Jump to content
Mateusz Puślecki

IX Warszawski Konkurs Piw Domowych 2019

Recommended Posts

W dniu 8.10.2019 o 19:24, Mateusz Puślecki napisał:

To jutro bedzie aktualizacja

Nie wiem czy już się to zadziało, ale moje zgłoszenie jest w systemie wciąż nieopłacone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakończyliśmy recepcję wszystkich piw (tych "spóźnialskich" też 😉 ). 

 

Prezentujemy listy piwowarów, którzy zgłosili piwa w poszczególnych kategoriach :)

 

Brett English Barleywine (19 piw):
Dawid Bobryk
Emil Dąbrowicz
Marek Górski
Marcin Jamontt
Damian Korzeniewski
Paweł Kowalewski
Leszek Kupidura
Artur Lesiak
Michał  Limanowski
Artur Milczarczyk
Bartosz Packo
Kamil Pasierbik
Tomasz Rapiej
Natalia Stankiewicz
Janusz Švach
Jan Waloszczyk 
Łukasz Wasilewski
Arkadiusz Wesołowski
Mateusz Wilczyński

 

Sour Imperial India Pale Ale (22 piwa):
Piotr Antolik
Damian Branicki
Maciej Brzozowski
Marcin Jamontt
Marcin Jędrzejewski
Sławomir Kamiński
Jakub Kawa
Damian Korzeniewski
Łukasz Kryśkiewicz
Artur Lesiak
Michał Matysiak
Piotr Mazurek
Bartosz Packo
Maciej Palusiński
Przemysław Piątek
Mikołaj Pieczyński
Marcin Przygórski
Tomasz Rapiej
Jarosław Reczek
Alicja Śledzikowska
Daniel Śledzikowski
Andrzej Wójciak

Belgian Dubbel (56 piw):
Bartosz Barczyk
Mateusz Blachura
Dariusz Brzeziński
Maciej Brzozowski
Mariusz Chilmon
Jakub Choduń
Adam  Dymarczyk
Maciej Furmanek
Mariusz Gabrel
Dominik Gaza
Sławomir Grzebisz
Paweł Grześ
Filip Guilherme
Robert Gumieniak
Adam Halwa
Mariusz Jachimowski
Michał Jarosiński
Łukasz Kacprzak
Mateusz Karol
Łukasz Kipka
Piotr Kleczyński
Dawid Konat
Michał  Limanowski
Piotr Machowicz
Sebastian Makowski
Michał Matysiak
Piotr Mazurek
Ireneusz Misiak
Michał Moździara
Bartosz Nagiewicz
Maciej Osiński
Bartosz Packo
Maciej Palusiński
Marcin Pigłowski
Szymon Pioterek
Piotr Przymusiak
Jarosław Reczek
Mateusz Rosłaniec
Krystian Sarna
Daniel Śledzikowski
Jakub Sobczak
Adam Spławski
Jacek Stachowski
Michał Stanisławowski
Kamil Sterczewski
Janusz Švach
František Sýkora
Sławomir Szulc
Paweł Tokarski
Wojciech Tusik
Waldemar Wach
Damian Wadas
Jan Waloszczyk 
Michał Wiśniewski
Łukasz Wróblewski
Albert Zajdel

 

Fruit Gose (49 piw):
Piotr Antolik
Bartłomiej Balwierczak
Witold Borczyk
Maciej Falkowski
Dominik Gaza
Krzysztof Grzegorczyk
Bartłomiej Henkelman
Jakub Jałoszyński
Marcin Jamontt
Michał Jarosiński
Marcin Jędrzejewski
Artur Kaczmarczyk
Jakub Kałuża
Sławomir Kamiński
Jakub Kawa
Marek Kawecki
Paweł Knap
Dawid Konat
Damian Korzeniewski
Paweł Kowalewski
Artur Lesiak
Tomasz Maciąg
Michał Matysiak
Artur Milczarczyk
Janusz Mocarski
Piotr Moch
Bartosz Packo
Maciej Palusiński
Przemysław Paradowski
Artur Pasieczny
Kamil Pasierbik
Mikołaj Pieczyński
Dawid  Pietkiewicz
Marcin Piotrowski
Piotr Plich
Paweł Poręba
Tomasz Rapiej
Jarosław Reczek
Vadim Shemshenya
Mateusz Sipa
Artur Śmierzchalski
Marcin Smoderek
Piotr Steć
Mariusz Stępień
Kamil Sterczewski
Michał Suchowiecki
Paweł Tokarski
Paweł Twardak
Damian Wadas

