Skocz do zawartości

2008.08.23-II Grodziski Konkurs Piw Domowych


anteks

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

REGULAMIN

 

II Grodziski Konkurs Piw Domowych ?Prawie jak - Grodzisz? - 29. Giełda Birofilów w Grodzisku Wlkp. - 23.08.2008

 

Celem konkursu jest odtworzenie smaku legendarnego Piwa Grodziskiego przez domowych piwowarów.

Konkurs dotyczy piwa o zawartości ekstraktu 7,7 - dopuszcza się tolerancję w gęstości ekstraktu od wzorcowego piwa Grodziskiego pomiędzy 7,5 ? 8,5 blg.

Uczestnikami konkursu mogą by tylko osoby pełnoletnie.

Podczas trwania 29. Giełdy Birofilów w Grodzisku Wlkp. Konkursowe piwa oceniać będzie Jury złożone z mieszkańców oraz dawnych pracowników ?weteranów? browaru w Grodzisku Wielkopolskim.

Piwo rozlane będzie w oryginalne pokale ?Grodziskie? tak, aby można było porównać właściwości piw konkursowych ze starymi opisami oraz wiedzą Jury dotyczącymi perlistości, piany, barwy legendarnego trunku.

W przypadku dwóch lub więcej piw , które otrzymają taką samą ilośc punktów prawo wyboru najlepszego piwa przysługuje Przewodniczącemu jury

Uczestnicy mają obowiązek dostarczy piwa do dnia 13.08.2008 na adres podany przez organizatora. W celu otrzymania adresu kontakt na maila lub telefoniczny

W przypadku osobistego dostarczenia piw należy wcześniej ustalic warunki odbioru. Do wystawionego piwa należy dołączyc następujące informacje umieszczone na formularzu zgłoszeniowym: imię i nazwisko warzącego, adres, data produkcji warki, stężenie brzeczki, rodzaj użytych surowców, metodę zacierania.

Jeden piwowar może wystawić tylko jedno piwo.

Do konkursu należy dostarczy minimum 4 butelki piwa o pojemności 0,33l lub 0,5l

Dopuszcza się nadesłanie piw w butelkach oznaczonych etykietą lub oznaczonymi kapslami. Sposób oznaczenia należy opisac we właściwym miejscu w formularzu zgłoszeniowym.

Ocena piw będzie anonimowa , a butelki zostaną właściwie zamaskowane.

W przypadku zgłoszenia do konkursu tylko jednego piwa , konkurs nie zostanie rozstrzygnięty a uczestnik otrzyma upominek

 

Uczestnicy zgadzają się na upublicznienie swojego imienia i nazwiska podczas ogłaszania wyników konkursu w trakcie trwania Giełdy oraz na jej stronie internetowej

 

Udział w konkursie jest bezpłatny o uczestnikach konkursu wynikach, zwycięzcach, przewidzianych nagrodach, będziemy informować na stronie www.grodziskie.pl

 

Dodatkowe informacje można uzyskać od organizatorów giełdy

 

Marian Bochyński z Grodziska Wlkp .brogro@o2.pl

Andrzej Smyk (anteks) z Opalenicy anteks@op.pl tel.608446145

Krzysztof Juszczak z Ostrowa Wlkp. pan_jozek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wywiesili już listę startową:

 

1. Tomasz Kopyr

2. Piotr Wypych

3. Maciej Domagalski

Przemysław Domagalski

4. Sławomir Franaszek

5. Gerard Stojański

6. Damian Sobczak

7. Smyk Andrzej

8. Andrzej Sadownik

9. Bernard Grabski

10.Wojciech Szała

11.Jan Szała

12.Joanna Suchecka-Paszek

13.Filip Gulcz

14.Jakub Konieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 piw, to tak jak w zeszłym roku. Myślałem, że będzie więcej. Ale widzę sporo nowych nazwisk. Może nasi forumowicze, by się ujawnili.

Ja się ujawniam Tomasz Kopyra to kopyr. :D

 

W zeszłym roku było 5-te miejsce. W tym roku raczej ciężko będzie, ale postanowiłem, że zrobię frekwencję. Piwo jest łagodniejsze niż w zeszłym, ale miałem problemy z nagazowaniem tej warki. Część butelek jest wyraźnie słabo gazowana, część przegazowana. Problem był w zbyt gęstym roztworze glukozy. Żeby nie było siary, to pojechały butelki raczej niedogazowane, chociaż jedna to może być granat. :/ Mam nadzieję, ze nie będzie. I tak będę z niepokojem czekał na wyniki, a nuż...

 

PS: Właśnie zauważyłem, że mi A ucięli. Mam nadzieję, że tylko na stronie.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 piw, to tak jak w zeszłym roku. Myślałem, że będzie więcej. Ale widzę sporo nowych nazwisk.

Niektóre nazwiska to się rozdwoiły i imiona pozmieniały, hehe :/:D

 

 

Ja nie wysyłałem, bo niby wyszedł Grodzisz ale w tamtym roku był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkursie udział wzięły piwa nadesłane przez 14 piwowarów

W ocenie jury tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie , a wiele piw

smakiem przypominało piwo Grodziskie . Zwycięzcą tegorocznego konkursu został

Andrzej Sadownik II miejsce zajął Jan Szała a trzecie miejsce Gerard Stojański

Gratuluję laureatom oraz dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszam do udziału w przyszłorocznym konkursie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięska receptura Andrzeja Sadownika

 

Składniki:

 

Pszeniczny (Weyermann)1400g

Pszeniczny dymiony 400g

Rauchmalz (Weyermann) 600g

Pilzneński(weyermann) 500g

Carapils(Weyermann) 100g

Lubelski 20g (60 min)

Nadwiślański 10 (30min)

Drożdże WLP006+Wyeast2056

 

Zacieranie:

53°C 20 min

+ 3l wrzątku 66°C 25 min

73°C 15 min

+mech irlandzki

+żelatyna przed butelkowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.