Jump to content
Sign in to follow this  
gowain

Dezynfekcja - zamiennik Despreja?

Recommended Posts

Hej,

Pytanko - czy środek opisywany jako "alkoholowy preparat dezynfekujący, zawierający kwas mlekowy", mający wg etykiety substancję czynną "propan-2-ol (zaw. 60%)" nada się jako zamiennik dla Despreja? Nie chcę wrzucać zdjęcia butelki czy linka do produktu, żeby nie narazić się na oskarżenie o reklamę :) (jak ktoś jednak będzie chciał to wrzucę). Z góry dzięki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desprej to mieszanka etanol 45%, izopropanol 30%, chlorek didecylodimetyloamoniowy (DDAC) 0,5%. Dla większości mikrobów 30 sekund hekatomby i jest czysto.

 

Z tego co pytałem, izopropanol działa antyseptycznie przy stężeniu około 70% wag. tak jak etanol. Dla większości mikrobów wymagane 30-60 sekund.Te 60% - może nie na wszystko zadziałać (podaję za studentami farmacji). Dodatkowa zaleta czystego izopropanolu - jeśli masz działalność/firmę, 5l izopropanolu (często sprzedawanego pod skróconą nazwą IPA :P) da się wcisnąć w koszty chyba w każdej branży. Za 35 zł brutto masz 5l czystego izopropanolu od optyki, co daje 3,925 kg. Do tego musisz dolać ~1,65l wody destylowanej i masz pewny środek do spryskiwania sprzętu.

Edited by c64club

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi dokładnie o taki środek jak poniżej. Propan-2-ol to inna nazwa izopropanolu, może wszechmocny @Daniel() pomoże ;) . Najbardziej mnie ten kwas mlekowy w składzie zastanawia.

 

citosan-aero.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...