 

Lager Wiedeński (14 piw):
Patryk Adamiec
Mateusz Blachura
Radosław Bugiel
Maciej Falkowski
Mariusz Jachimowski
Marcin Jędrzejewski
Artur Kaczmarczyk
Jan Oppelt
Przemysław Paradowski
Tomasz Piszczelski
Jacek Stachowski
Marcin Stańczuk
Janusz Švach
Wojciech Tusik

Smoked Stout (40 piw):
Krzysztof Bednarski
Patryk Bendkowski
Maciej Brzozowski
Mariusz Chilmon
Łukasz Cieplicki
Maciej Falkowski
Filip Gabryel
Bartosz Hajduk
Marek Kawecki
Damian Kibiłko
Adam Kowal
Michał Małecki
Michał Matysiak
Janusz Mocarski
Andrzej Modrzejewski-zdrzalik
Michał Moździara
Bartosz Nagiewicz
Paweł Nowicki
Maciej Osiński
Maciej Palusiński
Artur Pasieczny
Przemysław Piątek
Mikołaj Pieczyński
Dawid  Pietkiewicz
Piotr Przymusiak
Paweł  Puszko 
Tomasz Rapiej
Jarosław Reczek
Krystian Sarna
Mateusz Sipa
Maciej Skrzypkowski
Artur Śmierzchalski
Marcin Smoderek
Radosław Sopiński
Jacek Stachowski
Paweł Szczerba
Łukasz Tymoszuk
Waldemar Wach
Jan Waloszczyk 
Łukasz Wróblewski

 

Session India Pale Ale (68 piw):
Adam Adamczuk
Piotr Adamonis
Julian Andriejew
Piotr Antolik
Witold Borczyk
Mariusz Borkowski
Maciej Brzozowski
Artur Butkowski
Rafał Cecotka
Jakub Choduń
Paweł Cwynar 
Maciej Falkowski
Marcin Fior
Sylwester Furtak
Filip Gabryel
Krzysztof Grzegorczyk
Filip Guilherme
Mariusz Jachimowski
Jakub Jałoszyński
Marcin Jamontt
Łukasz Kacprzak
Sławomir Kamiński
Marcin Kania
Jakub Kawa
Wojciech  Kłos 
Michał Kocielnik
Łukasz Kryśkiewicz
Maciej Krzyżaniak
Adam Kuśnierz
Artur Lesiak
Tomasz Ładzikowski
Tomasz Maciąg
Sebastian Makowski
Michał Matysiak
Michał Mielcarski
Radosław  Miotk 
Janusz Mocarski
Bartosz Nagiewicz
Mateusz Orlicki
Bartosz Packo
Maciej Palusiński
Artur Pasieczny
Kamil Pasierbik
Andrzej Piątek
Mikołaj Pieczyński
Dawid  Pietkiewicz
Marcin Pigłowski
Marcin Piotrowski
Bartłomiej Pochwat
Paweł Poręba
Tomasz Rapiej
Tomasz Ruda
Vadim Shemshenya
Jakub Skolik
Marcin Smoderek
Jacek Stachowski
Piotr Steć
Rafał Stróżyna
Piotr Szcześniak
Adam Szmyd
Paweł Szulc
Aleksander Truszkiewicz
Paweł Twardak
Mariusz Uziębło
Waldemar Wach
Łukasz Wasilewski
Piotrek Wysota
Grzegorz Zemla

 

American Porter (21 piw):
Adam Adamczuk
Maciej Brzozowski
Rafał Cecotka
Maciej Falkowski
Filip Gabryel
Bartosz Hajduk
Bartłomiej Henkelman
Mikołaj Ignacak
Marcin Jamontt
Przemek Jarzyński
Bartosz Nagiewicz
Dawid Osiński
Vitalii Petiurenko
Mikołaj Pieczyński
Marcin Sałek
Vadim Shemshenya
Marcin Sibilski
Paweł Szczerba
Adam Szewczyk
Waldemar Wach
Jakub Węgłowski

 

Powodzenia! :)
MP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aloha!
 
