Skocz do zawartości

Na co marnujemy najwięcej czasu przy warzeniu. Optymalizacja czasu


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, czeburaszka710 napisał:

Wo gule nie zwracam uwagi na czas posmęcony warzeniu  . Dla mnie to jak rytuał parzenia herbaty w Japonii , czy ryglowanie z przyjaciółmi .  Wybieram wolny dzień wyłączam telefon wyganiam domowników z kuchni i warzę . Ma być zabawa bez stressu i pospiechu czysto dla przyjemności .  Jak zacznę warzyć ze stoperem w ręku to raczej przestanę na jakiś czas .

Cóż, jak najbardziej rozumiem. Ale w samej optymalizacji też znajduję przyjemność. Tak jak w budowie gratów do browaru, toczeniu, spawaniu, szyciu, czytaniu, piciu piwa, łażeniu po lesie i pracy zarobkowej (czyli znów spawaniu). Na które czas zaoszczędziłem z warzenia. No i jeszcze spać kiedyś trzeba.

 

  Piwo można pić podczas warzenia, ale przestaje juz być rytuałem wtedy, tak jakby zieloną herbatę przygotowywać i pić podczas robienia obiadu.

Edytowane przez c64club
dubel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, c64club napisał:

Ale w samej optymalizacji też znajduję przyjemność. Tak jak w budowie gratów do browaru, toczeniu, spawaniu, szyciu, czytaniu, piciu piwa, łażeniu po lesie i pracy zarobkowej

Brawo ! Też tak mam. Na początku robiłem piwo byle jak, teraz idzie mi coraz sprawniej, przyjemność jest dużo większa. A i piwu nie zaszkodziło...

Tylko co niepokoi to że końca przeróbek nie widać. I poniżej 5 godzin nie schodzę. Z myciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BuDeX napisał:

Najwięcej czasu przy warzeniu schodzi na picie piwa. Tutaj nie ma dyskusji :)

Mam to samo, np. jest okres chmielenia, odpalam piwko i przychodzę wyciągnąć chmiel dopiero, albo np. robię co innego-zlewam znad osadu miód, filtruję jakiś likier, tłumaczę jakiś przepis. Nie ma co popędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.