Jump to content
Sign in to follow this  
bimbelt

Londek - gdzie zajrzeć, co kupić, czego posmakować?

Recommended Posts

Będę miał okazję wybrać się do Londynu w maju. Grzechem byłoby nie spróbować lokalnych specjałów. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Gdzie się wybrać?

Czego koniecznie trzeba spróbować?

Jakie fajne "pamiątki" warto sobie przywieźć?

London Pride to se może w polsce kupić (bomi lub inne) lepiej już któryś z young's(ów) niech se wypije ja polacam, Meantime London Pale Ale

Pojechać do UK i próbować brytyjskie odpowiedniki Tyskie, Żywiec itd? Panowie! :)

Co musisz zrobić to wygrzebać listę knajp sprzedających Real Ale. Jedną z nich możesz znaleźć ją możesz na przykład tutaj, albo zerknij na strony CAMRA z londynu, może będą mieli listę dobrych pubów.

Następnie udaj się do najbliższego pubu i dłuuuuugim krokiem omiń część nalewaków i przejść do sekcji pomp. Spróbuj każdego w ofercie (jeśli jest naprawdę pokaźny wybór można zawsze próbować po pół pinty), następnie wybierz następną knajpę z listy i truchtem udaj się do niej, zapewniam że coś innego będzie w ofercie. Maszeruj od pubu do pubu póki będziesz miał siłę iść, albo jak skończą się fundusze.

Miłej wycieczki.

PS.

W Edinburghu ceny za pintę w tym momencie są w okolicach 3 funtów (chociaż jest jedno miejsce gdzie real ale Caledonian IPA kosztuje niecałe 2 funty), czyli pół pinty 1,5.

Spróbuj każdego w ofercie (jeśli jest naprawdę pokaźny wybór można zawsze próbować po pół pinty), następnie wybierz następną knajpę z listy i truchtem udaj się do niej, zapewniam że coś innego będzie w ofercie.

Oczywiście chciałeś napisać "z trudem udaj się do niej". :):lol::)

Przedewszystkim Camden... :) wielce alternatywny nie jestem ale lubie to miejsce a i pubów jest kilka i jest także ten.... polecam

http://www.viewlondon.co.uk/pubsandbars/camden-bars-recommended-london-138.html

EDIT Przepraszam nie zauważyłem linku od Makarona, masz spis od Niego i link do polecanego przez mnie.

Edited by BaronVonZuk