Skocz do zawartości

Bursztyn w piwie


Piotrek2632

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

byłem na wczasach i tak sobie pomyślałem " dlaczego by nie uwarzyć piwa z bursztynem", zakupiłem 100 g owego złota morza. 
Myślę nad jakąś ipką . I tu pojawia się pytanie ( na necie nie bardzo mogłem coś znaleźć). Ile tego bursztynu powinno się użyć, jak go dodać i co daje? Próbował już może ktoś? czy np to 100 g to za mało?
planuję warkę ok 20 l takiej powiedzmy 14.
Oczywiście mniej więcej wiem, że daje aromaty żywicy, pytanie tylko jak to jest w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Piotrek2632 napisał:

Ile tego bursztynu powinno się użyć, jak go dodać i co daje? Próbował już może ktoś? czy np to 100 g to za mało?

A nie pomyslales sobie, ze nie masz zielonego pojecia co, jak, dlaczego i po co chcesz zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, bo to na razie jest ogólny zamysł. Poza tym jak widzisz podałem warkę i ekstrakt, więc jakiś pomysł już jest.  Pytam bo może ktoś już używał bursztynu i wie jak najlepiej go dodać i jak intensywny jest.  Później powstanie dokładny plan warzenia. Pytam po to , żeby rozwiać swoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w temacie. Robiłem imperialny porter bałtycki z płatkami macerowanymi w nalewce z bursztynu (takie bursztyny do kupienia nad morzem w karafce gotowe do zalania alkoholem) Więcej info TU (Jest to porter wersja 2)

Nie wiem jak sam bursztyn, ale nalewka na nim jest bardzo intensywna. Kilka kropel zmienia smak herbaty diametralnie. W tym porterze bursztyn czy może raczej nalewka z niego też jest wyraźnie na pierwszym planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dodać, stawiał bym jednak na zrobienie nalewki. Wiem, nie pomogłem, ale... Nalewką bursztynową zaprawiam tabakę. Liczyłem na aromaty żywiczne, lub kościelnego kadzidła. Niestety nic z tego nie znajduję, raczej nuty ziołowe, miodowe, słodkie. Przykro mi, jeśli przygasiłem entuzjazm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Browar Spółdzielczy z Pucka wypuścił takie piwko, nie pamiętam jak się nazywa, ale piłem je w Rybniku na RYBNICKIM ZALEWIE DOBREGO PIWA.

Miało ciekawy akcent żywiczny, jak gdzieś spotkam w sklepie na pewno sobie kupię. Z pewnością spróbuję uwarzyć APE z bursztynem.

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.