Skocz do zawartości

Otwocka warzelnia


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej konferencji na Skypie Jejski poprosił abym wrzucił zdjęcia swojej kadzi warzelnej co też uczyniłem i zdjęcia są do wglądu w mojej galerii. W razie jakiś dodatkowych pytań postaram się rozwiać wątpliwości.

 

http://www.piwo.org/galeria/thumbnails.php?album=lastupby&uid=1505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeliny mają nieco ponad 1 mm bo 1 mm miała tarcza, używałem tej cienkiej do kwasówki. Najpierw zrobiłem filtr z otworów, ale szczeliny są dużo lepsze, ale teraz pracuje jeszcze nad dodatkowym systemem filtracji. Im ten pojemnik filtracyjny tym lepiej. Ja teraz mam 12 litrów, ale większy byłby lepszy.

 

Pompa jest od pralki 20 kilka wat, przed nią jest zawór do regulacji przepływu.

 

Sterownik kupiony na allegro od firmy http://szkoper.istore.pl/pl/cyfrowy-termostat-elektroniczny-model-rtsz-7v3.html, dołożyłem transformator, bo nie miał własnego zasilania wyłącznik i całość zamknąłem w obudowie. Przyczepiłem to do garnka tka aby było parę cm żeby się nie przegrzewał za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć coś więcej o tym dodatkowym systemie filtracji? Ten się nie sprawdza?

Jestem na etapie projektowania podobnego ustrojstwa. I nie wiem z czego zrobić dno filtra.

Na razie planuje użyć blachy z otworkami o średnicy 2mm.

 

Mój pojemnik filtracyjny jest obliczony na 14,7l. 250x300. Myślisz ze potrzebny jest większy do standardowej warki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich kilkumiesięcznych prac nad garnkiem wynika, że szczeliny są łatwiejsze w wykonaniu i nie zauważyłem pogorszenia filtracji. Po za tym lepiej jest zrobić ten pojemnik do filtracji szerszy i niższy, aby za bardzo nie zgniatała się warstwa ziarna. Jak zrobisz taki 14-15 litrów to to będzie zupełnie wystarczające na warkę 4-4,5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.