Skocz do zawartości

Tajemniczy Browar INFAM - Coderowe miodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Piwo zdobyte dzięki uprzejmości Infama na Zlocie. Kolor bardzo jasnej miedzi, lekko opalizuje. Nagazowanie bardzo duże, piana wysoka, drobnopęcherzykowa, biała, pozostawia trwały, cienki kożuszek na powierzchni piwa, stale podtrzymywany licznymi bąbelkami gazu. W aromacie słodycz ale niezbyt silna, aromaty pochodzące z przefermentowanego miodu nie są zbyt wyraźnie wyczuwalne ale są. Smak raczej wytrawny, tu już miodu czuć więcej. Goryczka niska, nie pozostająca, przyjemna taka jak powinna moim zdaniem być w tego rodzaju piwie. Poza miodowymi posmakami smak czysty, lagerowy, żadnych diacetyli i innych niepożądanych składników nie zauważyłem Piwo bardzo dobre, choć miodowe od Pierona smakowało mi nieco lepiej (było bardziej miodowe).

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominus Tecum - Miodowe

Piwo zdobyte dzięki uprzejmości Infama na Zlocie.

Uuups. To się nie dogadaliśmy na Zlocie :)

A podobno nie piliśmy razem niczego mocniejszego (może właśnie dlatego się nie dogadaliśmy) :)

Początkowo nie mogłem sobie przypomnieć co to była za uprzejmość z mojej strony - piwo z Dominus Tecum? Pomyślałem, że lepiej nie pytać, bo kwiatki jakieś wyjdą.

Dopiero po chwili załapałem. To pewnie było to piwo z lodówki z zielonym kapslem "Królewskie" i z napisem Coderowe Miodowe (lub Marcowe).

Jeśli tak, to jest to piwo z Browaru Infam. Nazwa nawiązywała do powstania piwa w dniu urodzin Codera.

 

Dzięki za ocenę.

Faktycznie jest zbyt wytrawne, mało miodowe. Teraz mam inną metodę na piwo miodowe.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po chwili załapałem. To pewnie było to piwo z lodówki z zielonym kapslem "Królewskie" i z napisem Coderowe Miodowe (lub Marcowe).

Jeśli tak, to jest to piwo z Browaru Infam. Nazwa nawiązywała do powstania piwa w dniu urodzin Codera.

 

Dzięki za ocenę.

Faktycznie jest zbyt wytrawne, mało miodowe. Teraz mam inną metodę na piwo miodowe.

No kurcze to faktycznie nie dogadaliśmy się :). To było właśnie to piwo

Ehhh, swoja drogą kiedy ktoś nazwie piwo np. Jackowe z okazji moich urodzin... Wszyscy tylko Bożonarodzeniowe albo Świąteczne.... :)

Musze poprosić Tomka o zmianę tematu.

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.