Skocz do zawartości

Woda destylowana w UK


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Krótki patent dla wszystkich zainteresowanych piwowarów mieszkających w UK.

Ten kto kiedykolwiek szukał tu wody destylowanej (np. do tworzenia roztworu Star San), ten wie że nie jest to  tak łatwe jak w Polsce.

Na necie można znaleźć, ale płacenie ponad £10 za 5l to trochę sporo.

Ruszyłem więc w miasto w poszukiwaniu wody w sklepie naziemnym, zjechałem kilka marketów budowlanych, duże supermarkety spożywcze, Halfordsy, itp. i nic.

Miałem naprawdę  dość, aż tu nagle w zwykłym Lidlu trafiłem na coś takiego:

IMG_20180814_080536.thumb.jpg.03f93844b774b02f0ecad45050200ae1.jpg

IMG_20180814_080540.jpg.5ef268da0b3e23570b0feb65a68ecbfb.jpg

 

Nie jestem pewien czy to dokładnie to samo co woda destylowana przemysłowa, ale robi robotę.

Pasek pH zanurzony w roztworze Starsanu jest wściekle czerwony, czyli pH około 2, a kilka dni już minęło.

Mam nadzieję że komuś się to przyda, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Browar SKILL nie jest to woda destylowana ani demineralizowana. Ma dodane elektrolity czyli jony wapnia, magnezu, sodu, potasu i pewnie jakieś inne. Jest to woda mineralizowana na moje oko. Trzeba by spojrzeć na etykiete nalepioną na butelkę.

StarSan owszem najlepiej rozrabiać z wodą pozbawioną jonów soli. Wtedy super pieni. Dezynfekant ten ma stosunkowo mało środka czynnego powierzchniowo, daltego będzie się słabo pienił w wodzie twardej.

Piana włazi w zakamarki i jest duża powierzchnia styku środka dezynfekującego. Ale jak woda jest lekko twarda, to tragedii też nie będzie. Wody twarde będą się mniej pienić. Terzeba wtedy wlać trochę więcej StarSanu, by przebić  bufor wody i srodka powierzchniowo czynnego było  ciut wiecej. Częściejać też trzeba trzachac, by odbudować  pianę.

 

StarSan całki nieźle się pieni w wodach o mineralizacji 250ppm i poniżej, takie stosunkowo łatwo kupić. Są to wody często przeznaczone dla niemowląt.

 

Szukałeś może wody Reverse Osmosis (RO). Taka wode można też dostać ba stacjach paliw. Są też wody do żelazka to nic innego jak woda demineralizowana.

Edytowane przez Daniel()
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na etykiecie piszą że destylowana, ja żadnym ekspertem nie jestem, ale próbowałem też wody dejonizowanej (tej do żelazka) i wypadła gorzej (chociaż też OK).

O wodzie RO w sumie nie pomyślałem, dzięki za pomysł, już jestem w drodze na CPN :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skill popatrz w tesco na polkach gdzie maja artykuły dla samochodów. Znajdziesz tam deionized water do akumulatorów, uzupełniania żelazka itd. W Irlandii to jest 1e z groszami za 2,5L.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.