Skocz do zawartości

Angielski Barley Wine


markus383

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Zamierzam w niedalekiej przyszłości uwarzyć Barley Wine (12-13L, 21 blg, 56 IBU - mogę jeszcze "doibować") i zamknąć go na długo w słoju fermentacyjnym.

Następujący zasyp: 

- Mariss Otter 3 kg

- monachijski typ II 1 kg

- pilzneński 1 kg

- caraamber 0,4 kg

Chmielenie:

- saaz - 40 g - 60 min

- iunga - 30 g - 15 min

- Oktawia - 15 g - 10 min

- Galaxy - 10 g - 5 min 

Chmielenie ma na celu wyczyszczenie tego co mi zostało, więc stąd taki układ chmielu i przy tym chciałbym zostać.

Drożdże - T-58

Może zrobić zasyp 100% pale ale? 

 

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz angielski barley wine, to wypadałoby użyć angielskich chmieli, drożdży i słodów.

To co planujesz wygląda jak ciekawy, mocny miszmasz.

edit: najbardziej brakuje właściwych drożdży. zastanawia mnie też chmiel na aromat w sytuacji gdy piwo będzie długo dojrzewało oraz wykorzystanie Saaza do chmielenia na goryczkę. Nie wiem jaki stosunek alfa do beta ma Iunga, ale bardziej o niej bym myślał na 60 minut.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do eksperta, jednak @zasada ma rację: zupełnie z czapy ten przepis. Po pierwsze nie ma nic mowy o długości gotowania, a to jest podstawa tego stylu, do tego T-58 nadają się do barleywine równie dobrze jak do pilsa, nic się kupy nie trzyma. Uwarz z tych resztek jakiegoś bezstylowca 20l 12blg (odwrotnie niż w planie ;) ), T-58 będą pasować, a piwo wyjdzie pijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SynMojegoStarego napisał:

Jak zwykle kombinacje alpejskie. Poczytaj: https://byo.com/article/barleywine/ 

A tam polecają w pierwszym przepisie White Labs WLP500 (Trappist Ale) or Wyeast 3787 (Trappist High Gravity) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o barley wine nie wspominając słowa o Burton ale, to jak pisać o stout'ach i nie zająknąć się o porterze. Z takich  wzorców nie czerp.

 

Może to Cię natchnie inspiracją, bo pod względem blg się zgadza:

 

http://barclayperkins.blogspot.com/2009/02/lets-brew-triple-mild.html

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zakupiłem następujący zestaw:

- Pale Ale - Viking Malt - 6 kg

- Karmelowy 150 - Viking Malt - 0,5 kg

Drożdże:

- 2x S-04

Dodatki: 

- płatki dębowe moczone w koniaku

Chmielenie:

- 60 min - 25 g - Iunga

- 30 min - 20 g - Oktawia

 

Nie będzie to English BW, ale "zwykły" mieszany a'la BW.  Warzenie pewnie za ok. miesiąc :/

Możecie wskazać mi temat, w którym wyjaśnione jest, dlaczego nie należy namnażać na mieszadle drożdży suchych? Dostałem informację, ze nie należy tego robić, ale nie wiem dlaczego. Chciałbym uwodnić drożdże, wlać do brzeczki o blg=10 i następnie namnożyć w starterze na mieszadle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SynMojegoStarego napisał:

mi głównie chodzi o prostotę zasypu.

Najprostszy zasyp - najlepszy zasyp. Tu nie ma dyskusji.

 

3 godziny temu, markus383 napisał:

- Karmelowy 150 - Viking Malt - 0,5 kg 

Ja dałbym połowę tego, ale wiem, że są różne gusta.

Jeśli przed warzeniem chciałbyś sobie o BW poczytać to daj znać PW. Mam ciekawego.pdf'a

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym dał połowę tych karmeli ale to w sumie dość lekki BW, to może być, no i bez tych płatków to spokojnie receptura na stylowego EBW.

Co do drożdży 2 paczki S-04 spokojnie wystarczą, nie potrzebujesz nic z nimi robić oprócz rehydratyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.