Jump to content

Rurka przeźroczysta z tworzywa


Recommended Posts

Poszukuję przeźroczystej rurki z tworzywa do użycia przy przelewaniu piwa z jednego do drugiego fermentora. Chodzi dokładnie o coś takiego jak jest przy zaworze grawitacyjnym tylko trochę dłuższe. 

Do zaczepiania w uchwyt na fermentorze i podpięcie do wężyka silikonowego. Nie do końca wiem czego i gdzie szukać, z jakiego tworzywa to może być aby było ok? 

Temat do usunięcia jak tylko zdobędę odpowiedź :)
 

Link to post
Share on other sites

Można użyć rurki aluminiowej, można za grosze kupić w Castoramie, są różne średnice. Używam takiej od dawna, a żeby rurka silikonowa nie załamywała się, to rurkę lekko zagiąłem z jednego końca. Rurka ok 60 cm włożona do wiadra po przekątnej

Link to post
Share on other sites

Jesli znajdziesz miedziana, użyj jej. Łatwiej sie formuje. Ostatnio nawet zamiast rurki rozlewnej z zaworkiem zacząłem używać miedzianej o tej samej średnicy wewnętrznej jak ta od grawitacyjnego. Rozlew jest jeszcze szybszy, tylko trzeba w odpowiednim momencie ściskać wężyk przed rurka zanim przeleje.

Zamiast kombinować z rozlewem przez zasysanie, spraw sobie "kadź rozlewną" - kup fermentor bez dziury i wywierc ja jak najbliżej dna. Tak zeby nakrętka kranika dotykala dna. Dużo wygodniejsze od zasysania dziobem i nie przekażesz ewentualnej flory do butelek. Wtedy nie jest w ogóle potrzebna rurka, tylko jakies półtora metra wężyka z gruba scianka, koniecznie silikonowego, ja mam cienkoscienne to używam rurki. W "kadzi rozlewnej" mozna tez klarowac i zacierać - drugi "dziurawy" fermentor jako FD, akurat wlozony jeden w drugi zostawia tyle miejsca na podbicie ile nakrętką ma średnicy, zupełnie jakby pod to zastosowanie fermentory i kraniki projektowali. Poki nie zrobię metalowego browaru, sam używam takiej trojfunkcyjnej kadzi.

Edited by c64club
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.