Skocz do zawartości

jakie dodatki do chłodnicy?


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem chłodnicę zanurzeniową, ale nie za bardzo wiem w jaki sposób ją podłączyć do kranu ogrodowego i czego jeszcze mi brakuje. Dlatego też będę wdzięczny za wskazanie jakie dodatki będę potrzebował (rodzaj węża, łączniki, itp.) i w jakim rozmiarze? Czy jeśli pójdę z chłodnicą do Castoramy to tam mi pomogą?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tomasz83 said:

Witam,

Kupiłem chłodnicę zanurzeniową, ale nie za bardzo wiem w jaki sposób ją podłączyć do kranu ogrodowego i czego jeszcze mi brakuje. Dlatego też będę wdzięczny za wskazanie jakie dodatki będę potrzebował (rodzaj węża, łączniki, itp.) i w jakim rozmiarze? Czy jeśli pójdę z chłodnicą do Castoramy to tam mi pomogą?

 

Pozdrawiam

Na moją wszedł podgrzany wąż 0.5 cala. Potem ucisk w tym samym rozmiarze. 1m na wejście, 2 na odpływ. 

Do tego szybkozłączka podwójnie żeńska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, 314wo.pl napisał:

Opis @Jankasper szczegółowy, ale jeden obraz = 1000 słów. Jak przyjadę do domu, to zrobię zdjęcia swojej instalacji i wrzucę.

Dzięki, czekam na zdjęcie. Ale gdybyś mógł napisać jeszcze co konkretnie w Twoim przypadku dokupiłeś do chłodnicy (nazwa przedmiotu) i w jakim rozmiarze i długości, ja się kompletnie nie znam na tym i chyba będę musiał prosić o pomoc w Castoramie w znalezieniu odpowiednich przedmiotów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomasz83 napisał:

Witam,

Kupiłem chłodnicę zanurzeniową, ale nie za bardzo wiem w jaki sposób ją podłączyć do kranu ogrodowego i czego jeszcze mi brakuje. Dlatego też będę wdzięczny za wskazanie jakie dodatki będę potrzebował (rodzaj węża, łączniki, itp.) i w jakim rozmiarze? Czy jeśli pójdę z chłodnicą do Castoramy to tam mi pomogą?

 

Pozdrawiam

Jesli już liczysz na pomoc w temacie, to napisz może, jakie złącza ma (o ile ma - bo moze być goła) Twoja chlodnica.

Średnica, typ gwintu,  itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, fotohobby napisał:

Jesli już liczysz na pomoc w temacie, to napisz może, jakie złącza ma (o ile ma - bo moze być goła) Twoja chlodnica.

Średnica, typ gwintu,  itp.

Poniżej link do zdjęcia chłodnicy na stronie sklepu. Ma tylko czerwone nasadki, a poza tym jest goła (nie ma gwintu, zakończenie jak zwykła rurka)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze linka

 

EDIT - zauwazylem :)

Albo naciagniesz waz bezpośrednio, zakonczony szybkozłączką do podłàczenia weza ogrodowego ( choć średnica rurki jest chyba za mała), abo kupisz w Casto śrubunki z odpowiednim gwintem i  dokupisz odpowiednie szybkozłączki.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, fotohobby napisał:

Nie widze linka

 

EDIT - zauwazylem :)

Albo naciagniesz waz bezpośrednio, zakonczony szybkozłączką do podłàczenia weza ogrodowego ( choć średnica rurki jest chyba za mała), abo kupisz w Casto śrubunki z odpowiednim gwintem i  dokupisz odpowiednie szybkozłączki.

Zamiast linka podaje nazwę sklepu - "piwny kraft", na stronie jest zdjęcie chłodnicy (czerwone nasadki są zdejmowane i pozostaje goła rura)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam tak:

Opisuję tylko tą stronę na wejściu wody, bo na wyjściu po prostu się luźno leje na trawę, w kanał, w wiadro, czy co tam chcesz.

Na chłodnicę mam założono wężyk igelitowy i zaciśnięty cybantem (taka metalowa opaska zaciskana przy pomocy śrubki). U mnie to trochę przecieka i albo jakimś silikonem uszczelnię, albo drugi cybant założę:

20180807_192147.thumb.jpg.0867cc6070eb54cdc47b6e651755db5b.jpg

Na drugim końcu tego wężyka mam wciśniętą taką przejściówkę. W wężyku igielitowym jest karbowana końcówka i zaciśnięta cybantem, a na zewnątrz jet gwint na który możesz nakręcić część szybkozłączki do węża ogrodowego.

20180807_192218.thumb.jpg.77ef51a54c2234effcf10614155cfd41.jpg

Jak będziesz to wszystko kupował w supermarkecie budowlanym, to wszystko pomacasz i dopasujesz, żeby się zgadzały rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 314wo.pl napisał:

To ja mam tak:

Opisuję tylko tą stronę na wejściu wody, bo na wyjściu po prostu się luźno leje na trawę, w kanał, w wiadro, czy co tam chcesz.

Na chłodnicę mam założono wężyk igelitowy i zaciśnięty cybantem (taka metalowa opaska zaciskana przy pomocy śrubki). U mnie to trochę przecieka i albo jakimś silikonem uszczelnię, albo drugi cybant założę:

20180807_192147.thumb.jpg.0867cc6070eb54cdc47b6e651755db5b.jpg

Na drugim końcu tego wężyka mam wciśniętą taką przejściówkę. W wężyku igielitowym jest karbowana końcówka i zaciśnięta cybantem, a na zewnątrz jet gwint na który możesz nakręcić część szybkozłączki do węża ogrodowego.

20180807_192218.thumb.jpg.77ef51a54c2234effcf10614155cfd41.jpg

Jak będziesz to wszystko kupował w supermarkecie budowlanym, to wszystko pomacasz i dopasujesz, żeby się zgadzały rozmiary.

Dzięki, zdjęcia i opis rozjaśniły sprawę. A powiedz jeszcze czy tam gdzie jest cybant i trochę przecieka to czy ta woda kapie do chłodzonej brzeczki? A jeśli tak czy może mieć to wpływ na infekcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomasz83 napisał:

Dzięki, zdjęcia i opis rozjaśniły sprawę. A powiedz jeszcze czy tam gdzie jest cybant i trochę przecieka to czy ta woda kapie do chłodzonej brzeczki? A jeśli tak czy może mieć to wpływ na infekcję?

No niestety kapie. Ja robię w związku z tym taką instalację, która ma niewiele wspólnego z BHP. To jest takie jakby stawianie drabiny na ramionach kolegi, żeby było wyżej. Nie ma o czym mówić, to nie jest dobra metoda. Po prostu muszę to uszczelnić. Ale nawet jak mi kapie, to nigdy nie miałem zakażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.