Skocz do zawartości

Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2019 - 30.05-2.06


Mateusz Puślecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych odbędą się prawdopodobnie na początku czerwca 2019 roku. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

Teraz zapraszam do dyskusji a propos kształtu Mistrzostw w przyszłym roku: 

 

Edytowane przez Mateusz Puślecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowne Piwowarki i Szanowni Piwowarzy :)

W sobotnie południe zarząd PSPD zaprezentuje style, formułę i ogłosi datę konkursu Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2019. Zapraszamy do śledzenia relacji live na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=jEBJD_qV_lE

Data wydarzenia jest nieprzypadkowa. To symboliczne rozpoczęcie sezonu piwowarskiego związane z Reinheitsgebot - bawarskim prawem czystości.

Po prezentacji odpowiemy na Wasze wszelakie pytania dotyczące przyszłorocznego konkursu.

MPPD to największy w Polsce profesjonalny konkurs piw domowych. W 2019 roku odbędzie się XVII edycja konkursu, który swoją tradycją wywodzi się z Konkursu Piw Domowych odbywającego się najpierw w Żywcu, a potem w Cieszynie. Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł Mistrza Polski Piwowarów Domowych, a jego piwo Grand Championem 2019 i zostanie uwarzone wg domowej receptury w Browarze Zamkowym w Cieszynie.

Zapraszamy!

Sobota 29.09 o godzinie 12:00 https://www.youtube.com/watch?v=jEBJD_qV_lE

Zarząd PSPD

Edytowane przez Mateusz Puślecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy w Polsce otwarty konkurs piw domowych swoją 17. edycję będzie miał między 30 maja a 2 czerwca 2019.
 
Wracamy do formuły, która obowiązywała do 2017 r., czyli dwustopniowego wyboru wg zasad PSPD.
 
Tym razem przygotowaliśmy dla Was 16 stylów:
1. Jasne Pełne (Světlý Ležák)
2. Kellerbier
3. Doppelbock
4. Roggenbier
5. Munich Dunkel
6. Owocowy Berliner Weisse
7. Grodziskie
8. Saison
9. American Wheat
10. Brut IPA
11. Brett IPA
12. Coffee American Pale Ale
13. American Barleywine
14. Wędzony Foreign Extra Stout
15. Belgian Dark Strong Ale
16. Russian Imperial Stout
 
Jednocześnie konkurs, jak i wszystkie kategorie zostaną zgłoszone do Pucharu PSPD 2018/19.
 
Na stronie https://kpd.pspd.org.pl/ są dostępne wszystkie style i informacje ?
 
 
Zarząd PSPD
Edytowane przez Mateusz Puślecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony :)

Zgodnie z głosami piwowarów powrót do starej formuły, kategorie bardzo sensownie wybrane, wg mnie najlepiej od kilku lat chyba, wszystkie szkoły, najpopularniejsze dodatki, wybrane pewnie tak, aby było dużo zgłoszeń (;)), jednocześnie w dużej części nieoklepane, zachęcające do zmierzenia się z jakąś nową wariacją klasyka, czy bardziej wymagającą fermentacją.

Ponadto zgodnie z tradycją ogłoszenie kategorii 29.09 (chociaż podobno były kiedyś głosy, że nie było takiej tradycji :P).

 

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kantor napisał:

Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony :)

Zgodnie z głosami piwowarów powrót do starej formuły, kategorie bardzo sensownie wybrane, wg mnie najlepiej od kilku lat chyba, wszystkie szkoły, najpopularniejsze dodatki, wybrane pewnie tak, aby było dużo zgłoszeń (;)), jednocześnie w dużej części nieoklepane, zachęcające do zmierzenia się z jakąś nową wariacją klasyka, czy bardziej wymagającą fermentacją.

Ponadto zgodnie z tradycją ogłoszenie kategorii 29.09 (chociaż podobno były kiedyś głosy, że nie było takiej tradycji :P).

 

Dzięki za plusiki + :D 
Teraz jedziemy dalej i oby tak do czerwca ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Też muszę pochwalić bo zaskoczyliście mnie pozytywnie. Tak trzymajcie kategorie dobrze dobrane, każdy znajdzie coś dla siebie w czym jest mocny. Jeszcze tak dopytam bo filmiku nie mam czasu zbytnio oglądać i nie wiem czy tam mówią o tym, czy jedna osoba może brać udział we wszystkich 16 kategoriach? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Undeath napisał:

Brawo! Też muszę pochwalić bo zaskoczyliście mnie pozytywnie. Tak trzymajcie kategorie dobrze dobrane, każdy znajdzie coś dla siebie w czym jest mocny. Jeszcze tak dopytam bo filmiku nie mam czasu zbytnio oglądać i nie wiem czy tam mówią o tym, czy jedna osoba może brać udział we wszystkich 16 kategoriach? :D 

?

To są zasady PSPD. Możesz zgłosić maks 16 piw, czyli po jednym w danej kategorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Undeath napisał:

Ciekawe czy ktoś da radę obstawić wszystkie 16 kategorii :D No to zapowiada się mocna rywalizacja.

Nie jest to jakiś duży problem :P Czasu dużo, można wszystko zaplanować tak, żeby spokojnie te 16 kategorii obstawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szalas85 napisał:

Nie jest to jakiś duży problem :P Czasu dużo, można wszystko zaplanować tak, żeby spokojnie te 16 kategorii obstawić ;)

 

Czy to zapowiedź? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, Undeath napisał:
3 minuty temu, Szalas85 napisał:

Nie jest to jakiś duży problem :P Czasu dużo, można wszystko zaplanować tak, żeby spokojnie te 16 kategorii obstawić ;)

 

Czy to zapowiedź? :D

 

Oby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji warto pochwalić zarząd, jak w końcu zrobił jakiś sensowny ruch w sprawie konkursu ;) Jechać jak jest źle, ale i chwalić jak jest dobrze. Kategorie dobrane tak, że nie powinno być większych problemów z dobrym ich sędziowaniem, oby opisy były spójne, precyzyjne i równie przejrzyste. Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szalas85 napisał:

Nie jest to jakiś duży problem :P Czasu dużo, można wszystko zaplanować tak, żeby spokojnie te 16 kategorii obstawić ;)

Zapewne są juz tacy którzy planują 16x3. Czyli po 3 z każdego stylu i panel przed wysłaniem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, anteks napisał:

Zapewne są juz tacy którzy planują 16x3. Czyli po 3 z każdego stylu i panel przed wysłaniem ?

 

było by super :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędziów mamy dużo, szczególnie w Warszawie. Cieszę się z powrotu do normalności. Zestaw piw jest ciekawy, może w tym roku również się skuszę na 2 lub 3 kategorie. 

Dziękuję Mateusz, że wsłuchałeś się w głos ludu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, EndrjuB napisał:

Czy RIS i Belgian Dark Strong Ale będą akceptowane w butelkach 0,33 w liczbie 4? Czy trzeba będzie dostarczyć ekwiwalent 2 litrów jednak?

Ekwiwalent 2 litrów, czyli przy butelkach 0,33 litra minimum 6 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.