Jump to content
Sign in to follow this  
Yaroo

Termometr z Allegro na DS18B20

Recommended Posts

Witam

Co prawda nie mam takiego - ale ledowy wg. mnie = trochę "elektroniki" a to w kontakcie z wilgocią chyba nie najlepiej ze sobą współpracuje.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze taki i też jest spoko.

 

EDYTA

 

Co do tego czarnego termometru to ja mam pierwszą wersje i nie wyświetla temp po przecinku, z tego co wiem to jest już poprawione.

Termometr demonem prędkości nie jest ale działa i nie sprawia problemów.

Edited by Jarzyn_waleczny

Share this post


Link to post
Share on other sites

18b20 to najlepszy popularny scalak czujnik/termometr. Wyświetlacz-odbiornik jest już obojętny. Sam scalak jest trwały i dokładny, nie wymaga kalibracji, jest odporny na przełączanie. W dodatku każda sztuka po podłączeniu linii danych, nadaje do odbiornika (wyświetlacza) bez zawieszania się, więc można podłączać ileś termometrow (końcówek) do jednego wyświetlacza przełącznikiem lub mając gniazdo (np. jack 3,5 mm) w obudowie tego wyświetlacza i wpinając czujnik z punktu, w ktorym chcesz mierzyć. Np masz ze cztery sztuki pozanurzane w fermentorach, a podczas warzenia jedną w zacierze, drugą w wodzie do wysładzania (potem w wodzie z chłodzenia i w brzeczce). Wszystkie z końcówkami Jack i sobie podłączasz. Albo trzy gniazda jack w obudowie termometru i przełącznik miedzy nimi.

Zmontowałem i miałem pod opieką ponad setkę popiołomierzy (sprzęt na kopalnie) z tym scalakiem jako termometrem i tylko jeden termometr umarł, kiedy popiołomierz spadł z wagonu na tory.

 

Ten zestaw z linku jest dziwny, ponieważ panelowy (do zabudowy) wyświetlacz wciśnięto w kawałek plexi i jest nieosłonięty od tyłu.

 

U tego gościa https://allegro.pl/uzytkownik/telmal_store?order=m kupisz takie panele w trzech kolorach do wyboru, osadzisz sobie jeden lub więcej w ściance pudełka razem z zasilaczem, dodasz przełącznik czujników, opisówkę, zasilacz zewnętrzny (wtyczkowy jak w zestawie) albo wbudowany (albo możesz mi to zlecić).

 

Jeśli chcesz mieć więcej temperatur na raz, mozesz kupić cztero- lub ośmiokanałowy (80-150 zł) z wyświetlaczem i popodłączać czujniki na stałe, a wokół wyświetlacza nakleić opisówkę z zaznaczeniem który co mierzy

Edited by c64club

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego proponowałem ten termometr zabudować w porządnej obudowie. Sam sobie takie dwa (te LED czerwone) zabudowałem w plastikowe obudowy i powieszę w browarze na ścianie.

 

Od gościa z linki podanego przez autora (https://allegro.pl/uzytkownik/Hala128?order=m) można kupić fajne nierdzewne gilzy (osłony) czujników, zaostrzone lub z płaską końcówką, do piwa i wędzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...