Skocz do zawartości

100% Pilzneński 12,5 °Blg nie tylko dla początkujących


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie otworzyłem moja pierwsza warkę wedlug tego przepisu. Po 3 tygodniach od butelkowania piwko w smaku jest całkiem niezłe , ale zupełnie nie ma piany. Co może być tego przyczyną. Poza tym piwo jest mało klarowne. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie otworzyłem moja pierwsza warkę wedlug tego przepisu. Po 3 tygodniach od butelkowania piwko w smaku jest całkiem niezłe , ale zupełnie nie ma piany. Co może być tego przyczyną. Poza tym piwo jest mało klarowne. Z góry dziękuję za odpowiedź

Nie ma piany bo:

- nie dałeś nic do refermentacji

- dałeś za mało

- skopałeś zacieranie

- masz uszkodzoną kapslownicę

- itd

- itp

Nie podałeś szczegółów warzenia, to jak Ci pomóc?

Jest mało klarowne bo:

- skopałeś filtrację

- skopałeś wysładzanie

- nie skopałeś niczego, tylko jesteś niecierpliwy

- itd

- itp

J/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warkę robiłem idealnie według tego przepisu (czasy i temperatury takie same) Do fermentacji burzliwej poszło 22 L 10 Blg . Po tygodniu blg spadło do 2 i wtedy zlałem na cichą, Po tygodniu zabutelkowałem dodając do butelek cukier z miarki. Być może jestem zbyt niecierpliwy ale po 3 tygodniach myślę,że już można degustować ,no chyba ,że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otworzyłem drugie piwo rzeczywiście chyba jest zbyt mało nagazowane.Poprzednio robiłem piwo z kita i też dodawałem do butelki jedną miarkę cukru i wyszło bardzo dobre( nagazowane i obfita pianka). Czy jest jakiś wzór żeby obliczyć ile powinno się dodać cukru.

Jednak w piwie musi być piana bo bez pianki to jakoś mniej smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie tutaj podając ilość w litrach (np 20L) i temperaturę w °C (20C); jako separatora liczb niecałkowitych należy używać kropki (np 20.5C) Ilość jest podana dla sacharozy, w przypadku użycia innych surowców do refermentacji korzystaj z takiego przelicznika:

 

100g cukru (sacharozy) = 116g glukozy krystalicznej = 150g suchego ekstraktu = 188g ekstraktu w syropie = 118g miodu

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.