Skocz do zawartości

Rurka przeźroczysta z tworzywa


NewportRobert

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję przeźroczystej rurki z tworzywa do użycia przy przelewaniu piwa z jednego do drugiego fermentora. Chodzi dokładnie o coś takiego jak jest przy zaworze grawitacyjnym tylko trochę dłuższe. 

Do zaczepiania w uchwyt na fermentorze i podpięcie do wężyka silikonowego. Nie do końca wiem czego i gdzie szukać, z jakiego tworzywa to może być aby było ok? 

Temat do usunięcia jak tylko zdobędę odpowiedź :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć rurki aluminiowej, można za grosze kupić w Castoramie, są różne średnice. Używam takiej od dawna, a żeby rurka silikonowa nie załamywała się, to rurkę lekko zagiąłem z jednego końca. Rurka ok 60 cm włożona do wiadra po przekątnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli znajdziesz miedziana, użyj jej. Łatwiej sie formuje. Ostatnio nawet zamiast rurki rozlewnej z zaworkiem zacząłem używać miedzianej o tej samej średnicy wewnętrznej jak ta od grawitacyjnego. Rozlew jest jeszcze szybszy, tylko trzeba w odpowiednim momencie ściskać wężyk przed rurka zanim przeleje.

Zamiast kombinować z rozlewem przez zasysanie, spraw sobie "kadź rozlewną" - kup fermentor bez dziury i wywierc ja jak najbliżej dna. Tak zeby nakrętka kranika dotykala dna. Dużo wygodniejsze od zasysania dziobem i nie przekażesz ewentualnej flory do butelek. Wtedy nie jest w ogóle potrzebna rurka, tylko jakies półtora metra wężyka z gruba scianka, koniecznie silikonowego, ja mam cienkoscienne to używam rurki. W "kadzi rozlewnej" mozna tez klarowac i zacierać - drugi "dziurawy" fermentor jako FD, akurat wlozony jeden w drugi zostawia tyle miejsca na podbicie ile nakrętką ma średnicy, zupełnie jakby pod to zastosowanie fermentory i kraniki projektowali. Poki nie zrobię metalowego browaru, sam używam takiej trojfunkcyjnej kadzi.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.