Skocz do zawartości

Dziki chmiel ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dzisiaj „przypadkowo” na przerwie znalazłem (tak mi się wydaje) chmiel rosnący na budynku mojej pracy. Czy na takim chmielu mogę zrobić piwo w domu i jak go wcześniej przygotować do warzenia. Zawsze używałem chmiel w granulacie i niewiem czy szyszki stosować tak samo. Czy jest sposób żeby dowiedzieć się co to za odmiana??

 

Z góry dzięki za odpowiedz. 

ACC2B4BE-DA9B-4098-9C3C-C78568BFBA3B.jpeg

1BAC30D4-4FC2-496C-B7BD-11C4DE871881.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnia sobote rowniez znalazlem podobny chmiel, ciezko stwierdzic co to za odmiana, do tego dochodza kwestie o jakims zapyleniu itd.

Alfa kwasow tez nie jestes w stanie stwierdzic, ja postanowilem zrobic eksperyment i uwarzylem 5 l. warke na takim chmielu.

Co z tego wyjdzie moge ci powiedzic najwczesniej za 4 tygodnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Hanys93 napisał:

W ostatnia sobote rowniez znalazlem podobny chmiel, ciezko stwierdzic co to za odmiana, do tego dochodza kwestie o jakims zapyleniu itd.

Alfa kwasow tez nie jestes w stanie stwierdzic, ja postanowilem zrobic eksperyment i uwarzylem 5 l. warke na takim chmielu.

Co z tego wyjdzie moge ci powiedzic najwczesniej za 4 tygodnie :D

 

Ok będę czekał na informacje.

Ile tego chmielu dałeś, do kotła czy na zimno??

Moje piwo chce warzyć za 2-3 miesiące, czy wystarczy jak umyje ten chmiel i włożę do zamrażarki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie tematy, taki chmiel jest średnio przydatny do warzenia. Dodatkowo ten wyżej na zdjęciach jest przez coś zaatakowany chyba mączniak - tym bardziej do niczego się nie przyda ten chmiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycieczce  na Roztocze; myślałem, że koło mnie rośnie czymś pachnący, ale tam znalazłem  coś zupełnie innego, zapach ma mocniejszy nic ten uprawiany szlachetny typu np.lubelski albo porównywalny,  wiec trzeba szukać, tylko trzeba mieć z czymś porównanie.

 

Co do choroby, to jest mączniak rzekomy najprawdopodobniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod pracą też kilka dni temu odkryłem chmiel i piękne dorodne szyszki. Zerwałem jedną, roztarłem w dłoni i poczułem bardzo intensywny aromat cebuli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo na takim chmielu możesz uwarzyć jedynie na zasadzie eksperymentu , lub gdy chcesz po taniości zrobić , bo " przychodza chłopaki kostkę ułożyć i jest im gorąco " . Jak chcesz zrobić dobre wrażenie na kolegach przy grillu to kup coś sprawdzonego . 

Ja raz robiłem i wyszło jakbym nawrzucał byle jakiej trawy  a nie chmielu , raczej nie dało się to wypić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jancewicz napisał:

U mnie pod pracą też kilka dni temu odkryłem chmiel i piękne dorodne szyszki. Zerwałem jedną, roztarłem w dłoni i poczułem bardzo intensywny aromat cebuli....

 

Taki sam aromat poczułem jak zebrałem sobie trochę na plantacji (zdaje się magnum był albo jakiś inny goryczkowy), uleciał po suszeniu, to jakieś lotne związki siarki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.