Skocz do zawartości

Zakup garnka - co wybrać


PewienTyp

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przymierzam się do zakupu gara do warzenia ze stali nierdzewnej, robię warki 10L więc pewnie garnek o pojemności 20L wystarczy. Po poszukiwaniach znalazłem 2 ciekawe propozycje:

 

https://europ24.pl/pl/p/Garnek-Saubach-SB-2519-z-pokrywka-24-L-POJEMNY-DUZY-INDUKCJA-/23123485/ - próbowałem coś wyciągnąć od sprzedającego co do zastosowanej stali to jedynie otrzymałem w odpowiedzi to "Producent informuje nas jedynie, iż jest to garnek wykonany Wysokiej jakości stali stopowej, w macie."

 

oraz

 

https://sklep.technica.pl/garnki-wysokie/garnek-wysoki-z-pokrywa-20-9-l-stalgast-standard-line?from=listing&campaign-id=14&q=20%2C9+L - tu natomiast napisałem do producenta co do różnicy między tym garnkiem a podobnym droższym o około 60 zł. W odpowiedzi: "różnią się rodzajem dna ( typ sandwich – standard line i kapsułowe – premium line) oraz różne gatunki stali nierdzewnej, dodatkowa premium line mają 5 lat gwarancji."

 

Co sądzicie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 24l do 10l warek to zbyteczny nadlitraż. Jak dla mnie, to warto byś się upewnił, czy:
- chcesz poprzestać na 10l wybiciu? Jeśli tak, to wystarczy gar 15-17l. Jeśli dopuszczasz większe wybicie, to warto zainwestować w popularne 36l (wystarczy na warki ok. 25l
- czy musi być nowy? Na aukcyjnych można trafić fajne gary w dobrych cenach, także na tutejszym bazarku.

Bez wątpienia firmowe gary (jak wskazany przez Ciebie Stalgast) to dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na małe warki - 12/13l można w dobrej cenie złapać garnki na wyprzedażach marketowych "na kg". Bardzo porządny TADAR 17l wychodzi za jakieś 50 pln wtedy. Jeszcze tańsze (bo lżejsze) są ordynarne chińczyki o blasze jak z papieru - taki mam i jakoś idzie. Zlewam do wiaderek właśnie 12/13l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.