Przedstawiam wyniki eliminacji i jednocześnie informujemy, że metryczki eliminacyjne w 6 stylach są już dostępne do pobrania w systemie konkursowym http://wkpd.pspd.org.pl. Metryczki z Lagera Wiedeńskiego i American Porteru zostaną udostępnione 26 października decyzją szefa jury #wkpd2019.
 
Metryczki finałowe zbiorcze dla piw finałowych będą dostępne do 8 listopada.
 
Poniższa kolejność nazwisk piwowarów, których piwa dostały się do finału jest przypadkowa.
 
American Porter 🇺🇸
Wynik eliminacji zostanie podany 25.10.
 
Belgian Dubbel 🔫🇧🇪
Paweł Grześ
Mateusz Karol
Michał Limanowski
Filip Guilherme
Krystian Sarna
Adam Halwa
 
Brett English Barleywine 🐎🇬🇧
Mateusz Wilczyński
Bartosz Packo
Łukasz Wasilewski
 
Fruit Gose 🍓🇩🇪
Marcin Jamontt
Piotr Antolik
Dawid Konat
Michał Matysiak
Kamil Pasierbik
Jakub Jałoszyński
Maciej Falkowski
Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki
Krzysztof Grzegorczyk
Artur Lesiak i Iwona Gruszka
Mariusz Stępień
Dawid Pietkiewicz i Kacper Anklewicz
Bartłomiej Henkelman
Artur Pasieczny
Paweł Kowalewski
 
Lager Wiedeński 🍺🇦🇹
Wynik eliminacji zostanie podany 25.10.
 
Session IPA 🍺🇺🇸
Adam Szmyd
Aleksander Truszkiewicz i Mikołaj Truszkiewicz
Krzysztof Grzegorczyk
Artur Lesiak i Iwona Gruszka
Piotr Adamonis
Sławomir Kamiński
Dawid Pietkiewicz i Kacper Anklewicz
Łukasz Kryśkiewicz
Paweł Twardak
 
Smoked Stout 🚬💪
Paweł Nowicki
Maciej Falkowski
Krzysztof Bednarski
Filip Gabryel
 
Sour Imperial IPA 🍼🇺🇸
Mikołaj Pieczyński
Damian Korzeniewski
Andrzej Wójciak
 
Powodzenia w finałach! :)
 
Matusz Puślecki
szef jury WKPD 2019

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo sprawnie i profesjonalnie przeprowadzony konkurs !!! A tak z ciekawości, dlaczego wyniki American Porter i Lagera Wiedeńskiego zostaną podane 25.10 ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, BROWAR KWARTA said:

Bardzo sprawnie i profesjonalnie przeprowadzony konkurs !!!

 

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Brawa dla organizatorów!

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Mateusz Puślecki napisał:

Dziękuję w im. ekipy. I brawa bla piwowarów za tyle zgłoszeń! 😊

Jeszcze raz gratulacje za bardzo dobrą  organizację !!! Ale wyniki American Porter i Lagera Wiedeńskiego mogłyby  być podane wcześniej bo może potencjalny medalista chciałby przyjechać na ogłoszenie wyników.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, BROWAR KWARTA napisał:

Bardzo sprawnie i profesjonalnie przeprowadzony konkurs !!! A tak z ciekawości, dlaczego wyniki American Porter i Lagera Wiedeńskiego zostaną podane 25.10 ? 

 

6 minut temu, BROWAR KWARTA napisał:

Jeszcze raz gratulacje za bardzo dobrą  organizację !!! Ale wyniki American Porter i Lagera Wiedeńskiego mogłyby  być podane wcześniej bo może potencjalny medalista chciałby przyjechać na ogłoszenie wyników.... 

Skąd wiecie że konkurs był "sprawnie i profesjonalnie" przeprowadzony?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze raz gratulacje za bardzo dobrą  organizację !!! Ale wyniki American Porter i Lagera Wiedeńskiego mogłyby  być podane wcześniej bo może potencjalny medalista chciałby przyjechać na ogłoszenie wyników.... 
Medaliści są zawsze powiadamiani telefonicznie przez organizatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko jasne! :)

 

Zdobywcą tytułu Grand Prix 2019 za najlepsze piwo #wkpd2019 w kategorii Session India Pale Ale został Paweł Twardak z Krakowa. W nagrodę otrzymał 3000 zł oraz uwarzy wspólnie piwo wg domowej receptury z Browarem Pinta! Gratulujemy wszystkim laureatom, zwycięzcom kategorii i Pawłowi! 

 

Poniżej pełna lista finałowa z punktacją:

American Porter (piw ocenionych 21): 
1. Marcin Jamontt - 38,5 pkt.
2. Mikołaj Ignacak - 29
 
Brett English Barleywine (piw ocenionych 19) 
1. Mateusz Wilczyński - 35,75
2. Łukasz Wasilewski - 35,5
3. Bartosz Packo - 29,5
 
Belgian Dubbel (piw ocenionych 56):
1. Adam Halwa - 40,6
2. Krystian Sarna - 37,4
3. Mateusz Karol - 36
4. Filip Guilherme - 34,2
5. Paweł Grześ - 29,6
6. Michał  Limanowski - 25,6
 
Fruit Gose (piw ocenionych 49): 
1. Piotr Antolik - 43
2. Kamil Pasierbik - 41,75
3. Bartłomiej Henkelman - 40
4. Marcin Jamontt - 38,5
5. Dawid  Pietkiewicz i Kacper Anklewicz - 38
6. Jakub Jałoszyński - 37,25
7. Mariusz Stępień - 35,5
8. Michał Matysiak - 35
9. Krzysztof Grzegorczyk - 35
10. Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki - 34,75
11. Paweł Kowalewski - 34,25
12. Dawid Konat - 34
13. Artur Lesiak i Iwona Gruszka - 33
14. Maciej Falkowski - 27,75
15. Artur Pasieczny - 22,75
 
Lager Wiedeński (piw ocenionych 14): 
1. Tomasz Piszczelski - 37,8
2. Patryk Adamiec  - 32,8
 
Session IPA (piw ocenionych 68): 
1. Paweł Twardak - 42,25
2. Łukasz Kryśkiewicz - 40
3. Krzysztof Grzegorczyk - 39
4. Artur Lesiak i Iwona Gruszka - 38,5
5. Dawid  Pietkiewicz i Kacper Anklewicz - 37,75
6. Sławomir Kamiński - 36,5
7. Aleksander Truszkiewicz i Mikołaj Truszkiewicz - 33
8. Piotr Adamonis - 29,5
9. Adam Szmyd - 25,75
 
Smoked Stout (piw ocenionych 40):
1. Paweł Nowicki - 45,8
2. Maciej Falkowski - 39,2
3. Krzysztof Bednarski - 33,8
4. Filip Gabryel - 30,4
 
Sour Imperial IPA (piw ocenionych 22):
1. Damian Korzeniewski - 45
2. Mikołaj Pieczyński - 43
3. Andrzej Wójciak - 33,5

 

Serdecznie dziękuję i jeszcze raz gratuluję wszystkim finalistom!

 

Mateusz Puślecki
Szef jury WKPD 2019

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest najlepsze z tych co wygrało w kategorii i wg sędziów będzie najlepszym przedstawicielem z tych najlepszych.

Przy wyborze Grand Championa wg mnie punkty nie mają znaczenia, wybierasz to, które wg Ciebie jest najlepsze na stole.

Edited by yoshko

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 26.10.2019 o 15:22, yoshko napisał:

Jest najlepsze z tych co wygrało w kategorii i wg sędziów będzie najlepszym przedstawicielem z tych najlepszych.

Przy wyborze Grand Championa wg mnie punkty nie mają znaczenia, wybierasz to, które wg Ciebie jest najlepsze na stole.

dokładnie. Sędziowie przy wyborze Grand Prix, Grand Championa, czy np. Kraftu Roku nie mają informacji ile punktów otrzymali zwycięzcy w swoich kategoriach oraz jaki był poziom kategorii. Wybór najlepszego piwa spośród zwycięzców wszystkich kategorii odbywa się na zasadzie Best of Show - zostaje wyłonione najbardziej osobliwe,
wyjątkowe piwo, w którym sędziowie na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia doceniają kunszt piwowara. Żeby była jasność - taki wybór nie zawsze jest jednogłośny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy można się spodziewać dostarczenia nagród? 

Bo nie będę ukrywał potrzebne mi chmiele do PolishHops :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Korzen_ napisał:

Kiedy można się spodziewać dostarczenia nagród? 

Bo nie będę ukrywał potrzebne mi chmiele do PolishHops :)

W tym tygodniu wyślę wszystkie szczegóły. Chmiele będą najwcześniej z tegorocznych zbiorów, czyli pewnie w grudniu - ale to wszytko zależy tylko i wyłącznie od PH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...