Jump to content
Sign in to follow this  
Pieron

Browar Przedwiośnie - Warka 1 Marcowe

Recommended Posts

Otrzymane na I Zlocie Piwowarów w Brennej

Kolor złoty, nie klarowne (mgliste).

Piana średnio pęcherzykowa.

Nagazowanie słabe, przez to piana słaba i nie utrzymująca się.

Zapach alkoholowy, z nutami karmelowymi, bardzo podobne do Koźlaka Dubeltowego.

W smaku również alkoholowe, lekko słodowe i lekko chmielowe, choć goryczka miesza się z alkoholem.

Jak na pierwszy raz bardzo dobre piwo. Dzięki Gabi :tort:

pieron! Dzięki serdeczne z ocenę. Mam nadzieję, że nic Ci nie jest :tort::beer:. ?

Jak mi coś będzie to na pewno po moim.

Moje pierwsze piwo też było niedogazowane, ale było gorzkie od słodów palonych (przesadziłem).

Początki są trudne, ale Twoje to dobre piwo, wydaje się tylko że za dobrze odfermentowało.

Podasz może przepis?

W końcu i ja otworzyłem tą jedynkę. Podobnie jak Pieron, otrzymałem na zlocie. Dzięki Gabi!

Z uwagi na dłuższe leżakowanie, piwko niemal krystalicznie klarowne. W butelce było jednak trochę drożdży. Nagazowanie średnio niskie (mogłoby być ciut większe ale nie ma tragedii). Zapewne od czasu degustacji Pierona coś tam jeszcze odfermentowało. Piana średniej granulacji, powoli opada do kilkumilimetrowej kołderki.

Początkowo myślałem, że piwko było fermentowane na niezdefiniowanych drożdżach, dołączanych do np. puszek. Zerknąłem do przepisu - S23. Może zbyt wysoka temperatura fermentacji? Bardzo przyjemny aromat kwiatów dopełnia odczucie pełni, słodowości. Oberwie mi się teraz od Dori ale wspomnę również o diacetylu. Umiarkowany lecz wyczuwalny aromat chmielu. Alkohol bardziej niż w zapachu daje o sobie znać w posmaku. Jest go faktycznie sporo. Czy to napewno 12,5°Blg?

Trochę za bardzo zjechałem w kierunku rozbieżności, bo piwko jest OK. I to pierwsza warka! Opis więc nie oddaje zbyt wiernie jego charakteru. Dobre piwko!

Jeszcze raz podziękowania!