Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyły zapisy na VI Warmiński Konkurs Piw Domowych!!! Zapraszamy piwowarki, piwowarów, sędziów i stewardów do rejestracji!

https://konkurs.wm.pspd.org.pl/

Więcej informacji:

https://wm.pspd.org.pl/warminski-konkurs-piw-domowych/vi-warminski-konkurs-piw-domowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Zastanawiam się co do wysłania mojego American Wheat. Zastanawiam się ponieważ wiem że piwo najprawdopodobniej stanie na samym dole stawki. Niemniej w przypadku tego piwa nie zależy mi na zdobyciu jakiegoś miejsca tylko na poznaniu fachowej opinii na jego temat. Nikt z poczęstowanych nie zwrócił uwagi na nic niepokojącego, ale mi coś w nim nie pasuje i chciałbym wiedzieć co.

Czy wysłanie takiego piwa będzie faux pas?  Czy mogę śmiało wysyłać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leonzn napisał:

nie za późno informacja o konkursie ? do 03/04.08.2018 zostaly 3 tyg

Tradycją różnych konkursów staja sie takie praktyki. Ogłoszenie kategorii/ terminu/opisu dla szerszego grona odbywa sie na kilkanaście dni przed konkursem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorie zostały oficjalnie ogłoszone na stronie oddziału i na srajbuku 27 lutego. Strona jest ogólnie dostępna i jak ktoś jest zainteresowany, to sam znajdzie potrzebne informacje.  https://wm.pspd.org.pl/warminski-konkurs-piw-domowych/vi-warminski-konkurs-piw-domowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę wszystkich konkursów w sezonie macie także na stronie PSPD i ostatnio ktoś wrzucił listę na Jewarzce.
Szukanie dziury w całem....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, leonzn napisał:

Czy trzeba wchodzić na fb każdego z 16 oddziałów żeby sie dowiedzieć prędzej o konkursie. Bravo

Nie, nie trzeba. Wystarczy wejść na stronę PSPD. Tam informacja była od dawna. Już teraz jest kalendarz konkursów, wraz z kategoriami do końca roku. 

Do organizatorów : określcie termin dostarczenia piw. W regulaminie do 27.07, a na stronie zgłoszeniowej do 31.07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie korzystam z tego forum wiec zwyczajnie zapomniałem założyć temat. Nikt inny nie założył, choć wiele osób śledzi konkursy i o nim wiedziało. Shit happens. Sorry.

Tak poza tym info o Konkursie od lutego wisi na  FB, stronie Warmińsko-Mazurskiego OT i na głównej PSPD...

Edytowane przez Dino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dino napisał:

Od dawna nie korzystam z tego forum wiec zwyczajnie zapomniałem założyć temat. Nikt inny nie założył, choć wiele osób śledzi konkursy i o nim wiedziało. Shit happens. Sorry.

Tak poza tym info o Konkursie od lutego wisi na  FB, stronie Warmińsko-Mazurskiego OT i na głównej PSPD...

A ja nie śledzę stron oddziałów PSPD, bo nie należę :) No shit happens, startowałem chyba w 4 z 5 edycji, coś tam nawet wygrywałem, nie tym razem, trudno. Uwarzę sam dla siebie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze srajbuka:

Piwowarzy! Zaktualizowaliśmy wpłaty konkursowe. Kolejną transzę zaktualizujemy do czwartku.

Obecny stan wpłat sprawdzicie po zalogowaniu się na swoje konto konkursowe.

https://konkurs.wm.pspd.org.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista finalistów VI Warmińskiego Konkursu Piw Domowych - kolejność przypadkowa.

Belgian Pale Ale
- Nowicki Jerzy
- Derdziak Łukasz
- Wójciak Andrzej
- Misiak Ireneusz
- Jachimowski Mariusz

Rosanke
- Misiak Ireneusz
- Kibilko Damian
- Drożyner-Starowicz Paulina
- Fandrejewski Dawid
- Starowicz Piotr

Polish Imperial IPA
- Misiak Ireneusz
- Krzywicki Rafał
- Brzozowski Maciej
- Ćwirko Julian

American Wheat
- Miotk Radosław
- Milczarczyk Artur
- Brzozowski Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki finałów VI Warmińskiego Konkursu Piw Domowych.

Polish Imperial IPA
1. Krzywicki Rafał 28,25 pkt
2. Brzozowski Maciej 26,5 pkt
3. Ćwirko Julian 23,50 pkt

American Wheat
1. Milczarczyk Artur 32,75 pkt
2. Brzozowski Maciej 31,25 pkt
3. Miotk Radosław 24,75 pkt

Rosanke
1. Ireneusz Misiak 42 pkt
2. Dawid Fandryjewski 33 pkt
3. Kibiłko Daniel 31 pkt

Belgian Pale Ale
1. Wójciak Andrzej 40 pkt
2. Derdziak Łukasz 34,75 pkt
3. Jachimowski Mariusz 34,5 pkt

Gratulujemy zwycięzcom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdań o poziomie w kategorii American Wheat. Na początku, ze względu na niską frekwencję, jako komisja przyjęliśmy założenie, że będziemy przepuszczać piwa z lekkimi wadami w tle. Niestety poziom był dość niski, widać, że ostatnie gorące miesiące wpłynęły negarywnie na jakość fermentacji. Najwięcej było piw siarkowych, z kiszonką w aromacie, ze zbyt wysokimi, nieprzyjemnymi estrami. Stosunkowo mało piw aldehydowych, trafiły się 2-3 ze sporym diacetylem, oraz kilka piw p profilu bardziej zbliżonym do IPA niż delikatnego Amercian Wheat. Były też 2 piwa kwaśne i jedno zakażone, objawiające się silnym chlorofenolem. 

 

Do finału, co widać po punktacji, przeszły 2 piwa z drobymi wadami, ale całościowo przyjemne w odbiorze. Piwo z 3ciego miejsca niestety było silnie przegazowane, co prawdopodobnie nie miało miejsca w eliminacjach, myślę, że to znacznie wpłynęło na całościowy jego profil.

 

Metryczki eliminacyjne staraliśmy się wypełnić rzetelnie,jeżeli były drobne niedociągnięcia to wybaczcie, byłq duża duchota i mogły przytrafić się drobne błędy w opisie.

 

Metryczki finałowe powinienem opracować do końca przyszłego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z fejsbuka:

Informujemy, że metryczki eliminacyjne z Warmińskiego Konkursu Piw Domowych zostały już wgrane do systemu konkursowego. Możecie je pobrać po zalogowaniu się na Wasze konto na stronie: https://konkurs.wm.pspd.org.pl/

Potem należy wejść w „Twoje zgłoszenia” i na dole obok zgłoszonych piw powinien pojawić się symbol „młoteczka” informujący, że metryczka jest już dostępna.

Metryczki finałowe będą dostępne już niedługo.

p.s.
Wybaczcie, za małe opóźnienie, ale to ja zapomniałem wgrać metryczki do systemu - Artur Kamiński 1f642.png

Edytowane przez Warmiński MISIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.