworzyłem to był szampan, wszystko w momencie ulecialo wraz z piana. Zaciekawiony o co chodzi wziąłem druga butelkę która miała mniejszy i taki jakby bardziej stabilny osad i wszystko elegancko się otworzyło i piwo wyszło dobre. No i stąd moje pytanie, dlaczego tak się stało? Cukier nierownomiernie rozmieszany, jakaś infekcja w części piw? Czy mogę coś z tym zrobić? Włożyć wszystkie piwa do lodówki na 24h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Powodów dla których w piwie jest gushing jest wiele (za dużo cukru do nagazowania, chmiel z chmielenia na zimno, brudne butelki, infekcja czy nawet podnoszenie osadu drożdżowego z dnia butelki). Głównie jest to przegazowanie spowodowane zbyt dużą ilością surowca do refermentacji. Być może w tej butelce miałeś jakieś ciała stałe, które wypieniły Ci piwo. Sprawdz, czy reguła się sprawdza u Ciebie- wiecej osadu - wypienienie, mniej - nic się nie dzieje. 

Pomaga przed gushingiem mocne schłodzenie piwa przed wypiciem i nie wstrząsanie. 

W ogóle jak dodawałeś cukier? Robiłeś syrop i rozmieszałeś z całością, czy luzem do butelek sypałeś? I ile  trwała fermentacja i w jakich temp. i na jakich drożdżach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.