Skocz do zawartości

Problem z kapslownicą Greta.


Marcin_N__N

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam, jestem nowy na forum, zamierzam uwarzyć pierwsze piwo z brewkita i zamówiłem potrzebny sprzęt, w tym kapslownicę, z którą wydaje mi się, że jest jakiś problem.

Postanowiłem ją przetestować na butelce po Tyskim z nowym kapslem i za nic nie mogę go zacisnąć, a wydaje mi się, że wszystko robię jak należy. 

Kapslownica i kapsle 26mm z zestawu firmy Biowin.

Czy macie jakiś pomysł co z nią może być nie tak? 

Wstawiam zdjęcia dostarczonej kapslownicy.

20180810_160828.jpg

20180810_160911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam, jestem nowy na forum, zamierzam uwarzyć pierwsze piwo z brewkita i zamówiłem potrzebny sprzęt, w tym kapslownicę, z którą wydaje mi się, że jest jakiś problem.
Postanowiłem ją przetestować na butelce po Tyskim z nowym kapslem i za nic nie mogę go zacisnąć, a wydaje mi się, że wszystko robię jak należy. 
Kapslownica i kapsle 26mm z zestawu firmy Biowin.
Czy macie jakiś pomysł co z nią może być nie tak? 
Wstawiam zdjęcia dostarczonej kapslownicy.
20180810_160828.thumb.jpg.3d359f9709147a7b09b2a8139888900a.jpg
20180810_160911.thumb.jpg.21c20feb6fa91ff95d4f535c10560217.jpg
Ta metalowa cześć powinna zamknąć kapsel na butelce, podczas gdy te dwie łączące się plastikowe zablokować na zgrubieniu szyjki. Na początku pewnie chodzi dosyć ciężko. Trudno ocenić czy coś z kapslownica jest nie tak.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu kapslownice nadają się do butelek z wysokim kołnierzem, chociaż bywa że potrafią uciąć szyjkę butelki. Najlepsza opcja to kapslownica stołowa. Najlepiej jak będzie cała z metalu jak np. Grifo HD. Kapslownice stołowe z plastikowymi elementami odkształcają się podczas kapslowania. Widać to nawet na filmach na Youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą kapslownicą nie jest łatwo szyjkę z niskim dolnym pierścieniem obsłużyć. Wymaga to wprawy i w (na oko) 1% przypadków w ogóle nie uda się zakapslować butelki albo uszkodzi pierścień na szyjce. Na razie zbieraj butelki z wysokim pierścieniem dolnym na szyjce - coca-cola, oranżada, niektóre krafty, stare butelki z (z XX w.) po piwie. Jak się bolce w Grecie wyrobią, to będzie nią trudniej niektóre kapsle zakładać na "niskiej" szyjce ale już nabierzesz wprawy. Owszem, ramiona się wyginają, ale złośliwa włoszka jest trudna do uszkodzenia.

I tak jak wspomniano - stołowa. Można ją zrobić z młotkowej i statywu do wiertarki. Polecam, sam już taka wydumką z 600 butelek zakapslowałem.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pozwolę sobie na komentarz ponieważ też używam Grety. Wiem ze u ciebie problem stanowi brak blaszek ale i tak z butelkami po tyskim/żubrze są problemy ta kapslownicą. Idealnie zakapslowana butelka jest w tedy jak dociskając rączki przeskoczą ci one w pewnym momencie na dół. Ponadto na kapslu będzie pierścień. Jeśli jest cały to idealnie masz zakapslowaną butelkę. W butelkach po Żubrach (których mam najwięcej) nie mam prawie wcale pierścienia albo do połowy i próbuję ją odkręcać i kilka razy zaciskać. Niestety na dłuższa metę ta kapslownica jest nieefektywna jeśli posiada się różne butelki z odzysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Używam co prawda Eterny, ale patent może i w Grecie znajdzie zastosowanie - przy założeniu dopasowania kapsli i butelek.

Mianowice po 6-7 warkach zaczęła pracować nieco ciężej, ale WD40 sprawił, że działa lepiej niż nowa ;)

 

Póki co - nie uszkodziła ani jednej butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To wygladą jak kapslownca z Biowin'u. Miałem w rękach kiedyś - straszne badziewie. Polecam tą: https://allegro.pl/piwo-domowe-kapslownica-dwuramienna-eterna-kapsle-i4824726159.html zmieniłem z grety, która się rozpadała. Stołowa mi nie potrzebna a eterna to chyba najlepsza ręczna jaką kapslowałem. Jak chcesz to mogę Ci sprezentować moją starą gretę. Poksładałem ją jakoś i jako-tako działa ale to nie na moje nerwy :) Chyba ją gdzieś mam w pudle. Jak chcesz to poszukam

 

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.