Skocz do zawarto┼Ťci

Rekomendowane odpowiedzi

Cze┼Ť─ç,

Dzisiaj ÔÇ×przypadkowoÔÇŁ na przerwie znalaz┼éem (tak mi si─Ö wydaje) chmiel rosn─ůcy na budynku mojej pracy. Czy na takim chmielu mog─Ö zrobi─ç piwo w domu i jak go wcze┼Ťniej przygotowa─ç do warzenia. Zawsze u┼╝ywa┼éem chmiel w granulacie i niewiem czy szyszki stosowa─ç tak samo. Czy jest spos├│b ┼╝eby dowiedzie─ç si─Ö co to┬áza odmiana??

Z góry dzięki za odpowiedz. 

ACC2B4BE-DA9B-4098-9C3C-C78568BFBA3B.jpeg

1BAC30D4-4FC2-496C-B7BD-11C4DE871881.jpeg

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

W ostatnia sobote rowniez znalazlem podobny chmiel, ciezko stwierdzic co to za odmiana, do tego dochodza kwestie o jakims zapyleniu itd.

Alfa kwasow tez nie jestes w stanie stwierdzic, ja postanowilem zrobic eksperyment i uwarzylem 5 l. warke na takim chmielu.

Co z tego wyjdzie moge ci powiedzic najwczesniej za 4 tygodnie :D

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
28 minut temu, Hanys93 napisał:

W ostatnia sobote rowniez znalazlem podobny chmiel, ciezko stwierdzic co to za odmiana, do tego dochodza kwestie o jakims zapyleniu itd.

Alfa kwasow tez nie jestes w stanie stwierdzic, ja postanowilem zrobic eksperyment i uwarzylem 5 l. warke na takim chmielu.

Co z tego wyjdzie moge ci powiedzic najwczesniej za 4 tygodnie :D

Ok będę czekał na informacje.

Ile tego chmielu da┼ée┼Ť, do kot┼éa czy na zimno??

Moje piwo chce warzy─ç za 2-3 miesi─ůce, czy wystarczy jak umyje ten chmiel i w┼éo┼╝─Ö do zamra┼╝arki??

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Poczytajcie tematy, taki chmiel jest ┼Ťrednio przydatny do warzenia. Dodatkowo ten wy┼╝ej na zdj─Öciach jest przez co┼Ť zaatakowany chyba m─ůczniak - tym bardziej do niczego si─Ö nie przyda ten chmiel.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Po wycieczce┬á na Roztocze; my┼Ťla┼éem, ┼╝e ko┼éo mnie ro┼Ťnie czym┼Ť pachn─ůcy, ale tam znalaz┼éem┬á co┼Ť zupe┼énie innego, zapach ma mocniejszy nic ten uprawiany szlachetny typu np.lubelski albo por├│wnywalny,┬á wiec trzeba szuka─ç, tylko trzeba mie─ç z czym┼Ť por├│wnanie.

Co do choroby, to jest m─ůczniak rzekomy najprawdopodobniej .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

U mnie pod prac─ů te┼╝ kilka dni temu odkry┼éem chmiel i pi─Ökne dorodne szyszki. Zerwa┼éem jedn─ů, roztar┼éem w d┼éoni i poczu┼éem bardzo intensywny aromat cebuli....

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Piwo na takim chmielu mo┼╝esz uwarzy─ç jedynie na zasadzie eksperymentu , lub gdy chcesz po tanio┼Ťci zrobi─ç , bo " przychodza ch┼éopaki kostk─Ö u┼éo┼╝y─ç i jest im gor─ůco " . Jak chcesz zrobi─ç dobre wra┼╝enie na kolegach przy grillu to kup co┼Ť sprawdzonego .┬á

Ja raz robiłem i wyszło jakbym nawrzucał byle jakiej trawy  a nie chmielu , raczej nie dało się to wypić . 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Jancewicz napisał:

U mnie pod prac─ů te┼╝ kilka dni temu odkry┼éem chmiel i pi─Ökne dorodne szyszki. Zerwa┼éem jedn─ů, roztar┼éem w d┼éoni i poczu┼éem bardzo intensywny aromat cebuli....

Taki sam aromat poczu┼éem jak zebra┼éem sobie troch─Ö na plantacji (zdaje si─Ö magnum by┼é albo jaki┼Ť inny goryczkowy), ulecia┼é po suszeniu, to jakie┼Ť lotne zwi─ůzki siarki .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

├Ś