Skocz do zawartości

Słód brown


Mikas86

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mikas86 napisał:

W sobotę będę warzyl bittera zgody.... Mam pytanko słód brown 120 EBC dodaje się od początku razem z innymi?

Od początku. Pamiętaj o dobrych drożdżach do bittera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi. Chyba termometr mnie robi w konia bo ekstrakty zawsze mi odfermentowywaly dość głęboko np z 16 do 2blg, aż w końcu te lżejsze piwka ok 11blg podsypywalem ksylitolem żeby jednak troszkę pełni utrzymac. I tak od kiedy zacieram piwa nie schodzą tak nisko. Pierwsze zacierane SH citra z 14 na 4,5blg i było bardzo pelne pomimo zacierania 65-67st. Ostatnie jakie warzylem wyszło trochę lepiej z 15 do 3,5 ale tutaj poprostu wsypalem słody do wody 73st spadło do 67 i już nic nie podgrzewalem przez ponad godzinę.

Żeby ten bitter nie wyszedł za słodki chyba zrobię tak samo. 

Chyba że macie jakieś inne pomysły może jeszcze niższa temp dać?

Ostatnio sprawdzam czy bez przelewania na cichą piwo wyjdzie ok i trzymam w jednym wiadrze razem z chmieleniem na zimno. Czy bittera też mogę zostawić czy lepiej przelać? Sorry za taki długi post hehe

 

Kurde jeszcze jedna sprawa. W piwnicy mam 18st. Fermentować jak jest czy lepiej do styropianowej lodówki z lodem żeby niżej zejść z temp?

Edytowane przez Mikas86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mikas86 napisał:

Ostatnio sprawdzam czy bez przelewania na cichą piwo wyjdzie ok i trzymam w jednym wiadrze razem z chmieleniem na zimno.

Wyjdzie ok.

16 minut temu, Mikas86 napisał:

W piwnicy mam 18st. Fermentować jak jest czy lepiej do styropianowej lodówki z lodem żeby niżej zejść z temp?

Ja bym zszedł ze 2 stopnie niżej przynajmniej przez pierwsze kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mikas86 napisał:

Kurde jeszcze jedna sprawa. W piwnicy mam 18st. Fermentować jak jest czy lepiej do styropianowej lodówki z lodem żeby niżej zejść z temp?

Wystrzegaj się wysokich temperatur przy s-04 (potrafią zepsuć piwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko uwarzone. Wszystko fajnie poszło. Podobał mi się zapach brzeczki, aż byłem w szoku że tak fajnie czuć ta niewielka mogło by się wydawać ilość słodu Brown. 

Mam pytanko: drożdże zadałem w 18st i od razu do skrzyni. Przy jednym pecie z lodem było w niej 17st więc dołożyłem drugi i teraz ciągle jest 12-13st. Może tak zostać? Nie mam czym mierzyć temp piwka ale pewnie jest trochę wyższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piwko już nagazowane. Wyszło naprawdę fajnie. Ładny bursztynowy kolor, gęsta kremowa piana, klarowne i co najważniejsze praktycznie zero estrów. Jeszcze żadna warka nie wyszła mi tak "czysta". Jest posmak lekkiej palonosci i myślałem na początku że trochę zbyt mocny ale po kilku łykach fajnie się układa. Jedno z moich najbardziej udanych piw. Podziękowania dla Zgody za recepture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.