Skocz do zawartości

Browar Przedwiośnie - Warka 1 Marcowe


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymane na I Zlocie Piwowarów w Brennej

 

Kolor złoty, nie klarowne (mgliste).

Piana średnio pęcherzykowa.

Nagazowanie słabe, przez to piana słaba i nie utrzymująca się.

Zapach alkoholowy, z nutami karmelowymi, bardzo podobne do Koźlaka Dubeltowego.

W smaku również alkoholowe, lekko słodowe i lekko chmielowe, choć goryczka miesza się z alkoholem.

 

Jak na pierwszy raz bardzo dobre piwo. Dzięki Gabi :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi coś będzie to na pewno po moim.

Moje pierwsze piwo też było niedogazowane, ale było gorzkie od słodów palonych (przesadziłem).

Początki są trudne, ale Twoje to dobre piwo, wydaje się tylko że za dobrze odfermentowało.

Podasz może przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu i ja otworzyłem tą jedynkę. Podobnie jak Pieron, otrzymałem na zlocie. Dzięki Gabi!

Z uwagi na dłuższe leżakowanie, piwko niemal krystalicznie klarowne. W butelce było jednak trochę drożdży. Nagazowanie średnio niskie (mogłoby być ciut większe ale nie ma tragedii). Zapewne od czasu degustacji Pierona coś tam jeszcze odfermentowało. Piana średniej granulacji, powoli opada do kilkumilimetrowej kołderki.

Początkowo myślałem, że piwko było fermentowane na niezdefiniowanych drożdżach, dołączanych do np. puszek. Zerknąłem do przepisu - S23. Może zbyt wysoka temperatura fermentacji? Bardzo przyjemny aromat kwiatów dopełnia odczucie pełni, słodowości. Oberwie mi się teraz od Dori ale wspomnę również o diacetylu. Umiarkowany lecz wyczuwalny aromat chmielu. Alkohol bardziej niż w zapachu daje o sobie znać w posmaku. Jest go faktycznie sporo. Czy to napewno 12,5°Blg?

Trochę za bardzo zjechałem w kierunku rozbieżności, bo piwko jest OK. I to pierwsza warka! Opis więc nie oddaje zbyt wiernie jego charakteru. Dobre piwko!

Jeszcze raz podziękowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.