Skocz do zawartości

Browar domowy Pelos


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam już za sobą warke#1 z zacieraniem infuzyjnym:) był to dunkel-weizen na razie moge tylko robic górniaki w przyszłości chce zainwestować w lodówke:D

surowce:

Słód pilzneński weyermann 1,3 kg

Słód pszeniczny jasny weyermann 1,9 kg

Słód Carawheat@ 0,2 kg

Słód pszeniczny czekoladowy 0,05 kg

Chmiel aromatyczny lubelski 40 g ( granulat )

Drozdze safale WB-06 11,5 g

Woda nata w baniakach

 

raczej jak przy (prawie) każdym pierwszym warzeniu forumowiczów nie poszło mi elegancko:/

musze jeczszcze troche zainwestować w swój browar i nabrać wprawy..

 

warzenie przebiegało tak:

pierwsza przerwa 45°C-15?

53°C-15?

63°C-40? i tutaj miałem problem bo nie wiedziałem czy przy próbie jodowej kolor musi sie zmienić czy nie było tylko, że tsza czekać na negatywną próbe jodową ( to tak jak z testem ciążowym nie wiadomo jedna kreska trafiony czy dwie to trafiony aczkolwiek ja nie wiem nigdy:) )

puzniej podgrzanie do temperatury 78°C i filtrowanie (szło jak krew z nosa)

wysładzanie 14l wody 77°C.

chmielenie: 20g na samym początku gotowania, 10g po 50 minutach, 10 po 75 minutach

łącznie gotowałem 80 min

po schłodzeniu odczyt miałem 11,5blg wtedy dodałem drożdze i poszedłem spać (też zrobiłem błęda bo nie wiedziałem że tsz brzeczke napowietrzyć, dając drożdze tylko trzy razy wymieszałem, za mało jednak czytałem:( )

22 kwietnia rozlewałem z użyciem 150g glukozy sie wkużyłem bo aż 7 butelek mi pękło przy buteklowaniu kapslownicą młotkową, w tym tyg będe przerabiał statyw wiertarki to przy następnej warce bedzie miej strat

nie wytrzymałem i pierwszą butelke otwożyłem po 4 dniach w smaku czułem chyba skrobie czy to po dłuższym leżakowaniu minie?

przepraszam za błędy w ortografi jak co

Edytowane przez pela1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś odpowiedzieć na to pytanie?

nie wytrzymałem i pierwszą butelke otwożyłem po 4 dniach w smaku czułem chyba skrobie czy to po dłuższym leżakowaniu minie?

Jeśli faktycznie jest to skrobia to nie. Ale opisz ten smak dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś odpowiedzieć na to pytanie?

nie wytrzymałem i pierwszą butelke otwożyłem po 4 dniach w smaku czułem chyba skrobie czy to po dłuższym leżakowaniu minie?

Raczej czujesz posmak drożdżowy. Wiesz jak nalewać piwo domowe? Osad z dna butelki niech tam pozostanie :)

Oczywiście poczekaj jeszcze co najmniej ze 3 tygodnie z tą pszeniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.