Skocz do zawartości

Gushing


mpolak154

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem. Robiłem niedawno milkshake Mango ipa, no i wszystko by było w porządku tylko po tygodniu od butelkowania po otwarciu każdej butelki fontanna :/. Da się to jakoś uratować? Np jakimś sposobem odgazować te 60 parę butelek i zlać do kega, sztucznie dogazować? W każdej butelce jest lekki pierścień u góry ( po tygodniu od butelkowania) podejrzewam że to jakaś infekcja i prawdopodobnie przez glukozę, bo już miała chyba pół roku czasu a ja głupi zamiast ją wyrzucić to ją dodałem i to chyba był błąd. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dobrze schłodzić,  do zera albo trochę poniżej. Delikatnie popuszczać kapsle i zakapslować. Glukoza się raczej nie zestarzeje ale przed dodaniem trzeba ją gotować przynajmniej kwadrans. Tu jest podobny wątek.

 

Edytowane przez sulko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dobrze schłodzić,  do zera albo trochę poniżej. Delikatnie popuszczać kapsle i zakapslować. Glukoza się raczej nie zestarzeje ale przed dodaniem trzeba ją gotować przynajmniej kwadrans. Tu jest podobny wątek.
 
Wiesz zawsze tak robiłem i było ok, wydaje mi się że to wina jej przechowywania. Jestem w szoku że po tygodniu tak może nagazować się piwo. Burzliwej było 10 dni w temperaturze 17,5 °C a cichej 14 dni w temperaturze 17°C później przeniosłem fermentor w ciepłe pomieszczenie o temperaturze 20°C. Trochę jestem w szoku bo nigdy tak mi się nie stało.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mpolak154 napisał:

Wiesz zawsze tak robiłem i było ok, wydaje mi się że to wina jej przechowywania. Jestem w szoku że po tygodniu tak może nagazować się piwo. Burzliwej było 10 dni w temperaturze 17,5 °C a cichej 14 dni w temperaturze 17°C później przeniosłem fermentor w ciepłe pomieszczenie o temperaturze 20°C. Trochę jestem w szoku bo nigdy tak mi się nie stało.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Infekcja najprawdopodobniej szczególnie ze masz obrączki w szyjkach. Piwo jak się  nadaje do picia  to do mego szybkiego spijania. Do kega można dać ale trzeba pamiętać że jest infekcja i zakazisz sobie sprzęt. Butelki też potem trzeba odpowiednio potraktować. Cukier czy glukoza nie są sterylne dlatego warto jednak przegotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.