Skocz do zawartości
Luqas van Dred

Problem z reduktorem co2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Może opiszę historię od początku. Podłączyłem reduktor co2 do butli i tutaj zrobiłem podstawowy błąd (dopiero zaczynam przygodę z kegowaniem) , bo dokręciłem śrubę regulacji ciśnienia na maxa myśląc, że jest zakręcony (a był odkręcony na maxa). Po odkręceniu butli poszło wysokie ciśnienie na wyjściu i manometr uległ uszkodzeniu (wskazówka przekręciła się w drugą stronę). Kupiłem więc podobny manometr (skala do 6bar) i wysłałem z reduktorem do serwisu aby go wymienili. Dziś odebrałem reduktor, podłączam do butli co2 i delikatnie dokręcałem śrubę do regulacji ciśnienia. Ciśnienie ładnie wzrasta ale gdy dochodzi do 0,5 bara następuje nagłe odcięcie ciśnienia i co2 już nie wylatuje z reduktora. O co chodzi? Czy reduktor uległ wcześniej uszkodzeniu i wymiana manometru nie miała sensu? Czy może coś źle ustawiam? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba było organoleptycznie sprawdzić czy ciśnienie wzrasta. Bardziej wieje. Kiedyś tak uszkodziłem reduktor przewracając butlę od spawarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

troche nie rozumieme to zeby wymienic manometr trzeba reduktor dawac do servisu? jestem przed wymiana, planowalem zrobic to sam.... czy jestem w bledzie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprobuj zagazowac pusty keg 1 barem moze membrana nie pozwala na „pusty przelot”

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oddałem do serwisu, bo nie mogłem odkręcić manometru. A podłączenie do kegu nic nie daje :/ chyba muszę zamówić nowy cały reduktor :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi