Skocz do zawartości
Mateusz Puślecki

IX Warszawski Konkurs Piw Domowych 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Tradycyjnie już zapraszamy Was do pomocy w doborze stylów na dziewiątą edycję Warszawskiego Konkursu Piw Domowych, który odbędzie się jesienią 2019 roku.

Poniżej znajdziecie ankietę, w której możecie wpisywać nazwy zaproponowanych kategorii wraz z krótkim uzasadnieniem dlaczego akurat taka?

Spośród zgłoszeń grono organizatorów Konkursu wyłoni najciekawsze propozycje, które zostaną kategoriami konkursowymi lub przejdą do dalszej części – głosowania w parach.

Czas na zgłoszenia macie do 24 sierpnia 2018. Czas, start. Tylko poważne propozycje 🙂

https://goo.gl/forms/F8Hanwrx9w841Bx42 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękujemy za wzięcie udziału w naszej ankiecie na style #wkpd2019! 1f603.png:D
Dostaliśmy od Was ponad 70 zgłoszeń z czego wybraliśmy 2 style, które ogłaszamy, że będą konkursowymi jesienią 2019 r.:
- Brett English Barleywine,
- Sour Imperial IPA.
Krótkie opisy do obu znajdziecie na: https://wkpd.waw.pl/wkpd-2019/

Już teraz ruszamy z głosowaniem w parach. Na początek belgijska klasyka:
Belgian Dubbel vs. Witbier.
Głosowanie na FB: 

Na oddanie głosów macie równo 7 dni, czyli do 3 września!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiałem się jakiś czas temu, czy taki styl jak Wild EBW w ogóle jest możliwy (to były dywagacje głównie pod kątem kategorii na Mikołajkowy) i czy jak się doda Brettki do EBW, to raczej coś w stylu Wild BDSA się nie zrobi ale jak pokazał ostatni Krakowski KPD, możliwy jest Wild Koelsch, to pewnie i Wild EBW jest możliwy ;)

Trzeba będzie się spróbować zmierzyć z tym stylem :)

Edytowane przez kantor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Wild Koelschem się udało, trzeba zobaczyć czy może EBW ze Szczecina nie zaczął się zbreacać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak offtowo, jakim szczepem Brettów Ci się zbreciłl ten Kolelsch?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Walka w pojedynku na style #wkpd2019 pomiędzy Belgian Dubblem a Witbierem była zacięta i wyrównana od początku do samego końca!:)

Oddaliście 329 głosów! Dziękujemy, że wspólne z nami tworzycie Warszawski KPD! :)

Ostatecznie wygrał Belgian Dubbel (stosunkiem głosów 169 do 160) i to on dołącza do Brett English Barleywine oraz Sour Imperial IPA jako trzeci styl konkursowy.

Przed nami kolejne głosowanie:
Fruit Gose vs. Gruit 🌿

Głosowanie zakończy się 11 września! Do dzieła!
 🍻

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 30.08.2018 o 18:31, kantor napisał:

A tak offtowo, jakim szczepem Brettów Ci się zbreciłl ten Kolelsch?

Trudno powiedzieć, tego dnia w pośpiechu przelewałem jeszcze piwa na brett brux vrai i TYB beersel brett blend (o ile dobrze pamiętam), wężyki poszły do kwasu nadoctowego, ale w pośpiechu wrzuciłem tylko wężyki do wiadra i nie napełniłem ich do końca w środku, a popołudniu przelewałem Koelscha i zapomniałem o tym, no i tak powstał brett koelsch ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzieś czytałem, że z wężyków i byłem ciekawy jaki szczep.

Jako, że miałem jedną butelkę z konkursu i zadałem osad do Flandersa (do którego różne dregi już poszły), to Brettanomyces Kordasus działają dalej ;)

Edytowane przez kantor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przedostatnia ankieta za nami! 1f642.png:)

Oddaliście w niej 365 głosy, a wygrał Smoked Stout (261 głosów) i pokonał Rauchbocka (104 głosy).

Zestawienie stylów na #wkpd2019 wygląda na ten moment tak:
- Brett English Barleywine,
- Sour Imperial IPA,
- Belgian Dubbel,
- Fruit Gose,
- Lager Wiedeński,
- Smoked Stout.

Ruszamy więc z ostatnim głosowaniem. Wiemy, że najbardziej lubicie "Amerykę", więc oto przed Wami para:

1f1fa_1f1f8.png🇺🇸1f1e7_1f1ea.png🇧🇪 American Saison vs. Session IPA 1f1fa_1f1f8.png🇺🇸1f1ec_1f1e7.png🇬🇧

Jesteście gotowi? Macie czas do 2 października 1f642.png:)

Przypominamy także, że trwa rejestracja piw do #wkpd2018 na http://wkpd.pspd.org.pl 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi