Skocz do zawartości

IX Warszawski Konkurs Piw Domowych 2019


Mateusz Puślecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
 

Tradycyjnie już zapraszamy Was do pomocy w doborze stylów na dziewiątą edycję Warszawskiego Konkursu Piw Domowych, który odbędzie się jesienią 2019 roku.

Poniżej znajdziecie ankietę, w której możecie wpisywać nazwy zaproponowanych kategorii wraz z krótkim uzasadnieniem dlaczego akurat taka?

Spośród zgłoszeń grono organizatorów Konkursu wyłoni najciekawsze propozycje, które zostaną kategoriami konkursowymi lub przejdą do dalszej części – głosowania w parach.

Czas na zgłoszenia macie do 24 sierpnia 2018. Czas, start. Tylko poważne propozycje ?


https://goo.gl/forms/F8Hanwrx9w841Bx42 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękujemy za wzięcie udziału w naszej ankiecie na style #wkpd2019! 1f603.png:D
Dostaliśmy od Was ponad 70 zgłoszeń z czego wybraliśmy 2 style, które ogłaszamy, że będą konkursowymi jesienią 2019 r.:
- Brett English Barleywine,
- Sour Imperial IPA.
Krótkie opisy do obu znajdziecie na: https://wkpd.waw.pl/wkpd-2019/

Już teraz ruszamy z głosowaniem w parach. Na początek belgijska klasyka:
Belgian Dubbel vs. Witbier.
Głosowanie na FB: 

 

Na oddanie głosów macie równo 7 dni, czyli do 3 września!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jakiś czas temu, czy taki styl jak Wild EBW w ogóle jest możliwy (to były dywagacje głównie pod kątem kategorii na Mikołajkowy) i czy jak się doda Brettki do EBW, to raczej coś w stylu Wild BDSA się nie zrobi ale jak pokazał ostatni Krakowski KPD, możliwy jest Wild Koelsch, to pewnie i Wild EBW jest możliwy ;)

 

Trzeba będzie się spróbować zmierzyć z tym stylem :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka w pojedynku na style #wkpd2019 pomiędzy Belgian Dubblem a Witbierem była zacięta i wyrównana od początku do samego końca!:)
 
Oddaliście 329 głosów! Dziękujemy, że wspólne z nami tworzycie Warszawski KPD! :)
 
Ostatecznie wygrał Belgian Dubbel (stosunkiem głosów 169 do 160) i to on dołącza do Brett English Barleywine oraz Sour Imperial IPA jako trzeci styl konkursowy.
 
Przed nami kolejne głosowanie:
Fruit Gose vs. Gruit ?
 
Głosowanie zakończy się 11 września! Do dzieła!
 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2018 o 18:31, kantor napisał:

A tak offtowo, jakim szczepem Brettów Ci się zbreciłl ten Kolelsch?

Trudno powiedzieć, tego dnia w pośpiechu przelewałem jeszcze piwa na brett brux vrai i TYB beersel brett blend (o ile dobrze pamiętam), wężyki poszły do kwasu nadoctowego, ale w pośpiechu wrzuciłem tylko wężyki do wiadra i nie napełniłem ich do końca w środku, a popołudniu przelewałem Koelscha i zapomniałem o tym, no i tak powstał brett koelsch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że z wężyków i byłem ciekawy jaki szczep.

Jako, że miałem jedną butelkę z konkursu i zadałem osad do Flandersa (do którego różne dregi już poszły), to Brettanomyces Kordasus działają dalej ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przedostatnia ankieta za nami! 1f642.png:)

Oddaliście w niej 365 głosy, a wygrał Smoked Stout (261 głosów) i pokonał Rauchbocka (104 głosy).

Zestawienie stylów na #wkpd2019 wygląda na ten moment tak:
- Brett English Barleywine,
- Sour Imperial IPA,
- Belgian Dubbel,
- Fruit Gose,
- Lager Wiedeński,
- Smoked Stout.
 

Ruszamy więc z ostatnim głosowaniem. Wiemy, że najbardziej lubicie "Amerykę", więc oto przed Wami para:

1f1fa_1f1f8.png??1f1e7_1f1ea.png?? American Saison vs. Session IPA 1f1fa_1f1f8.png??1f1ec_1f1e7.png??
 

Jesteście gotowi? Macie czas do 2 października 1f642.png:)
 

Przypominamy także, że trwa rejestracja piw do #wkpd2018 na http://wkpd.pspd.org.pl 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.04.2019 o 19:19, Tadzik napisał:

Koniec kwietnia nadszedł, czekam na doprecyzowanie stylów.

 

Dołączam się do prośby.

 

Organizatorzy Gwiazdkowego Konkursu, który ma się odbyć w grudniu już opublikowali opisy wszystkich styli, a tutaj jedynie Brett Barley Wine, chociaż do końca kwietnia miały być wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kochani!
 
Lecimy z przygotowaniami do #wkpd2019 na całego! :)
 
Ze wszystkimi opisami stylów możecie zapoznać się na naszej stronie: https://wkpd.waw.pl/opisy-stylow-wkpd-2019/
 
A kategoriami są:
– Brett English Barleywine,
– Sour Imperial IPA,
– Belgian Dubbel,
– Fruit Gose,
– Lager Wiedeński,
– Smoked Stout,
– Session IPA,
– American Porter.
 
Zachęcam do warzenia i uczestnictwa! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się czepiać, ale w opisie:
 

Cytat

Aromat: 
Na pierwszym planie aromaty użytych owoców na poziomie od średnio niskich do średnio wysokich. Nie mogą one całkowicie zdominować pozostałych cech aromatu. Kwaśność (kefirowa, jogurtowa) na poziomie od średnio niskiego do średniego. Słodowość (zbożowa, chlebowa) na poziomie od niskiego do średniego. Aromat może uzupełniać bardzo niski słony akcent, który jednak nie musi być obecny i nigdy nie powinien mieć metalicznego charakteru, spowodowanego użyciem jodowanej soli. Mogą występować estry owocowe (czerwone jabłka, gruszki, owoce pestkowe) na poziomie od średnio niskiego do braku. Aromat chmielowy nie występuje. Aromat selerowy, szynkowy lub mydlany wynikający z zastosowania złej gatunkowo lub nieświeżej kolendry jest niewłaściwy. Aromaty octowe i/lub dzikie są także niewłaściwe.

jest tylko wspomniane jaki aromat odkolendrowy jest niepożądany, natomiast nie ma natężenia porządanego. Nawet nie jest wspomniane, że powinien występować takowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tibek napisał:

Nie chciałbym się czepiać, ale w opisie:
 

jest tylko wspomniane jaki aromat odkolendrowy jest niepożądany, natomiast nie ma natężenia porządanego. Nawet nie jest wspomniane, że powinien występować takowy.

Słowo "nieporządany" oznacza w tym przypadku, że prawidłowe natężenie szynkowego lub mydlanego charakteru kolendry to: brak aromatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tibek napisał:

To po co dawać tę kolendrę skoro aromat kolendy nie jest wymagany? :)

Słusznie. Dodałem zdanie: "Kolendra o charakterze cytrusowo-ziołowym na poziomie niskim uzupełnia bukiet piwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dopytać, dla 100% pewności, o styl Sour Imperial IPA: zakwaszanie poprzez dolewanie kwasu mlekowego, czy też przez użycie słodu zakwaszającego jest niedozwolone a zakwaszać można jedynie przez bezpośrednie zadawanie bakterii Lactobacillus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.