Skocz do zawartości

Pytanie o kocioł warzelny


kamyczewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Witam. Sprawa wygląda tak: elektryczny klarstein 30l kilka warek zrobiłem bez problemu słód zamówiony gotowy zesrutiwany jak i srutowany na miejscu wszytko cacy. Raz przypaliłem dno ale przeszorowalem do czysta gąbka. Ostatnio srutowalem słód (stary 2-3) letni chyba. Przy zacieraniu podgrzewam do 66 c zacier, wybija sterownik na ok 2 min po czym sam się włącza. I tak cały czas.

Pytanie: awaria elektryki urządzenia, ujowy układ elektryczny w mieszkaniu( pierwszy raz warzylem w nowym miejscu i problem. Wcześniej w domu i pezproblemowo.), możliwe że stary słód skruszał i przy srutowaniu bardziej się rozdrobnił na mączkę przez co przypaliło dno i zabezpieczenie grzałki wywaliło? A może jakaś inna teoria. Wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Paploq1 napisał:

Witam. Sprawa wygląda tak: elektryczny klarstein 30l kilka warek zrobiłem bez problemu słód zamówiony gotowy zesrutiwany jak i srutowany na miejscu wszytko cacy. Raz przypaliłem dno ale przeszorowalem do czysta gąbka. Ostatnio srutowalem słód (stary 2-3) letni chyba. Przy zacieraniu podgrzewam do 66 c zacier, wybija sterownik na ok 2 min po czym sam się włącza. I tak cały czas.

Pytanie: awaria elektryki urządzenia, ujowy układ elektryczny w mieszkaniu( pierwszy raz warzylem w nowym miejscu i problem. Wcześniej w domu i pezproblemowo.), możliwe że stary słód skruszał i przy srutowaniu bardziej się rozdrobnił na mączkę przez co przypaliło dno i zabezpieczenie grzałki wywaliło? A może jakaś inna teoria. Wdzięczny za pomoc. 

Złota łopata się należy i do tego post nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skazi napisał:

Złota łopata się należy i do tego post nie na temat.

Chyba łopatą-.- Temat:pytanie o kocioł warzelny. Pytam kogoś kto ma taki albo odpowiednik czy aby podobnego błędu nie mieli i ewentualne rozwianie wątpliwości. Ale dziękuję za pomoc panie skadi wiele wniosła(na bank się ktoś dowartościował) 

Edytowane przez Paploq1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paploq1lopata, nie łopata na pewno crossposting - to samo pytanie zadałeś w dwóch tematach. Plus na delikatnie zwrócona uwagę reagujesz atakiem w słabym stylu.

Na tym forum tak nie gramy.

Pozdrawiam i powodzenia.w barowaniu się ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paploq1 napisał:

Witam. Sprawa wygląda tak: elektryczny klarstein 30l kilka warek zrobiłem bez problemu słód zamówiony gotowy zesrutiwany jak i srutowany na miejscu wszytko cacy. Raz przypaliłem dno ale przeszorowalem do czysta gąbka. Ostatnio srutowalem słód (stary 2-3) letni chyba. Przy zacieraniu podgrzewam do 66 c zacier, wybija sterownik na ok 2 min po czym sam się włącza. I tak cały czas.

Pytanie: awaria elektryki urządzenia, ujowy układ elektryczny w mieszkaniu( pierwszy raz warzylem w nowym miejscu i problem. Wcześniej w domu i pezproblemowo.), możliwe że stary słód skruszał i przy srutowaniu bardziej się rozdrobnił na mączkę przez co przypaliło dno i zabezpieczenie grzałki wywaliło? A może jakaś inna teoria. Wdzięczny za pomoc. 

Ale jak wybija sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zasada napisał:

@Paploq1lopata, nie łopata na pewno crossposting - to samo pytanie zadałeś w dwóch tematach. Plus na delikatnie zwrócona uwagę reagujesz atakiem w słabym stylu.

Na tym forum tak nie gramy.

Pozdrawiam i powodzenia.w barowaniu się ze sprzętem.

Racja trochę za mocno ale nerwa miałem. Myślałem że pomoc znajdę szybko a wyszło jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paploq1 napisał:

Racja trochę za mocno ale nerwa miałem. Myślałem że pomoc znajdę szybko a wyszło jak wyszło.

Podobne problemy były opisywane wielokrotnie. Zawsze kończyło się na tym, że winnym było przypalenie. Szorowanie dna zwiększa szanse kolejnych przypaleń. Ja namaczam w nadwęglanie albo Enzybrew i potem czyszczę miękką stroną gąbeczki. Potem puszczam kwasek i błyszczy po wszystkim. Czy jest szansa wyeliminować zarysowania już zrobione nie wiem. Podejrzewam, że tak ale nie ogarniam past szlifierskich etc. w ogóle więc nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paploq1 napisał:

Myślałem że pomoc znajdę szybko a wyszło jak wyszło.

Napisałem ci odpowiedź w innym wątku, jako że tam również zadałeś to pytanie

więc nie bardzo rozumiem czemu drzesz koty w tym.

 

 

29 minut temu, zasada napisał:

Czy jest szansa wyeliminować zarysowania już zrobione

U mnie z czasem znikają, każdorazowe mycie gąbką trochę działa jak polerka.

Zdecydowanie polecam mycie chemią zamiast szorowania. NaOH czyni cuda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 19.03.2022 o 22:10, anteks napisał(a):

Ja daje 1700 i nie mam problemów z przypaleniami

Odgrzebuje stary temat, @anteks czy przy tej mocy masz przełomy? Ja tez stosuje mniejsza moc ze względu na przypalanie i slabo z przelomem, ostatnio uwarzylem lagera, kompletny brak przełomu... mętny wyszedł, ale nie wiem czy to z tego powodu że nie było przełomu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paulox81 napisał(a):

Odgrzebuje stary temat, @anteks czy przy tej mocy masz przełomy? Ja tez stosuje mniejsza moc ze względu na przypalanie i slabo z przelomem, ostatnio uwarzylem lagera, kompletny brak przełomu... mętny wyszedł, ale nie wiem czy to z tego powodu że nie było przełomu 

Ostatnio ustawiam 1900W i przełomy są chyba zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2023 o 20:42, anteks napisał(a):

Ostatnio ustawiam 1900W i przełomy są chyba zawsze

@anteks A stosujesz przerwę białkową? Bo ja ostatnio wcale (wszędzie się mówi ze obecne słody są takiej jakości, że nie ma sensu itd...), zacieranie jednotemperaturowe w 67-68stC może w tym tkwi moj problem...

Edytowane przez paulox81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paulox81 napisał(a):

@anteks A stosujesz przerwę białkową? Bo ja ostatnio wcale (wszędzie się mówi ze obecne słody są takiej jakości, że nie ma sensu itd...), zacieranie jednotemperaturowe w 67-68stC może w tym tkwi moj problem...

Nie, 67'C 90 min a bywa że więcej jak cos robię w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.