Skocz do zawartości

Witam z Warki


esurio77

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, z tej Warki od Warki, witam wszystkich serdecznie!

:D

Niestety, jak zapewne wszyscy wiedzą, jeżeli chodzi o piwowarstwo - nie ma się czym chwalić.. Warka od dawna nie nadaje się do picia, Browar tnie koszty, i pewnie niedługo "piwo" będą robić tak, jak Żubra - woda, koncentrat i bimber ;] (a może już tak idzie?). W Warce mieszkam od niespełna trzech lat, pochodzę z warszawskiej Pragi, gdzie w kwestii raczenia się trunkami kultywowane są przedwojenne tradycje (czyli głównie lorneta z meduzą), jednak większość życia spędziłem w mieście sosen. Tam, w moich rodzinnych stronach, piwo jest podstawowym napojem chłodzącym, zarówno w lato jak i w zimę.

:)

Z domowym warzeniem piwa zetknąłem się przed dwoma laty, ale nie zgłębiałem tematu. Dopiero jakieś 2 tygodnie temu przypadkiem trafiłem na piwo.org, i od tego czasu siedzę i czytam. Z grubsza już wiem, jaki sprzęt chcę kupić na start i myślę, że w przyszłym tygodniu z pierwszą warką mojego własnego piwa dołączę do zacnego grona braci piwowarów domowych. Może być ciężko, bo dotychczas każdy nastawiony gąsior wina powodował niezadowolenie, a smak wyprodukowanego trunku drwiny mojej kochanej żony, jednak mam nadzieję, że dla Niej pierwszy łyk mojego piwa będzie przełomem.

:)

Cieszę się, że trafiłem do tego miejsca, pozdrawiam wszystkich ;]

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka od dawna nie nadaje się do picia, Browar tnie koszty, i pewnie niedługo "piwo" będą robić tak, jak Żubra - woda, koncentrat i bimber ;] (a może już tak idzie?).

Sek w tym, że Żubra się tak nie produkuje. :D

Witaj i czytaj, a za jakiś czas dojdziesz dlaczego do piwa nie dolewa się bimbru czy spirytusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba warto używać znaków przestankowych, bo tak to nie najlepiej wygląda: :)
zadowolisz żoneczkę moja

Apolloks, w sobotę ja też zaspokoję Twoją żoneczkę..........

 

 

 

 

, specjalnie w tym celu zostawiłem jedną butelkę Twojego Oktobera. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie jak by tak esurio77 przesłał nam całą swoją I warke to myślę że, zaspokoiłby nawet mnie.

Ignac w sobotę chyba nie będziesz miał takiej okazji. żoneczka wspomniała mi że się poświeci i nie będzie spożywać, tylko odwiezie po imprezie towarzystwo do domu.

Jacki tu na forum są bardzo krotochwilni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacki tu na forum są bardzo krotochwilni.

hehe, rzeczywiście ;)

A co Ty wybrałeś na swoja I warke ??

Prawdę mówiąc nie zagłębiałem się jeszcze w ten temat, myślę, że pierwszy będzie jasny Lager, lubię goryczkę. A na eksperymenty smakowe przyjdzie czas później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witamy. Moje domowe piwo ma tą wadę, że smakuje wsystkim znajomym ;) z Twoim pewnie będzie podobnie :/

PS

a to ciekawe, jak wielu wybiera na swoją pierwszą warkę piwa dolnej fermentacji?

Z tego co obserwuje większość doświadczonych piwowarów poleca na początek pale ale, ja też pierwszy raz zrobiłem Ale, jednak nie wiem dlaczego tak jest, moje dwie kolejne warki to byly marcowe i pils i nie widze żadnej różnicy w stopniu trudności między górną a dolną fermentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.